Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Woda w tylnym schowku w podłodze  (Przeczytany 3182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Woda w tylnym schowku w podłodze
« dnia: Listopad 18, 2017, 15:58:56 »
Dziwna historia przydarzyła mi się znowu. Może ktoś z koleżeństwa tak miał i wyjaśni to nadprzyrodzone zjawisko.
W schowku z tylu po prawej stronie pod nogami pasażera pojawiła się woda. Tak na oko nie ma takiej możliwości. Wykładzina w tych tylnich schowkach jest uformowana w korytko i szczelna. Zresztą wygląda, że to czysta woda. Gdyby była to woda z ulicy, byłaby chyba brudna. I zjawisko to wystąpiło po raz drugi po wizycie w serwisie. Co to może być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Woda w tylnym schowku w podłodze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2017, 19:10:30 »
Może zatem podjedź do serwisu i opowiedz o tych powtarzających się następstwach wizyty w serwisie.

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Woda w tylnym schowku w podłodze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2017, 20:48:59 »
Obejrzyj uszczelkę tylnych drzwi. Zwróć uwagę na połączenie końców ze sobą.
Jest teoria i jestem zwolennikiem tej teorii ze tym połączeniem woda spływa właśnie do schowkow w podłodze.
Pomaga włożenie w okrągłą część uszczelki kawałka wezyka gumowego, albo nawet igielitowego. Chodzi o połączenie obu końców i zlikwidowanie przerwy miedzy nimi.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Woda w tylnym schowku w podłodze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2017, 20:35:11 »
Obejrzyj uszczelkę tylnych drzwi. Zwróć uwagę na połączenie końców ze sobą.
Jest teoria i jestem zwolennikiem tej teorii ze tym połączeniem woda spływa właśnie do schowkow w podłodze.
Pomaga włożenie w okrągłą część uszczelki kawałka wezyka gumowego, albo nawet igielitowego. Chodzi o połączenie obu końców i zlikwidowanie przerwy miedzy nimi.
Uszczelka jest cała, z jednego kawałka. Zresztą gdyby woda dostawałaby się tamtędy, mokra byłaby też wykładzina na podłodze z tyłu. A woda jest tyko w schowku.
Myślałem raczej, że może gdzieś od spodu, gdzieś pod podłogą jest jakaś szpara. Ale nie umiem jej zlokalizować.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Woda w tylnym schowku w podłodze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 16:11:16 »
Miałem podobny przypadek.Po przejechaniu 150 km autostradą w deszczu,stwierdziłem,że w jednym ze schowków jest woda.Wcześniej nigdy tego nie widziałem.Po oględzinach,okazało się ,że brakuje mi korka w podłodze,właśnie pod schowkiem.Nie było go już dawniej,ale przy codziennej jeździe,zwykle z małą prędkością,to nie przeszkadza,ale jak się jedzie na autostradzie w deszczu,to pył wodny wbija się wszędzie i jest w stanie nawet przez mały otworek wpompować spore ilości wody.Po zaślepieniu,już się to nie powtórzyło.Może to właśnie taki przypadek.Warto sprawdzić.Pozdr...

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Odp: Woda w tylnym schowku w podłodze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:48:46 »
mi po wiekszym deszczu scieka po glosniku pod plastikiem drzwi. Na wlasne zyczenie zreszta - wstawialem wieksze glosniki w tylne drzwi i poprzecinalem folie :-/
I wlasnie pieknie scieka do schowka.