Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'  (Przeczytany 4033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« dnia: Sierpień 20, 2017, 09:55:25 »
 Witam  :) Chciałbym zaprezentować moją Xsare II rocznik 2001. Auto Jak na swój wiek jest w dosyć dobrym stanie. Przebieg samochodu to ~112000km. Biorąc pod uwagę wiek poprzednich właścicieli i stan auta to wydaje się on być całkowicie realny. Po zakupie zostało wymienione kompletne sprzęgło, tylna belka i uszczelka pokrywy zaworów. Wkrótce zostaną wstawione łatki w progi bo niestety korozja zaczęła tam ucztować ale na razie nie ma tragedii. Mam nadzieje, że z czasem doprowadzę ten samochód do jak najlepszego stanu  :-\









Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2017, 10:04:27 »
Ładna. Podoba mi się czarny słupek "B" i nie wiem czy u siebie nie machnąć go gumą w sprayu. Miałem pisać, że czarne lusterka  wyglądają tak sobie ale jednak nieźle komponują się z czarnymi elementami nadwozia jak listwy, słupek czy klamki. Długaśne drzwi nie przeszkadzają w mieście? Bo w małym Clio 3D wrota są tak długie, że nie mogę się przyzwyczaić. Z uwagi na to, że Cytrynami jeżdżą głównie dziadki to także wierzę w niski przebieg :)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2017, 10:14:40 »
Wcześniej jeździłem sedanem i po przesiadce do Xsary jeśli chodzi o drzwi było....dziwnie. Obecnie nie mam z tym problemu. Pierwszy właściciel (rocznik 1935) tej Xsary jeździł nią 14 lat. Drugą właścicielką była nieco młodsza Pani. Jeździła Xsarą niecałe dwa lata. Niestety zostawiła sporo pamiątek na nadwoziu :/ Z dokumentów wynika, że w ciągu tych niecałych dwóch lat przejechała około 11tys. km.

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2017, 10:19:08 »
Jak oceniasz widoczność do tyłu np. podczas parkowania? Moim zdaniem w Xsarze jest w tej kategorii cienko (mówię o mojej 5D). Xantia, którą miałem wcześniej była wręcz wzorowa do parkowania tyłem (bo innego parkowania nie uznaję). Tutaj jest po prostu słabo. Może w 3D jest lepiej?
Co do pamiątek na karoserii to moją Xsarę przez 9 lat upalała mama i głównie przedni zderzak mam poogryzany. Natomiast mi nagle i niespodziewanie urósł krawężnik robiąc kuku w prawy próg.
Pokaż fotki środka :)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2017, 10:27:26 »
Widoczność do tyłu to wada tego nadwozia. Sytuacje ratuję krótki tył. Tu akurat Chevrolet, którym jeździłem wypadał lepiej. Zdjęcia środka wrzucę na forum jak wyczyszczę porządnie środek i pożyczę odpowiedni obiektyw :)

wisolvit

  • Gość
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2017, 20:02:55 »
fajna surowa seria :)

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2017, 20:28:28 »
Dzięki. Z czasem na pewno zostanie nieco zmodyfikowana ale to będzie raczej kosmetyka  :-\

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:21:05 »
Spoiler! Koniecznie fabryczne "skrzydło". 3-drzwiówka bez niego wygląda niemiłosiernie łyso (wiem co mówię, miałem X1 3D bez lotki) ;)


Poniżej wozidło mojej szanownej Małżowiny. Ten kawałek plastiku na tylnej klapie akurat w Xsarze robi dobrą wizualną robotę :)




"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2017, 22:24:42 »
Spojler na pewno będzie. Mam nadzieję, że znajdę również jakieś ciekawe felgi. Chcę również okleić na czarno podsufitkę i słupki.

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2017, 07:42:17 »
Lotka bardzo poprawia wygląd Xsarki. Kiedyś w LU naliczyłem pięć Xsar w kolorze jak mój (3D i 5D), z czego jedynie moja, jedna 3D i kogoś dość blisko mnie (5D) mają lotki (tutaj gość ewidentnie dojeżdża auto do złomowania bo jest bez klamki, połamany zderzak i w stanie po prostu smutnym). Jedna bodajże rok temu dokonała żywota na skrzyżowaniu i zostały cztery. Fakt, bez ogonka wygląda jakby jej czegoś brakowało. Z resztą w galerii w sygnaturce jest fotka dwóch złotych Cytryn. Jedna moja z lotką i druga bez.
Słupki na czarno miłe dla oka. Nie wiem czy podsufitka czarna jest fajna. Każde ale to każde auto jakim miałem okazję jeździć i być wożonym miała jasne sklepienie. Na Alledrogo kiedyś widziałem felgi z VTSa. Miałem kupować ale Xsara zawołała o pieniążki na inny cel i dalej pozostała na fabrycznych stalufelgach :)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2017, 14:13:03 »
Potwierdzam. Lotka na klapie szczególnie w 3D dodaje dużo uroku.
Gdy dopieszczałem swoją, zakup lotki odstawiłem na koniec kolejki. Skończyło się na tym, że kupiłem C5, sprzedałem Xsarę i lotki nigdy nie kupiłem :P
W pierwszej kolejności tylne lampy od polifta (czerwony środek), przyciemnienie szyb i oryginalne 5 ramienne felgi (nazwy nie pamiętam).
Mam problem ze zdjęciami  i ich nie widzę, masz tylne lampy czerwone czy z czarnym środkiem?
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2017, 16:14:22 »
Słupki na czarno miłe dla oka. Nie wiem czy podsufitka czarna jest fajna. Każde ale to każde auto jakim miałem okazję jeździć i być wożonym miała jasne sklepienie. Na Alledrogo kiedyś widziałem felgi z VTSa. Miałem kupować ale Xsara zawołała o pieniążki na inny cel i dalej pozostała na fabrycznych stalufelgach :)

Mi się bardzo podoba czarna podsufitka.  Jedyną komplikacją sprawy w Xsarze jest konieczność malowania na czarno plastików od lampek, daszków, uchwytów i regulacji pasów. Poniżej przykładowa  :)  Felg będę szukał w takim rozmiarze jak seryjne....no może nieco szersze. Już wyrosłem z walców ledwo mieszczących się w nadkolach.



I kilka drobiazgów dla cytrynki  :) Świeży olej, filtr oleju i świeczki.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 12:11:25 wysłana przez Paweł Szopiński »

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2017, 23:30:10 »
Na czym polega malowanie podsufitki? Jeśli jest to coś bardzo "mokrego" to bym się zastanowił czy się ta podsufitka nie odklei od dachu. Obie Cytryny dawałem w ubiegłym roku do totalnego prania wnętrza (włącznie z wykładzinami). Gość powiedział, że podsufitki mi też umyje, ale w samochodach starszych niż 5-6 lat jest to na odpowiedzialność klienta, bo jest bardzo duże ryzyko ich odklejenia.
Stąd pytam czy to malowanie jest bardzo "mokrą procedurą" czy nie ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2017, 00:09:47 »
Niestety nie mam doświadczeń jeśli chodzi o malowanie podsufitki. Pewnie barwi się jakimś środkiem koloryzującym. Ja u siebie w aucie po prostu ją okleję nowym materiałem.

Offline Damian Majewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Suchy Dąb
  • Posiadany samochód: brak
  • Miejscowość: Suchy Dąb
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:39:29 »
Ładna Xsara Pawle :) Gdzie swoją kupiłeś ? Ja ciągle szukam i znaleźć nie mogę :(

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:43:19 »
Ładna Xsara Pawle :) Gdzie swoją kupiłeś ? Ja ciągle szukam i znaleźć nie mogę :(

Damian jak Ci się nie spieszy to do końca roku moja mała X na 90% będzie na sprzedaż. Możesz o niej poczytać w linku z mojego podpisu :)
Problem tylko w tym, że to drugi koniec Polski ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Paweł Szopiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Zainteresowania: Fotografia, broń palna
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2017, 19:36:43 »
Ładna Xsara Pawle :) Gdzie swoją kupiłeś ? Ja ciągle szukam i znaleźć nie mogę :(


Dzięki. Xsare kupiłem ~30km od miejsca zamieszkania od osoby prywatnej. Czasem warto cierpliwie poczekać. Jeśli będziesz kupował Xsare to sprawdź czy jej rdza nie chrupie. Moją niestety trochę konsumuje  :-X  Na wiosnę czeka mnie wymiana progu a teraz czyszczenie podłużnic z tyłu i podłogi nad bakiem i tylnym zawieszeniem. Cudów nie ma auto ma w końcu 16 lat.  :D

Jakby to zaśpiewał Billy Idol.....Sweet Sixteen  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ClxXDfvtoj0

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen Xsara II 1.4i Coupe 01'
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:47:57 »
Moja będzie na sprzedaż prawdopodobnie w okolicach wiosny przyszłego roku. Nie wiem na ile procent ale będzie... Tak, narzekam na nią ale robię to, co jest do zrobienia i to, czego nie trzeba ale można. Ostatnio stała 12 dni w garażu, bom wakacjował i odpaliła za pierwszym razem. Tak, jakby ostatnie jeżdżenie miała kilka godzin wcześniej.
A jako ciekawostkę napiszę, że w takiej Grecji Xsar jest na pęczki. Przy jednej ulicy stoi cztery, pięć... W tym policyjne, bo policmany śmigają Cytrynami (i Skodami, jak 90% taksówek tamże).
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny