Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wiązka z kabiny do drzwi kierowcy  (Przeczytany 2160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
wiązka z kabiny do drzwi kierowcy
« dnia: Listopad 05, 2017, 10:13:56 »
Witam kolegów,ostatnio nie mogłem zamknąć autka z pilota,odbijał centralny,znalazłem problem w przewodach pomiędzy kabiną a drzwiami kierowcy,po prostu popękały już kable,zlutowałem je i wszystko działa już jak powinno,jednak widząc kostkę z przewodami jestem pewien że reszta przewodów też uleci,kwestia czasu tylko,chcę wymienić te przewody na nowe,tylko ni jak nie potrafię wyciągnąć tych pinów we wtyczce tej zakręcanej co do drzwi wchodzi,czy ktoś te piny wyciągał?
maniek ;-)

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Odp: wiązka z kabiny do drzwi kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2017, 10:31:17 »
Tej wtyczki akurat nie rozbierałem, ale zawsze czarcia zapadka jest w blaszce, lub plastikowy zatrzask obok pina. Metoda to duża igła i uporczywe macanie w 90% od tyłu. Blaszkę w pinie wciska się do płaszczyzny pina, a plastikową zapadkę podnosi do góry wsuwając igłę pomiedzy pin a zatrzask. Po wcisnięciu zapadki na blaszce przed ponownym wsunięciem pina należy ją odgiąć na zewnątrz bo pin bedzie wypadał.

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Odp: wiązka z kabiny do drzwi kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2017, 06:13:03 »
Zeszlifowałem szydełko i zrobiłem taką igłę długą,piny niechętnie ale powychodziły ;D ,całą wiązkę przelutowałem i nowe przewody pozakładałem,śmiga teraz jak nowe,z drugiej strony też czeka mnie taka operacja bo przewody popękane już.zabawy i cierpliwości trzeba do tego hehe,dzięki i pozdrawiam.
maniek ;-)