Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie o użytkowanie instalacji lpg  (Przeczytany 1726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Szlęk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2004r PB+LPG
  • Zainteresowania: Komputery, Filmy, Seriale, Bieganie
  • Miejscowość: Głogów
Pytanie o użytkowanie instalacji lpg
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 16:24:54 »
Witam, założyłem do XP 1.8 115 KM instalację gazową, jako że jest to pierwsze moje auto to nurtuje mnie jedno zagadnienie. Nie znam się szczegółowo na poszczególnych elementach wiem tylko że jest to KME Nevo, zrobiłem dopiero 200 kilometrów i jak na razie żadnych zastrzeżeń co do pracy układu nie mam. W instalacji założony jest też emulator zużycia paliwa i co do niego chcę uzyskać informację.
Po zatankowaniu gazu i benzyny,  poziom paliwa wzrósł do trzech kresek ( jedna pomarańczowa i dwie białe) a zasięg pokazało około 140 km, po trasie liczącej 170 km jazdy cały czas na gazie ( ciepły silnik)  spadł poziom o jedną kreskę a zasięg utrzymywał się około 105km, po przejechaniu jeszcze 20 km po mieście poziom na wskaźniku zmienia się i pokazuje raz tylko pomarańczową kreskę albo jeszcze jedną białą. Zastanawia mnie jeszcze fakt pokazywania przez komputer chwilowego zużycia paliwa podczas jazdy na gazie - czy nie powinno być zero. Czy możliwe że podczas jazdy na gazie spalanie byłoby również paliwo. Żadnych wycieków paliwa nie mam.
Może ktoś przeczyta ten przydługi post i rozwieje moje wątpliwości

Offline Sebastian Lewandowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1.8 V16 2003 exlusive
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Pytanie o użytkowanie instalacji lpg
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2017, 17:21:35 »
Witam
Mam też w xp lpg nie mam (na razie) emulatora,silnik 1,8
Za nim silnik osiągnie u mnie 30 stopni spalane jest paliwo ,zależy jaką masz temperaturę ustawioną przełączania,lepiej nie startować z samego lpg bo wtryski od benzyny muszą trochę pochodzić.Na wskazania licznika (kreski) nie patrz w francuzach przekłamuje u mnie cały czas rezerwa a pół baku jest :) jak doleje chociaż 10 litrów to wskazuje poprawnie i tak w kółko.Może coś pomoże emulator ale za bardzo w to nie wierzę.

Offline Łukasz Szlęk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2004r PB+LPG
  • Zainteresowania: Komputery, Filmy, Seriale, Bieganie
  • Miejscowość: Głogów
Odp: Pytanie o użytkowanie instalacji lpg
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2017, 18:56:14 »
U mnie też jest ustawione 30st ale monter wyjaśnił że nie jest to temp silnika tylko reduktora, odpalam jak dotąd w trybie automatycznym więc najpierw benzyna a potem samoczynne przełączenie na gaz. tylko właśnie chodzi mi o to czy możliwe jest by silnik spalam dwa rodzaje paliwa na raz, a u Ciebie jak pokazuje komputer chwilowe spalanie ( jest jakaś zmienna wartość czy zero ).

Offline Łukasz Szlęk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2004r PB+LPG
  • Zainteresowania: Komputery, Filmy, Seriale, Bieganie
  • Miejscowość: Głogów
Odp: Pytanie o użytkowanie instalacji lpg
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2017, 19:42:41 »
Ok znalazłem ten temat:
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=81824.0
Po jego przeczytaniu chyba dowiedziałem się wszystkiego, po prostu taki urok instalacji wskazania poziomu i przeliczania kilometrów, będę tylko obserwował czy tak jak pisali w w/w temacie - wskazania poziomu będą się resetowały do prawidłowych