Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: dziwne pojedyncze szarpaniecia  (Przeczytany 2361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad Fraczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
dziwne pojedyncze szarpaniecia
« dnia: Listopad 09, 2017, 06:12:19 »
witam, mam pytanie do znawców.
silnik rozgrzany-trasa-predkosc 100-120km/h- plynna jazda wystepuja pojedyncze szarpniecia wlasciwie takie bardzo krotkie ( w ulamku sekundy) przyblokowania po czym auto jedzie dalej normalnie. nie umiem tego dokladnie opisac, na odcinku powiedzmy 10km szarpnie 2 moze 3 razy. kilka razy zdarzylo sie tez przy przyspieszaniu ale najczesciej wystepuje podczas stalej jazdy trasa.
CItroen XP 1,6Hdi 92KM, 2007, manual.
a dodatkowo wczoraj zona z rana uruchomila silnik ruszyla i po 50metrach silnik zgasl i komunikat o "niskim cisnieniu oleju" Low presure oil. sprawdzilem stan oleju i jest w normie. Mechanik umowiony ale poki co prosze o jakies spostrzezenia.
Dzieki.

Offline Mirosław Wierzbicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: dziwne pojedyncze szarpaniecia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:05:54 »
Mam to samo, tzn. ten pierwszy objaw, czasem takie szarpnięcia, nigdy nie zgasł i nie było komunikatu o oleju.Napisz czy coś zrobiłeś i co było przyczyną tych szarpnięć.

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez
Odp: dziwne pojedyncze szarpaniecia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2018, 00:12:09 »
U mnie nieznaczne szarpnięcia (taki właśnie ułamek sekundy) występowały przy bardzo delikatnym przyspieszaniu przy prędkościach od około 80-90km/h lub jeździe ze stałą prędkością  90-110km/h, gdy silnik dostawał lekkiego obciążenia, bo droga lekko się wznosiła. Przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu i większych prędkościach efekt nie występował. Nie pojawiały się przy tym żadne błędy, nie włączały żadne kontrolki. Objawy ustąpiły przy wyczyszczeniu EGR.
Komunikat o niskim stanie oleju też kiedyś miałem jak samochód stał zaparkowany na pochyłym terenie, a poziomo oleju był lekko powyżej minimum. Silnik nie zgasł. Po 2-3 odpaleniach na płaskim komunikat zniknął. Mimo to dolałem oleju, jak chciał to miał :)

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: dziwne pojedyncze szarpaniecia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2018, 23:46:31 »
TTTM. 1,6 hdi tak mają że brudny egr powoduje takie p9szarpywania.

Offline maciej gomulski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: września
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6 hdi 90km
  • Miejscowość: września
Odp: dziwne pojedyncze szarpaniecia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2020, 12:21:48 »
Witam, odkopię temat,  czy udało się ustalić co to było? Mam podobne objawy, silnik 1.6 hdi 90 km.tzn, w czasie jazdy na ułamek sekundy takie mocniejsze szarpniecie, tak jakby przegub poszedł czy  silnik zgasł - ale tylko na ułamek sekundy, jak np. włączyłem sprzęgło też od razu ustąpiło. EGR mam raczej dobry, niedawno wymieniany. Ostatnio wymieniałem przednie amory i wyciągnąłem za mocno półoś, wyleciało sporo oleju, zrobiłem na tym jakieś 100-200 km. dolałem jakieś 0,7 litra, myślałem, że pomoże, niestety jeszcze bardziej się nasiliły objawy, tzn. raz na kilka kilometrów szarpnie. Od początku, po tym jak mi uleciał olej ze skrzyni objawu nie było, dopiero po przejechaniu ok. 100 km od wycieku.

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: dziwne pojedyncze szarpaniecia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2020, 19:16:15 »
Jednak to chyba EGR.Mam to samo od lat.Dzieje się to zwykle po zmianie biegu,kiedy musi się zdjąć nogę z gazu a potem znowu się przyspiesza.Gdy powtarzało się to coraz częściej użyłem jedynego dozwolonego środka do paliwa hdi tj.unik plus i pomogło na długi czas,ale obecnie znowu się zdarza.Jednak nie często i nie codziennie.Uznałem ,że nie ma się czym przejmować.Dobrze robi ostra przejażdżka po autostradzie,wtedy się trochę oczyszcza.Mielenie po mieście zamula EGR i trochę zaczyna utykać.Nowy,jednak,nie powinien tak się zachowywać.Pozdr... :-\