Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: DS5 - Automat AISIN szarpanie  (Przeczytany 7466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Bryndza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: DS5, Yamaha FJR1300
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Gliwice
DS5 - Automat AISIN szarpanie
« dnia: Październik 16, 2017, 12:25:35 »
Witam koledzy, piszę na tym forum ponieważ na DS nikt mi nikogo nie polecił. czy znacie jakiegoś dobrego mechanika na śląsku od automatycznych skrzyń biegów? w mojej skrzyni AISIN zaczęło się od szarpnięcia podczas "wbijania" jedynki. został wstępnie zdiagnozowany blok hydrauliczny, który został wymieniony. po przejechaniu ok. 2 tys. km objawy wróciły. przy czym szarpnięcie widoczne i wyczuwalne jest tylko przy wpijaniu pierwszego biegu - zmiana kolejnych czy w dół czy w górę odbywa się płynnie. aha przebieg auta 87 tys. km (prawdziwy). możecie kogoś polecić kto będzie w stanie zająć się tym tematem? z góry dzięki za pomoc.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2017, 12:39:34 »
Cześć, póki któryś z kolegów ze Śląska nie poleci zakładu, to polecam lekturę wątku:


http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.0


To jest kompendium wiedzy o skrzyni AM6, tej samej co masz w swoim DS5.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2017, 13:04:18 »
 a tutaj jeszcze info z forum PKP odnośnie szarpania na D


======
Witam wszystkich cierpiących na szarpanie przy wrzucaniu D (Drive)
A więc z przykrością informuję że zbyt wcześnie się cieszyłem brakiem szarpania po wymianie oleju i sterownika.
Objawy są nadal te same, nic nie pomogło. Poczytałem na innych forach tzn. Opel Insygnia ma tą samą skrzynie i te same dolegliwości. Tam też wymieniali oleje i sterowniki i nic. Wyczytałem że pomogła wymiana kosza C1 i szarpanie ustało. Koszt takiego kosza to ponad 1200 zł. Powiem wam że nie mam już sił aby dalej iść w koszta a wydałem już około 7000 tysięcy.
Za wymianę tego kosza powiedzieli mi w firmie SYLTOM we Wrocławiu około 3500zł tzn. 1200 kosz a reszta to robocizna. Wydaje mi się że te ceny biorą z kosmosu.

Nadmienię że w/w firma zdiagnozowała uszkodzony sterownik, że to było przyczyną szarpania.
Jak im powiedziałem że objawy są dalej takie same jak przed zmianą sterownika to powiedzieli mi że w takim razie trzeba zdemontować skrzynie i szukać przyczyny a to są już kolejne koszta o których pisałem wyżej. (Naciągacze) Tak więc widzicie jak to jest z tym szarpaniem. Może to wam w czymś pomoże. Może niektórych ostrzegę przed wydaniem kupy pieniędzy.



Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2017, 19:20:08 »
Czytałem sporo o tym koszu C1 i  Oplowcy gdzieś tam latają do Zielonej Góry.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2017, 20:02:58 »
To jest zdaje się kontakt do ZG

Automatyczne skrzynie biegów Kamil Paszkiewicz tel. 517803174

Podobno gość bardzo dobrze ogarnia te skrzynie ale to tylko opinia z netu nie moja.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2017, 22:42:23 wysłana przez Jakub Nawara »

Offline Bartek Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG
  • Miejscowość: Katowice
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2017, 22:15:00 »
Artur, podjedź tu: http://www.art-mag.eu/

Ja tam wymieniałem kilka miesięcy temu olej u siebie w automacie. Sprawili bardzo dobre wrażenie, młody chłopak bardzo kumaty, widać, że wie, o czym mówi. Może pomogą?
Były: C5 MK1 2.0 16V, C5 MK2 2.0 HDi BVA i C5 MK3 2.0 HDi BVA. Jest: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG

Offline Artur Bryndza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: DS5, Yamaha FJR1300
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2017, 08:08:18 »
Bartek Piechocki dzięki za info, byłem w Art-Mag w Gliwicach, tak jak mówisz młody facet kumaty i wie o czym gada, natomiast jest jeden problem. Facet mi powiedział że jedyne co może zaoferować to remont skrzyni za 8 tys. ja już w Frans-auto zapłaciłem 4,5 tys. za wymianę sterownika na nowy, i nie za bardzo mi pasuje wyskoczyć dodatkowo z 8 tys. dlatego zastanawiam się czy nie gadać dalej z Frans-auto żeby wymienili mi kosz c1 - jeśli to jest przyczyna. na prawdę nie wiem co zrobić...

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2017, 09:07:11 »
Mnie to osłabia jak goście, którzy naprawiają skrzynie bez mrugnięcia okiem kasują po 5 kafli za nietrafioną diagnozę a potem chcą następne xk PLN za następne naprawy, które być może pomogą albo nie. Wg mnie wydanie 5k PLN za wymianę samego sterownika jest bez sensu jeśli nie mamy gwarancji, że to on jest przyczyną. Sam koszt wymiany tego nie powinien być większy niż 300PLN plus olej (3x40PLN) i powinna być możliwość najpierw podmiany i sprawdzenia czy aby to na pewno on jest przyczyną zanim wyda się grube pieniądze.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2017, 12:50:03 »
Przecież żaden na to nie pójdzie.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2017, 14:22:14 »
Wszystkim, którzy zmagają się z takimi nawracającymi usterkami polecam wygospodarowanie 20 minut i obejrzenie filmu z kompleksowej naprawy skrzyni hydraulicznej, fajny film, co prawda rosyjski, jest tutaj http://tiny.pl/gppjn . Widać jak na dłoni co sie tam psuje, a właściwie zuzywa. Moim zdaniem nie jest mozliwa precyzyjna diagnoza bez rozbiórki i wzrokowej weryfikacji części. Bo to i zuzyte taśmy,  i rysy na bębnach pod tymi taśmami i zdeformowane, starte tarczki, także te w konwerterze, i elektrozawory. Moim zdaniem jak robić to całościowo rozpołowić, a nie wymieniać to co łatwe i na wierzchu, na zasadzie może się trafi, ale jest ryzyko utopienia bez sensu 2,5 czy 3,5 tys..  Zresztą to o czym piszecie - wymiana kosza C1 oznacza konieczność rozbiórki całej skrzyni. Na tym filmie widać jak wygląda całkowita rozbiórka, nie jest to coś strasznego, jednoczesnie widać ile rzeczy jest do wymiany, chocby filtr, który jest ukryty i bez rozpołowienia i wymiany, zawsze pozostanie brudny i zabity (nie wierzę w skuteczność "płukanek" ). Pojedyńcze zuzywajace się elementy (taśmy, tarczki i filtr) są tanie. Droga może być regeneracja konwertera i stąd chyba te kilka tys. za całkowitą regenerację.No ale tak zrobiona skrzynia jak na tym filmie musi pracować bez zarzutu.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2017, 14:48:19 »
Regeneracja konwertera to koszt około 800 pln  w zależności od auta

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2017, 14:56:18 »
Widzę, że ceny spadają :)

Odnośnie tego filmu to skrzynia AL4 jest dużo bardziej rozkminiona przez mechaników niż AM6 no i prostsza oraz mniej awaryjna.  Generalnie jak ktoś ma warsztat i pojęcie o mechanice oraz dysponuje schematami z podanymi wymiarami np. tarczek to jest w stanie taką skrzynię ogarnąć. Jakieś 10 lat temu mój Teściu po kilku bezowocnych naprawach skrzyni w Audi A4 sam ją rozebrał i złożył od nowa i wszystko wreszcie zaczęło działać tak jak powinno. Kluczem było dobranie za pomocą dokładnej suwmiarki takich grubości tarczek jak było podane w schemacie a na który mechanicy nie zwracali większej uwagi :) bo Panie zawsze tak robimy i działa...

Offline Artur Bryndza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: DS5, Yamaha FJR1300
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: DS5 - Automat AISIN szarpanie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2017, 14:12:00 »
Złośliwość rzeczy martwych - właśnie chciałem pokazać kumplowi jak wygląda ten problem z szarpaniem podczas ruszania - przez 10 km, z częstymi postojami i ruszaniami nie zerwał i nie szarpnął ani raz... natomiast wczoraj po przejechaniu odcinka 30 km autostradą i następnie jeździe przez miasta w korkach - po każdym zatrzymaniu szarpnięcie przy ruszaniu. miałem dzisiaj jechać do mechanika i dalej nie wiem co robić...