Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Schemat zawieszenia Citroen XM 2.5 TD  (Przeczytany 2797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KAMIILCIIO_XM

  • Gość
Schemat zawieszenia Citroen XM 2.5 TD
« dnia: Październik 29, 2017, 16:54:40 »
Witam, przeszukałem nieco wątki i nie znalazłem nic... Chodzi mi o schemat zawieszenia do XM-a z HA. Mam książkę gdzie jest kilka tych schematów, lecz po zajrzeniu pod moje auto, okazuję się że tego schematu nie ma w mojej książce.


Mianowicie miałem wyciek z jednego z przewodów który biegnie od rozdzielacza na belce aż to zaworu hamulcowego. Zaraz pod naczynkiem LHM. Ma grubo ponad 3 metry. Ale brak w schemacie rozdzielacza na belce który oznaczyłem na czerwono, oraz jednego z rozdzielaczy. Na schemacie jest jeden z lewej strony a u mnie są aż dwa. A wycieka jakiś przewód między belką a zbiornikiem... (oznaczyłem na żółto ) i nie wiem za bardzo jak do niego sie dostać. Czy zdjęcie zbiornika mi pomoże?


Dziękuję za ew. sugestie i rady.  :) ::)

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Schemat zawieszenia Citroen XM 2.5 TD
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2017, 00:23:48 »
Szybciej i lepiej jest zdjąć tylny wózek, z resztą jak już to zrobisz to zapewniam, że nie skończy się na wymianie jednego przewodu. Trójnik, czy też czwórnik, o który Ci chodzi jest pewnie pokazany na schematach na Citroen Service. Załóż sobie jakieś fikcyjne konto i sprawdź.

Offline Stanisław Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Estate + C6 2,7HDi
  • Zainteresowania: nowe techniki i technologie
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Schemat zawieszenia Citroen XM 2.5 TD
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2017, 07:43:29 »
Dzień dobry.
Jeżeli dobrze pamiętam(minęło parę lat) - przy samej belce w miejscu zaznaczonym żółtym kółkiem jest trójnik powrotów - gumowy łącznik w jaki wchodzą z góry dwa(a może i trzy?) plastikowe powroty od hydrauliki. Potrafią/ potrafi się minimalnie wysunąć i zaczyna się kapanie...guma parcieje.
Nie luzowałem ani nie zdejmowałem belki - wyjąłem ze złączki przewód wyjściowy do zbiornika LHM i zyskałem trochę luzu na tych dwóch z góry - dało się je docisnąć. Wciśnięcie długiego przewodu kończyło sprawę.
Podchodziłem do tego bodaj 4 a może i 5 razy zanim dało się usunąć wyciek.
Schemat jaki wkleiłeś nie sięga do hydroaktivu II - jest starszym wariantem. Nie ma np. antyopadu = 4-ta kula z tyłu po lewej stronie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 07:54:47 wysłana przez Stanisław Olszewski »
Wiedza skończona nie istnieje...

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Schemat zawieszenia Citroen XM 2.5 TD
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2017, 23:03:58 »
Trzy lata temu walczyłem u siebie. Powstał wtedy ten schemat.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'