Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z przewodem filtra powietrza  (Przeczytany 1407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Urban

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4 75km 1998r.
  • Miejscowość: Szczecin
Problem z przewodem filtra powietrza
« dnia: Październik 30, 2017, 22:41:10 »
Witam. Mój problem polega na tym, że przy wymianie świec urwałem przewód idący od filtra powietrza w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Chciałem zasięgnąć rady co to za przewód ( bo sie nie do końca orientuje) i czy można go gdzieś poza szrotem dostac?
Pozdrawiam

Offline Mariusz Cylc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 485
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: XP05r 1,6 8v NFV
Odp: Problem z przewodem filtra powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2017, 10:11:15 »
Popularna nazwa to odma (Citroen to nazwał odolejacz). Odpowietrzenie skrzyni korbowej, czyli powietrze z mgłą olejową.
Jeśli jest pęknięty ten przewód gumowy (kolanko z lewej) to najłatwiej dopasować coś o odpowiedniej średnicy.
Jeśli jest pęknięty króciec plastikowy (pod zaznaczoną opaską) to tylko oryginał (nr 1192Q5, ale na wszelki wypadek Podaj VIN), czyli używka lub serwis.
P.S.
Popatrz na foto w googlach "Citroen 1192Q5". To grube kolanko z trytką też już jest "dopasowane".
Może uda Ci się dostać używany cały przewód (od kolektora do filtra powietrza).
Części samochodowe (nowe), sklep Gdańsk Partyzantów26 tel. 58-3460257. pon.-pt. 9-17

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Problem z przewodem filtra powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2017, 11:27:36 »
Sam wężyk łatwo dorobisz. Ja w mojej pierwszej małej X (1.4i) dorobiłem to z cienkiego węża ogrodowego. Ważne, żeby był to gładki wężyk, a nie np. karbowany peszel, żeby się olej nie miał gdzie osadzać. Poza tym guma jest elastyczna, a takie peszle to z czasem sztywnieją i się łamią.


Jeśli poszedł plastikowy króciec to do wymiany. Zapytaj w ASO - często mają na takie elementy super promocyjne ceny, żeby się pozbyć z magazynu i może się okazać, że kupisz nówkę w porównywalnej lub niższej niż na szrocie cenie.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso