Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)  (Przeczytany 3757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Wajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: [Mk1 2003] Citroen C5 3.0 V6 24V automat
  • Miejscowość: Kleszczów
Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« dnia: Listopad 10, 2017, 23:05:49 »
Witam,
Autko posiadam od roku, spisuje się wspaniale, zakupiłem z przebiegiem 114 tyś (100% potwierdzony) aktualnie ma 135 tyś. przebiegu.
Wcześniej posiadałem Peugeota 406 coupe z identycznym silnikiem i skrzynią, przejechałem nim ponad 100 tyś. km praktycznie bez żadnych usterek, dlatego szukałem coś w podobnym zestawieniu, ale bardziej rodzinnego, ze względu na zmianę stanu cywilnego i zbliżającą się na świat nową osóbkę :D


Autko posiada praktycznie wszystko oprócz:


1. webasto (bardzo ubolewam)
2. podgrzewanych foteli
3. fabrycznej nawigacji (zbędne, może trochę smutno że wyświetlacz nie jest kolorowy)
4. skóry (dzięki bogu :D jedynie co akceptuje to pół skóry)


Resztę raczej ma :)


Nie będę zanudzał co do tej pory w nim zrobiłem, bo raczej to wymiany części eksploatacyjnych z grubszych to:
1. Kapitalny remont tylnych hamulców (tarcze / klocki / nowe zaciski) (700 zł)
2. Przednie hamulce - toczenie tarcz i nowe klocki (250 zł)
3. Wymiana przedniej szyby po spotkaniu z kamieniem :/ (400 zł)
4. Instalacja LPG na porządnych podzespołach i strojeniu na hamowni (3200 zł)
5. Zakup alusków na lato 17 cali od C4 VTS wraz z nowymi oponami 215/50R17 95W GOODRIDE SA37 RANT (1600 zł)
6. Zakup alusków na zimę 16 cali od Peugeota wraz z nowymi oponami Nokian WR D4 205/55R16 (2300 zł)
7. Dołożenie komputera pokładowego z androidem na stałe, realizuje nagrywanie drogi, powiadomienie o suszarkach, prostą diagnostykę OBD, komputer pokładowy LPG, awaryjna nawigacja, zegar, lokalizacja auta GPS. (250 zł)


Co mnie czeka:
1. remont rozrusznika (50 zł)
2. wymiana sfer i płynu LDS nie jest źle, ale już jest lekko twardy (1200 zł)
3. wymiana rozrządu wraz z kołem faz rozrządu (silnik czasem stuka i nie jest to wina elektrozaworów) (1500 zł)
4. Oleje i filtry silnik / skrzynia (350 zł)
5. Łącznik stabilizatora (40 zł)

Offline Patryk Powroźnik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Audi S6 c5 4.2 V8 340HP
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa, chiptuning
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2017, 16:15:17 »
można zdjęcia w środku ? :)  głównie zależy mi na zdjeciach tego dłożonego komputera pok :D
Audi S6 C5 4.2 V8 340HP QUATTRO

Offline Łukasz Wajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: [Mk1 2003] Citroen C5 3.0 V6 24V automat
  • Miejscowość: Kleszczów
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2017, 22:36:22 »
Ogólnie to niby wydaje się bez szału ten komputer, ale czytaj dalej ;)
W mnie to nie kosztowało więcej niż 350 zł, sprzęt razem z aplikacjami, oczywiście smartfon jest na stałe w uchwycie pod lusterkiem

Głównie chodziło mi o rozwiązanie bezobsługowe, czyli wsiadam, odpalę i jadę, nie pier.. .się z dotykaniem, czy uruchamianiem czegokolwiek to raz, dwa w trakcie jazdy jak i po niej, też mam nic nie obsługiwać, pełen automat.


Główne założenia, to nagrywanie drogi i powiadomienia o radarach i kontrolach policji, a to akurat ma w sobie yanosik :) więc teoretycznie korzystam z jednej aplikacji, jednak praktycznie by to wszystko działało jak należy, jest ich sporo więcej.

Temat należy podzielić na dwa, czyli:


1. Rozwiązania sprzętowe, czyli smartfon, uchwyt, ładowanie oraz internet.


Smartfon musi być w miarę wydajny, nie grzać się zbytnio pod obciążeniem, mieć jasny wyświetlacz, nie gubić GPS, nagrywać wideo ze stabilizacją obrazu, niby prosta sprawa, ale przetestowałem trochę urządzeń i tak naprawdę jest problem :D Smarfony które się nie nadają: Sony Xperia Z, LG G2, LG G2 mini, Samsung S3, reszty nie pamiętam :D Na pewno nadaje się Huwawei P8 lite i właśnie z niego korzystam.


Ładowanie, ogólnie ładowarki samochodowe polecam sobie odpuścić z kilku przyczyn, po pierwsze są drogie, po drugie to co piszą producenci na nich to ściema jeśli chodzi o wydajność, po trzecie zajmują dużo miejsca, no i wisi kabel :D a smartfon powinien być ulokowany na środku przedniej szyby najlepiej pod lusterkiem wstecznym. Więc najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest przetwornica step-down DC-DC są dostępne z mocami od 3A do 5A.  w cenie od 5 do 10 zł :D Taką przetwornicę można bez problemu umieścić w obudowie lusterka wstecznego i wypuścić krótki kabelek do smartfona, tylko od razu uwaga, należy podłączyć się najlepiej pod lampkę sufitową, nie pod lusterko monochromatyczne, bo po wrzuceniu biegu wstecznego traci się zasilanie :D


Internet, karta sim Aero2, pakiet 500M na miesiąc kosztuje 2 zł :D w zupełności wystarcza.


Uchwyt, przetestowałem wiele, u mnie sprawdza się od kilku lat niezawodnie oryginalny uchwyt od samsunga, obsługuję się jedną ręką, nie drży telefon i jest bardzo wytrzymały.


2. Rozwiązania programowe czyli aplikacje.


- Yanosik - podstawowa apka, nagrywanie drogi i powiadomienia o kontrolach / radarach - to jej podstawowa funkcjonalność i w sumie z nich korzystam.
- Tasker pro - apka do automatyzacji działań, to dzięki niej, po uruchomieniu auta w trak wszystko działa automatycznie.
- Lux pro - apka do ustawiania jasności wyświetlacza, niby każdy smartfon ma to fabrycznie, ale najniższa jasność w smartfonach razi w oczy w nocy, a ta apka rozwiązuje ten problem, ale nie do końca, bo potrzebujemy jeszcze:
- Locale/Tasker Twilight Plug-in - ten plugin pozwala na rozpoznanie kiedy następuje wieczór, bądź noc, dzięki temu mam zawsze odpowiednią jasność ekranu.
- Nova Launcher - apka która pozwala na auto obracanie ekranu głównego - domyślnie w androidzie tego nie ma.
- Overlays pro - apka która pozwala zasłonić wkurwia... reklamy w yanosiku, jednocześnie wyświetlam w zamian zegar i datę.
- Widget Clock DIGI - zegar który można dostosować do swoich potrzeb.


Ogólnie tyle, jak ktoś chcę więcej info to pisać, bo już nie mam weny i sił :D


Tak naprawdę to korzystam w aucie jeszcze z innych apek, ale już na swoim osobistym smartfonie, bo wygodniej tj.


- Torque Pro - głównie do diagnostyki ECU i sprawdzania jakości zatankowanego LPG w podglądzie krótkoterminowych i długoterminowych korekt czasu wtryskiwaczy.
- Fuelio: paliwo i koszty
- Google Maps - do navi GPS i aktualnym ruchu na drodze.






Filmy:


https://www.youtube.com/watch?v=kFYVk8UVb2U


https://www.youtube.com/watch?v=_OaobLfc4fg




Offline Łukasz Wajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: [Mk1 2003] Citroen C5 3.0 V6 24V automat
  • Miejscowość: Kleszczów
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2017, 22:41:00 »
Co do wnętrza środka, to mogę pochwalić się oklejeniem części kokpitu wysokiej jakości folią 3D - szczotkowane aluminium - drewno w naszych C5 mnie dobijało - pozostały mi jeszcze boczki do oklejenia, sprawa nie jest łatwa, ani tania, ale uważam, że efekt jest niezły :D

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2017, 07:12:59 »
Kwestia gustu. Ja tam jestem zdania ze każda potwora znajdzie amatora i to sie tyczy każdej sfery życia . haha

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Łukasz Wajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: [Mk1 2003] Citroen C5 3.0 V6 24V automat
  • Miejscowość: Kleszczów
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2017, 12:31:08 »
W żadnej wersji nie ma szczotkowanego alu, w wersji nie exlusive jest kolor srebrny, no i dzięki za szczerość, przynajmniej wiem, że dwóm osobom się nie podoba :D

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2017, 12:47:18 »
Ja tego nie napisalem, tak dla jasności :-)

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:30:53 »
Trzem ;)

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen C5 exclusive 3.0 V6 automat 2003 rok, stary ale jary :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2017, 19:43:53 »
Mnie się podoba. W swoim mam srebrne wykończenie i bardzo mi się podoba. Wykończenie w patyku, w dodatku z plastiku nigdy mi się nie podobało w żadnym aucie.
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06