Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.  (Przeczytany 22772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 01, 2019, 21:39:09 »
Siłowniki z mojego linku i kolegi który pisał posty równo ze mną, pasują bez przeróbki.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Mieszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Pułtusk
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X7 2.0 BlueHDi 180 KM
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 01, 2019, 21:50:51 »
Taki siedzi w sprężynie, 440N. Wychodzi na to, że sprężyna dodaje prawie 500N.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 02, 2019, 08:40:01 »
Patent jest taki że imadło trzyma sprężynę, końcówka z gwintem jest nacięta fleksem pod śrubokręt płaski dzięki temu blokujemy sobie ruch tłoczyska żeby się nie obracało przy odkręcaniu tej nakrętki okrągłej. Czasem druga osobą się przyda bo swoje sam rozkręciłem ale u 2 innych musiałem prosić właściciela o zakontrowanie tłoczyska.
Ogólnie imadło pomaga bo połowę sprężyny mi trzyma więc jak odkrece to uderzenie jest tylko z połowy i w sumie nic się nie dzieje. Z prawej odkręcam a z lewej trzymam dłonią i sobie wyskakuje wszystko.
Można jeszcze ręcznie napiąć sprężynę i wyluzować nakrętke i wtedy nie ma takiego strzału.

Ja stosuję od 2 Volvo albo 270mm przedłużam które mają siłę 1500-1600n albo od Volvo inne które mają 308mm które mają 1200n ale są 3mm za długie i klapa się nie zamknie. Sposóbow na odzyskanie tych 3mm jest kilka. Ja na kamieniu zbieram 2-3mm z tej końcówki która się zakłada w dach, z tej podstawy tego stożka. Można skrócić tłoczysko i nagwintować dalej albo trochę zebrać z plasitkowego elementu mocującego kulke-tego nie robię żeby nie osłabiać tego elementu żeby nie pękał.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 04, 2019, 14:42:05 »
ori siłowniki jak widać są różnych długości stąd niektórym pasują siłowniki bez przeróbek a innym nie i trzeba albo skracać albo przedłużać.



a niżej fotka jak ja odkręcam tą podkładkę problematyczną :) nacinam fleksem gwint tak aby zakontrować obracanie się tłoczyska. Potem trochę WD40 oraz pare uderzeń młotkiem w tą podkładkę i już idzie całkiem sprawnie odkręcanie.





Offline Sławomir Wysokiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citronen C 5 Mk III rocznik 2008. 2.0 HDi (RHR (DW10BTED4)
  • Zainteresowania: Różnorakich wiele.
  • Miejscowość: Mazowieckie okolice.
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 02, 2019, 17:42:35 »
Panowie tak konkretnie: to w końcu pasuje ten siłownik od volvo XC 70 Crocc Country bez przeróbek czy jednak nie ? Czy wystarczy samo przełożenie uchwytów ?

Bo w poniższym wątku http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=36045.msg363779#msg363779 jednak troszkę trzeba pokombinować ...

I czy jeśli w service boxie sprawdzę jakie siłowniki były zamontowane do mojego autka to czy aby na pewno odpowiedź będzie poprawna skoro kolega Tomek pokazuje, że były montowane różne długości ? Czy po prostu te prawie 2 cm. różnicy nie ma znaczenia ?

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 02, 2019, 20:07:04 »
Napisałem dokładnie jaki pasuje poniżej.  Co do znaczenia to milimetry mają znaczenie ale to bardziej długość siłownika x skok tłoczyska. Chodzi o to że odrobinę za dlugi siłownik nie pozwoli domknąć klapy na samym dole, jeśli tłok jest odrobinę za długi to tłoczysko schowa się do końca i nasza plastikowa końcówka już się dalej nie wsunie bo gdzie i nie pozwoli zamknąć klapy.


Podsumowując długość siłownika, długość samego tłoka, długość tłoczyska oraz skok tłoczyska jest ważny.

Ogólnie ja przerabiałem już przedłużanie tłoczyska (działa bez problemu), ale w końcu dobrałem takie siłowniki które wchodzą jak miodek w Kubusia Puchatka :P

OEM:
  • 30674836
  • 31217640
  • Kod produktu: 101-00-835

    Dł. 1: 308 mm
    Siła wyrzutu: 1190 N

    Naprawiłem już koło 18 aut osobiście, z 10 aut naprawiłem wysyłkowo. Mogę się uważać za fachowca :P

    Sam mam takie założone w aucie, innym też takie zakładam. Nie ma najmniejszej potrzeby cokolwiek przerabiać. Wystarczy odkręcić oryginalne końcówki. Plastikowy element który mocujemy do klapy polecam wymienić na nowy, są dostępne. Stare mają 15 lat i pękają.

    Nie polecam zakładania segerów pod podsufitką ponieważ jeśli cokolwiek się uszkodzi to siłownik wyjmiesz bez rozbierania sufitu, wymiana czegokolwiek trwa 5 minut wtedy.
    Nikomu nie zakładam tych zabezpieczeń, nie ma potrzeby ponieważ siłowniki od szyby trzymają klapę i nie pozwolą wypaść tym od klapy nawet jak złapiesz klapę i na siłę będziesz szarpać do góry.

Offline Sławomir Wysokiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citronen C 5 Mk III rocznik 2008. 2.0 HDi (RHR (DW10BTED4)
  • Zainteresowania: Różnorakich wiele.
  • Miejscowość: Mazowieckie okolice.
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 02, 2019, 21:07:24 »
Gdybym miał do Ciebie deczko bliżej to podjechałbym, ale mam co najmniej 3 godzinki w jedną stronę, więc stawiam wirtualne piwko i dziękuję za pomoc bo oklepane brawo Ty to za mało. Jak to już ktoś napisał fajnie, że zechciałeś się podzielić z innymi.
Pozdrawiam serdecznie. I przy okazji. Ten z linku będzie OK jak dobrze wszystko zrozumiałem. Czy tak ? A może masz jakiegoś faworyta jeśli chodzi o producenta ? Bo rozrzut cenowy dość spory.

https://allegro.pl/oferta/silownik-klapy-bagaznika-volvo-v70-iii-xc70-ii-07-7891047951
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2019, 21:28:36 wysłana przez Sławomir Wysokiński »

Online Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 02, 2019, 21:25:02 »
Napisałem dokładnie jaki pasuje poniżej.  Co do znaczenia to milimetry mają znaczenie ale to bardziej długość siłownika x skok tłoczyska. Chodzi o to że odrobinę za dlugi siłownik nie pozwoli domknąć klapy na samym dole, jeśli tłok jest odrobinę za długi to tłoczysko schowa się do końca i nasza plastikowa końcówka już się dalej nie wsunie bo gdzie i nie pozwoli zamknąć klapy.


Podsumowując długość siłownika, długość samego tłoka, długość tłoczyska oraz skok tłoczyska jest ważny.

Ogólnie ja przerabiałem już przedłużanie tłoczyska (działa bez problemu), ale w końcu dobrałem takie siłowniki które wchodzą jak miodek w Kubusia Puchatka :P

OEM:
  • 30674836
  • 31217640
  • Kod produktu: 101-00-835

    Dł. 1: 308 mm
    Siła wyrzutu: 1190 N

    Naprawiłem już koło 18 aut osobiście, z 10 aut naprawiłem wysyłkowo. Mogę się uważać za fachowca :P

    Sam mam takie założone w aucie, innym też takie zakładam. Nie ma najmniejszej potrzeby cokolwiek przerabiać. Wystarczy odkręcić oryginalne końcówki. Plastikowy element który mocujemy do klapy polecam wymienić na nowy, są dostępne. Stare mają 15 lat i pękają.

    Nie polecam zakładania segerów pod podsufitką ponieważ jeśli cokolwiek się uszkodzi to siłownik wyjmiesz bez rozbierania sufitu, wymiana czegokolwiek trwa 5 minut wtedy.
    Nikomu nie zakładam tych zabezpieczeń, nie ma potrzeby ponieważ siłowniki od szyby trzymają klapę i nie pozwolą wypaść tym od klapy nawet jak złapiesz klapę i na siłę będziesz szarpać do góry.
 


Pięknie muszę zapisać numer części :)
Moje miały 318 mm i zamknęła się klapa. Też bez przeróbek :) .


Miały takie dane:





DACO Germany
Szczegóły produktu:
STRONA: TYŁ TYLNIA KLAPA BAGAŻNIKA
PRODUCENT: DACO Germany
CROSS: 8643038 24437 GS0750
SIŁA: 1200 N
SUW: 85 mm
DŁUGOŚĆ: 318 mm
SG4115
Jesteśmy autoryzowanym- certyfikowanym sprzedawcą firmy DACO Germany
Cena dotyczy  2 sztuk






Zestaw pasuje do::
  • VOLVO V70 II 2000-2007wszystkie wersje
    VOLVO XC70 CROSS COUNTRY 1997-2007
    wszystkie wersje
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 03, 2019, 07:15:11 »
ja ostatnio kupiłem 318mm i nie dało się ich założyć do mnie. Brakowało około 1cm żeby założyć na kulkę. A palcami nie wciśniesz tego żeby zyskać ten 1cm.



Pozdrawiam serdecznie. I przy okazji. Ten z linku będzie OK jak dobrze wszystko zrozumiałem. Czy tak ? A może masz jakiegoś faworyta jeśli chodzi o producenta ? Bo rozrzut cenowy dość spory.

https://allegro.pl/oferta/silownik-klapy-bagaznika-volvo-v70-iii-xc70-ii-07-7891047951


używam te same.




Online Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 03, 2019, 18:46:07 »
ja ostatnio kupiłem 318mm i nie dało się ich założyć do mnie. Brakowało około 1cm żeby założyć na kulkę. A palcami nie wciśniesz tego żeby zyskać ten 1cm.



Pozdrawiam serdecznie. I przy okazji. Ten z linku będzie OK jak dobrze wszystko zrozumiałem. Czy tak ? A może masz jakiegoś faworyta jeśli chodzi o producenta ? Bo rozrzut cenowy dość spory.

https://allegro.pl/oferta/silownik-klapy-bagaznika-volvo-v70-iii-xc70-ii-07-7891047951


używam te same.






Aha. Ja zapomniałem dopisać że jedna końcówkę przekladałem... :)
A te Twoje wchodzą bez zmian końcówki z tego co rozumiem.
Przepraszam wczoraj było późno i zapomniałem że te końcówkę przekręcałem z starych.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 02, 2020, 10:36:29 »

Panowie, możecie podać producenta i dokładne parametry siłowników jakie podchodzą z Volvo? Zamówiłem te z linku i mają za mały skok. Idzie założyć bez problemów, pasują jak nigdy ale klapa się nie zamyka do końca.

ja ostatnio kupiłem 318mm i nie dało się ich założyć do mnie. Brakowało około 1cm żeby założyć na kulkę. A palcami nie wciśniesz tego żeby zyskać ten 1cm.



Pozdrawiam serdecznie. I przy okazji. Ten z linku będzie OK jak dobrze wszystko zrozumiałem. Czy tak ? A może masz jakiegoś faworyta jeśli chodzi o producenta ? Bo rozrzut cenowy dość spory.

https://allegro.pl/oferta/silownik-klapy-bagaznika-volvo-v70-iii-xc70-ii-07-7891047951


używam te same.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 02, 2020, 17:49:20 »
pokaż zdjęcie tych siłowników jak założyłeś końcówki itp.


Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 03, 2020, 19:56:24 »
Tak to wygląda

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 03, 2020, 20:04:04 »
pokaż jeszcze aukcje z której kupiłeś.

Tłoczysko jest za krótkie wg. mnie.

Tam każdy milimetr ma znaczenie ponieważ jest takie ramię że 2mm na siłowniku potrafi dać kilka centymetrów na końcu klapy bagażnika. Testowałem wielokrotnie na swoim aucie :)

Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 03, 2020, 20:14:27 »
Zakupione z linku z tego tematu.
https://allegro.pl/oferta/silownik-klapy-bagaznika-volvo-v70-iii-xc70-ii-07-7891047951

Co prawda mam MK1, teraz zauważyłem ale sprawdziłem że w temacie w MK1 jest podana ta sama aukcja.
Dzwoniłem do sprzedawcy i twierdzi że innych nie ma i nigdy nie miał.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 04, 2020, 06:20:21 »
MK1 czy MK2 bez różnicy. Takie same klapy i konstrukcja.


zmierz długość całego silownika, samo tłoczysko oraz tłok i porównamy z moimi.

jak widzisz te co ja używam inaczej odrobinę wyglądają


Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 04, 2020, 07:40:37 »
Tłok bez gwintu jakieś 83 mm
Tłoczysko 180 mm

Możesz podać aukcje z której brałeś, ewentualnie producenta tego siłownika?

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 04, 2020, 12:52:35 »
Ja również zakupiłem z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/silownik-klapy-bagaznika-volvo-v70-iii-xc70-ii-07-7891047951, zmieniłem końcówki, założone w zeszły weekend i działa poprawnie.
A trzpienie weszły Ci poprawnie? Udało się założyć pierścienie segera?

Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 04, 2020, 13:01:35 »
Wydaje mi się że trzpienie weszły do końca, pierścieni nie zakładałem. Bez problemy udało się założyć mocowanie kulowe przy maksymalnym podniesieniu klapy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 04, 2020, 16:02:40 »
Kamil napisałem ci wiadomość.

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 04, 2020, 16:28:23 »
Tłok bez gwintu jakieś 83 mm
Tłoczysko 180 mm
W takim razie wiadomo czemu nie pasuje. Skok tego od Volvo to 88mm według danych fabrycznych. Jeżeli Twój ma tłok 83mm to wiadomo, że skok jego max to 83mm.
PS. Volvo też miało amortyzatorki ze sprężynami https://www.wikingerparts.de/en/shop/volvo-en/volvo-gas-spring-31217640

Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 04, 2020, 22:08:48 »
To że nie pasuje to już wiemy. Pytanie brzmi jaki pasuje. Możliwe że wysłali przez pomyłkę inne niż mieli. Może ktoś wyśle zdjęcie tego co dostał z tej aukcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 04, 2020, 22:09:46 »
MK1 czy MK2 bez różnicy. Takie same klapy i konstrukcja.


zmierz długość całego silownika, samo tłoczysko oraz tłok i porównamy z moimi.

jak widzisz te co ja używam inaczej odrobinę wyglądają


Czy to są siłowniki z tej aukcji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 04, 2020, 22:11:57 »
Tak dokładnie. Kupiłem od niego około 30 kompletów już.

Offline Kamil Kurcjus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: opadajaca klapa bagaznika c5 kombi 2005r.
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 04, 2020, 22:13:38 »
No fakt tłoczysko się trochę różni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk