Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Reflektory - jaki zamiennik?  (Przeczytany 3390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Lubowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6i 16V 2001r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Reflektory - jaki zamiennik?
« dnia: Wrzesień 16, 2017, 12:49:42 »
Witajcie!

Podczas wymiany żarówki dowiedziałem się, że w lewym reflektorze mam urwaną oprawkę żarówki światła mijania, co kwalifikuje go do wymiany. Więc szukam sobie w internecie reflektorów, bo chciałbym wymienić oba. No i znalazłem, ale czytając opinie o firmie Depo i TYC mocno się zastanawiam czy warto w ogóle myśleć o ich zakupie. Znalazłem jeszcze reflektory firmy Loro, Stark i Van Wezel. Czy w ogóle brać pod uwagę którąś z tych firm?

Może lepiej poszukać używanego oryginału? A może da się jakoś naprawić tą urwaną oprawkę?

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Reflektory - jaki zamiennik?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2017, 14:16:49 »
Mam Depo, nawet polecam... Lepsze to niż wypalone, popękane i matowe oryginały bez możliwości regeneracji. Na tych zamiennikach Depo nawet coś widzę.
Pozdro z korka na A1.
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Reflektory - jaki zamiennik?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2017, 09:08:00 »
Naoglądałem się DEPO i TYC-ów gdy pracowałem w sklepie z używanymi częściami przy stacji demontażu pojazdów. W zdecydowanej większości przypadków DEPO zawsze wyglądały lepiej niż TYC-e. Oczywiście nie wiedziałem, które ile czasu jeździły w danym samochodzie przywiezionym do rozbiórki, ale taką zależność zauważyłem. Natomiast co do świecenia to dobrze kolega wyżej napisał. W jednych i drugich "nawet coś widać" ;)

Kusi, żeby mieć ładne, czyste, nowiutkie reflektory, wiem... bo mnie też korci, ale chyba jednak szukałbym kompletu oryginalnych używek w dobrym stanie. Da się jeszcze takie kupić. Tylko koniecznie z jednego samochodu i koniecznie ustal czy masz 3 czy 2-żarówkowe reflektory.
3-żarówkowy: jeśli masz przeciwmgielne w reflektorze (w soczewce)
2-żarówkowy: jeśli masz przeciwmgielne w zderzaku


Patrząc na rocznik masz na 99% 3-żarówkowe. Wtedy nie robili "halogenów" w zderzaku przednim tylko właśnie w lampie głównej.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Lubowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6i 16V 2001r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Reflektory - jaki zamiennik?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2017, 20:14:44 »
Mam na pewno 3 żarówkowy, z soczewką, bo wtedy chyba fabrycznie były przednie światła przeciwmgłowe, a takowe posiadam (nawet kilka razy niestety byłem zmuszony użyć)

Chciałbym z jednego auta, żeby były równomiernie zużyte, no i jeśli używane to tylko oryginały.

Myślę też nad opcją zakupu sprawnych reflektorów z lekko przymglonym kloszem żeby je oddać do regeneracji, korzystał ktoś może z takiej opcji?

Na allegro można znaleźć komplet używek, oryginalnych, za 400-500 zł. Nówki TYCe, bądź Depo za komplet to koło 600zł. Ale nie wiem, czy chce tracić nerwy, bo czytam dużo opinii, że nie da się ich wyregulować, że są skazy na odbłyśniku i że generalnie jakoś jest bardzo... różna.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Reflektory - jaki zamiennik?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2017, 20:39:01 »
Ja regenerowałem swoje, po niecałych 300 tys. km konieczne było (oprócz polerowania i lakierowania kloszy) też odnowienie odbłyśnika. Całość jeśli dobrze pamiętam coś koło 400 zł + koszt nowych żarówek. Po 3 latach musiałem tylko przepolerować klosze pastą lekkoscierną. Odbłyśniki dalej wyglądają bardzo dobrze. Montaż i demontaż wykonałem samemu

Offline Piotr Lubowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6i 16V 2001r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Reflektory - jaki zamiennik?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2017, 20:53:54 »
Ja regenerowałem swoje, po niecałych 300 tys. km konieczne było (oprócz polerowania i lakierowania kloszy) też odnowienie odbłyśnika. Całość jeśli dobrze pamiętam coś koło 400 zł + koszt nowych żarówek. Po 3 latach musiałem tylko przepolerować klosze pastą lekkoscierną. Odbłyśniki dalej wyglądają bardzo dobrze. Montaż i demontaż wykonałem samemu

Tylko, że u mnie jest urwana oprawka żarówki świateł mijania i nie wiem czy to w ogóle jest naprawialne :/

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Reflektory - jaki zamiennik?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2017, 22:00:15 »
Samą blaszkę (taki kapturek) widoczny jak się patrzy od przodu da się wyjąć - można to podmienić z używanej lampy. Oprawka którą widać przez dekiel od tyłu zdaje się jest przykręcana. Podeślij zdjęcia :)