Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Potrzebne zdjęcie podłogi od strony przód pasażera z widocznymi rurkami  (Przeczytany 1595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łukasz rychlik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: polska
  • Posiadany samochód: XP 2.0 HDI
  • Miejscowość: polska
Witam
Żona jadąc xp do swoich rodziców przytarła podłoga  w kamień jadąc polna droga. Wstępnie zgiął się profil zamknięty w który wchodzi rurka hamulcowa. Rurka dostała delikatnie po wierzchu parę rysek. Moje pytanie czy ta rurka styka się końcem bezpośrednio z profilem zamkniętym ? Jak została porysowana czy będzie korodować? Najlepiej jeśli to możliwe proszę o zdjęcie podłogi z widoczna rurka.
Z góry dziękuję

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Potrzebne zdjęcie podłogi od strony przód pasażera z widocznymi rurkami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:49:58 »
Zmienialem u siebie rurki i nie kojarzę o jakim profilu pisesz. Obie rurki byly na wierzchu i dostęp do nich był dobry. Xsare sprzedałem to ze zdjęciem nie pomogę.
Rurka oryginalnie jest stalowa i jest duże prawdopodobieństwo że zacznie korodowac jak odsłonięty jest czysty metal.
Jeśli nie jest zagieta to posmaruj to podkładem reaktywnym ( sa do kupienia w małych buteleczkach takie wiążące redze) a na to warstwa jakiegos baranka czy innego zabezpieczenia do podwozi.
Sama wymiana rurek jest prosta akurat w Picasso. Jedynie odcinek miedzy pompą abs a podłoga przerombany bo jest mało miejsca. Mnie nowe rurki kosztowaly ok 120 zl. Kupowałem rurkę z metra, koncowki, praske do zarabiania rurek i obcinaczke. Potrzebne jest ok 10 m rurki. Z tego nie cały metr mi zostało.

Offline łukasz rychlik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: polska
  • Posiadany samochód: XP 2.0 HDI
  • Miejscowość: polska
Odp: Potrzebne zdjęcie podłogi od strony przód pasażera z widocznymi rurkami
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2017, 21:12:01 »
Witam
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje byłem u mechanika stwierdził, że ta rurka o której myślałem, że jest hamulcową jest rurka od oleju napędowego i nie zgnije. Temat można zamknąć.