Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwny dzwięk z silnika na luzie  (Przeczytany 2879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Feliksiak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« dnia: Październik 31, 2017, 21:18:58 »
Witam, dzis pojawił się dziwny dzwięk w mojej xsarze picasso 2.0 HDI 2003 rok. Otóż na biegu oraz wciśniętym sprzęgle słychać tylko prace silnika, po przełączeniu na luz słychać bicie, stuki w silniku, silnikiem zaczyna delikatniej mocniej telepać. Przypuszczam że to coś ze sprzęgłem lub skrzynią. Miał ktoś podobny problem?? Prosze o pomoc.

Offline Paweł Bystrzycki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
Odp: Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2017, 21:23:25 »
Może łożysko siada na docisku czy oporowe czy jakoś tak ja tam mam też ale u mnie tylko słychać delikatnie dźwięk na luzie mam tak już 1.5 r . Ile masz na liczniku? 

Offline Krzysiek Feliksiak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
Odp: Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2017, 21:34:20 »
Na liczniku jest 170 tysiecy autko od 2006 roku w posiadaniu. Ale mamusia jeździ to coś robione jest jak przychodzi mi się przejechać tak jak dziś i widzę że coś się dzieje nie tak, sam jeżdze innym autem na co dzień.

Offline Piotr Kusyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 81
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0HDI 138KM 2009r., Ford Fiesta 1,4 100KM 2011 było Peugeot 206 1,4 2003r., XSARA PICASSO 2.0HDI Comfort 2002r., Matiz jakiś tam
  • Zainteresowania: rowerek :)
  • Miejscowość: Puławy
Odp: Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2017, 10:08:18 »
A sprzęgło jak puszczasz nie ma stuku wtedy takiego metalicznego stuku? Mi od tego się zaczęło długo nie czekałem i od razu sprzęgło wymieniłem tylko ja miałem 250tys przebiegu i sprzęgło fabryczne więc należało się już
kusol

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2017, 20:06:25 »
Dwumasowego koła zamahowego tam nie ma. Wiec to nie to.
W 2 autach takie żegotanie spowodowane było zmęczonym tłumikiem drgań w tarczy sprzęgła.
Czyli te sprezynki w tarczy sa juz luźne.
Łożysko wyciskowe raczej daje większe objawy przy wcisnietym sprzegle.
Gdy zegocze z puszczonym sprzeglem to lacznikiem między silnikiem a skrzynią jest tarcza z tlumikiem drgań. Do tego obstawiam zuzyta łapę wysprzęglającą.
Tak czy inaczej warto by bylo zajrzeć do sprzęgła.
U mnie zatarte łożysko wyciskowe zniszczyło docisk.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2017, 12:22:10 »
Witam, dzis pojawił się dziwny dzwięk w mojej xsarze picasso 2.0 HDI 2003 rok. Otóż na biegu oraz wciśniętym sprzęgle słychać tylko prace silnika, po przełączeniu na luz słychać bicie, stuki w silniku, silnikiem zaczyna delikatniej mocniej telepać. Przypuszczam że to coś ze sprzęgłem lub skrzynią. Miał ktoś podobny problem?? Prosze o pomoc.
U mnie stuka (z prawej strony,przed pasażerem) podobnie na wolnych obrotach niezależnie od tego w jakiej pozycji jest sprzęgło.Dodatkowo podczas gaszenia auta też jest kilka metalicznych stuków.. Mechanik zdiagnozował wybitą dolną poduszkę silnika i tłumik drgań wzdłużnych (przy okazji wymienię poduszkę górną).

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Dziwny dzwięk z silnika na luzie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2017, 20:40:01 »
Po wymianie wszystkich poduszek stuki ustały,łącznie z tymi  przy gaszeniu silnika.