Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jumpy/Dispatch 2003 1.9D nonturbo Kierownica z Xsara Picasso (audio controls)  (Przeczytany 1375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ozzy

• Gość
Witam wszystkich pierwszym postem i pytaniem na ktore nie znalazlem odpowiedzi na forum.
Dlubie sobie micro campera z Citroena Dispatch/Jumpy 1.9 D wersja bez turbo. Vanik nie ma poduszki powietrznej kierowcy, kierownica z dwoma ramionami. Chce wymienic te kierownice na pochodzaca z Xsary Picasso z podobnego rocznika ze sterowaniem radiem. Pytanie zatem: czy mocowanie bedzie pasowac (jaka jest srednica otworu?) Czy sterowanie radiem idzie po kilku kablach czy moze jest to juz slawne sterowanie cyfrowe?
Bede wdzieczny za porade.

Offline Dariusz Kłeczek

• Administrator
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
Odp: Jumpy/Dispatch 2003 1.9D nonturbo Kierownica z Xsara Picasso (audio controls)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2017, 21:39:14 »
Wieloklin powinien pasować, natomiast sterowanie jest po "kilku kablach", ale przez ślizg pod kierownicą. Powinno być miejsce na niego, Dispatch/Jumpy miały nieraz fabryczne sterowanie radiem z kiery. Pamiętaj, że ten zestaw współpracował tylko z fabrycznymi radioodtwarzaczami. Na inną markę trzeba było dokupić drogawą przejściówką.
Xantia MKI z początku produkcji miała kierownicę bez oduszki z takim sterowaniem.
https://imged.pl/kompletna-kierownica-citroen-xantia-15090839.html
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 126.000 km
HONDA CIVIC COUPE 1,6i LS 1998 137.000 mil
RENAULT CLIO 1,2 16V Expression 2002 85.000 mil

Ozzy

• Gość
Odp: Jumpy/Dispatch 2003 1.9D nonturbo Kierownica z Xsara Picasso (audio controls)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2017, 22:42:56 »
Dziekuje.
W takim razie najprostszym wyjsciem bedzie manetka sterowania radiem od Forda np Mondeo, modul sterujacy plus autoleads kabelek.
Przegladalem kierownice od roznych Citroenow i w oko wpadla mi stosowana w DS3 np taka jak ta:

Zapewne mala szansa ze bedzie wieloklin pasowac?

Offline Dariusz Kłeczek

• Administrator
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2017, 10:21:58 »
Nie wiem, trzeba by sprawdzić, ale raczej nie. Do tego musiał byś dokupić poduszkę, aby była jako zaślepka.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 126.000 km
HONDA CIVIC COUPE 1,6i LS 1998 137.000 mil
RENAULT CLIO 1,2 16V Expression 2002 85.000 mil

Offline Mateusz Piętak

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Lancia Zeta, Daewoo Lanos
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2017, 10:47:30 »
Witaj.
Ten jumpy to klon Evasiona, one miały sterowanie z kiery i takiej bym poszukał.
Kable - kable to w sumie taśma z kiery, pytanie jak u Ciebie to wygląda jak nie masz poduszki pewnie jest sam, ale co broni dołożyć taśmę?, fabryczne sterowanie z kiery z tego co pamiętam też odbywa się rezystancyjnie, czyli każde radio które potrafi się przyuczyć pilota ogarnie temat.
Ja w swoim dołożyłem przyciski (w wersji z airbagiem można było dołożyć same przyciski) taśma była już taka ogarniające te piny, pozmieniałem sobie rezystorki bo fabryczne wtyczki w tych przyciskach to była masakra, radio mam jakies Norauto z wysuwanym ekranem i pięknie nauczyło się pilota, mega wygodna sprawa :)
W golfach się chodzi, nie jeździ... wieczny szowinista :)