Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.  (Przeczytany 6483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« dnia: Listopad 18, 2017, 16:16:53 »
Panowie dzisiaj wymieniałem elektrozawory w skrzyni bo miałem problem na D, że nie chciał przerzucać z 2 na 3 i z 3 na 4,
Po wymianie zapaliłem auto było przez chwilę O.K. nagle serwice i komunikat engine fault i nie mogłem dodać gazu a on chodził na wolnych obrotach.
Po podłączeniu w skrzyni miałem oto taki błąd
"Wyjście elektrozaworu kolejności 5 (EVS5) przerwa."


Poniżej scriny. Proszę o pomoc co dalej robić.
 

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2017, 16:18:31 »
Panowie skrzynia ogarnięta. Okazało sie, że przy zakładaniu wyskoczyła wtyczka od elektrozaworu, ale jest poblem.


Przed wymianą elektrozaworów skrzynia nie wykazywała żadnych błędów ale na D miała problem z przerzuceniem z 2 na 3 i z 3 na 4 bieg. Dodam , że lexia nie pokazywała żadnych błędów skrzyni.
Myślałem, że to wina elektrozaworów jak wszyscy piszą - elektrozawory wymienione a problem nadal istnieje.


Co może być przyczyną. Dodam, że ostatnio wyskakuje mi przy prędkości dochodzącej do 50km/h błąd ABS/ESR
czy to ma coś wspólnego ?? po podłączeniu do kalkulatora ABS wykazuje błąd C1301 oraz U1209

Proszę o wskazówki.

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2017, 16:42:27 »
Jaka to skrzynia? Domyślam się, że raczej nie auto z podpisu tylko AL4?

Co oznacza, że skrzynia ma problem z przerzuceniem z 2 na 3 i z 3 na 4 bieg? Ślizga się, nie przełącza w trybie automatycznym? Napisz coś więcej

Jakie zawory wymieniłeś? Jeżeli dwa duże, to raczej nie to - problem z tymi dużymi był w starszych wersjach, skrzynia wchodziła w tryb awaryjny.

PS. na forum są też Panie  ;)

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2017, 21:47:06 »
 Tak to skrzynia AL4.
Autko to Citroen C5 2.0 16V silnik RFJ 145KM 
W lexi nie ma żadnych blędów skrzyni. Wymieniłem te 2 duże elektrozaworki uszczelkę i oringi. W trybie przełączania ręcznego chodzi  idealnie ale na D  ma problem z przerzuceniem z 2 na 3 i z 3 na 4
Co może być przyczyną.
Dodam, że ostatnio wyskakuje mi przy prędkości dochodzącej do 50km/h błąd ABS/ESR
czy to ma coś wspólnego z problemem skrzyni bo  po podłączeniu do kalkulatora ABS wykazuje błąd C1301 oraz U1209

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2017, 18:05:05 »
Nikt nie pomoże :(

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2017, 21:08:41 »
C1301 ---> http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=83644.0

U1209 ---> brak komunikacji na szynie CAN (silnika, skrzyni, abs i esp)

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2017, 18:31:12 »
Grzesiu dzięki za pomoc z podesłanego linku wynika, że to może mieć wpływ na pracę skrzyni.
Dowiedziałem się, że była to jakaś akcja serwisowa. czy bylibyście uprzejmi sprawdzić mi czy moje auto było nią objęte.


rozumiem, że sterownik jest razem z pompą ABS i trzeba wymienić całą pompę ?? czy jest jakaś diagnoza że to ten czujnik w pompie ABS?ESP
Możecie mi powiedzieć  gdzie znajdę moduł Kontrolny ESP
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2018, 11:32:14 wysłana przez Jacek Wielebski »

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2017, 21:00:57 »
Nie wiem co kombinujesz.... czemu nie naprawiasz zgodnie z występującymi błędami?
Jeden błąd związany z czujnikiem ciśnienia (mało prawdopodobne)lub czujnikiem stop (bardziej)....
Drugi to braki w komunikacji lub nieprawidłowe dane przekazywane pomiędzy sterownikami...

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2017, 21:16:52 »
Nie wiem co kombinujesz.... czemu nie naprawiasz zgodnie z występującymi błędami?
Jeden błąd związany z czujnikiem ciśnienia (mało prawdopodobne)lub czujnikiem stop (bardziej)....
Drugi to braki w komunikacji lub nieprawidłowe dane przekazywane pomiędzy sterownikami...

Grzegorz chce to zrobić, czujnik sprawdzony jest O.K. więc pozostaje mi wymiana pompy - Jeżeli się mylę to proszę naprowadź mnie na dobrą drogę. Z podesłanego wątku wynika, że na początku produkcji była jakaś akcja serwisowa a mój rocznik to 2005r. więc ......

Natomiast jeżeli chodzi o błąd "U1209 ---> brak komunikacji na szynie CAN (silnika, skrzyni, abs i esp)" to wydaje mi się, że na 99% jest on powiazany z pierwszym - chyba że się mylę proszę naprowadzić mnie na własciwą drogę.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2017, 22:30:06 »
Jak sprawdzany czujnik stop? Czy podglądałeś lexią co widzi "system" auta, czy tylko omomierzem? Są poza tym dwa styki czujnika....
Możliwe "powiązanie", należałoby obserwować kiedy, w jakich sytuacjach pojawia się. Możliwe np przekazywanie nieprawidłowej wartości prędkości, od sterownika abs do skrzyni i już skrzynia głupieje (co manualnie pracuje ok).
Skupiłbym się na pierwszym, po uzdrowieniu obserwował drugi....

PS: wskazane podawanie numeru i opisu słownego błędu jaki widnieje na ekranie lexii.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2017, 19:03:57 »
Grzegorz skrzynia głupieje po przekroczeniu  50km/h wtedy właśnie zapala się błąd ASB/ESP i skrzynia w większości wtedy nie przełącza.
Gdzie w lexi mogę podejrzeć ten czujnik stop.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2017, 21:22:09 »
Skasuj błędy... jaki pojawia się błąd po pierwszym złym działaniu? (silnik + skrzynia+ abs/esp+dziennik zdarzen)

Pedał (styki) podłączony jest do BSI(1-szy styk) oraz do silnika (drugi styk). W tych kalkulatorach trzeba szukać , podgląd stanu (parametry standardowe) pedału hamulca.

EDIT: albo brak informacji o prędkości z esp dla skrzyni albo "pobudza się" esp dlatego odcina pracę skrzyni
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 21:49:28 wysłana przez Grzegorz Mościszewski »

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2017, 00:10:28 »
Na moje oko to raczej problem z komunikacją - tak jak piszesz, może to być problem z ESP. Szczególnie, że skrzynia w trybie ręcznym zmienia biegi poprawnie. Rozwiąż najpierw problem z błędami C1301 oraz U1209

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2017, 19:17:16 »

Skasuj błędy... jaki pojawia się błąd po pierwszym złym działaniu? (silnik + skrzynia+ abs/esp+dziennik zdarzen)

Grzegorz mógłbyś jaśniej bo nie bardzo mogę zrozumieć to co napisałeś

W tych kalkulatorach trzeba szukać , podgląd stanu (parametry standardowe) pedału hamulca.[/size]



Szukać ale gdzie ?? jakiś schemat podpowiedź.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2017, 20:24:48 »
No to jeszcze raz..... skasuj błędy, przejedź się do momentu pojawienia się "kłopotów". Podepnij lexie i odczytaj "nowe" błędy. Ma to na celu sprawdzenie/uściślenie jaki błąd jest związany z kłopotem ze skrzynią. Podaj numer i opis z lexii.

Szukać....oznacza odczytanie lexią stanu pedału hamulca, również stanu po naciśnięciu pedału (czy jest zmiana). Odczytujesz/szukasz w kalkulatorach :bsi i esp

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2017, 18:35:18 »
No więc Grzegorz zrobiłem jak pisałeś i sprawa wygląda tak.
Najwięcej błędów w dzienniku jest:


1. Usterka (1644) Informacja o zapięciu pedału przyspieszenia. Ograniczenie prędkości pojazdu. Zwarcie do +
- grupa błędu: WTRYSK
- kod błędu P1644
- liczba wystąpień 24


2. Usterka (5301) defekt niesklasyfikowany
- grupa błędu ABS
- kod błędu C1301
- liczba wystąpień 3


Ponadto sprawdziłem czujnik STOP w LEXI i tak:
Inicjował mi się po włączeniu stopu "STYCZNIK ŚWIATEŁ STOP"
Natomiast pomocniczy zestyk swiatła stopu cały czas był NIEAKTYWNY ( czy to oznacza uszkodzenie czujnika STOP


W załączeniu PrtSc


I jeszcze jedno pytanie czy poziom oleju w skrzyni bada się:
- Olej rozgrzany
- Silnik zapalony, Skrzynia na P
- odkręca się korek i aż przestanie kapać zakręcić korek.
CZY TAK??

« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 19:16:01 wysłana przez Jacek Wielebski »

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2017, 20:40:43 »
No więc Grzegorz .....

No więc Jacku..... (to tak na 'wesoło')

Bravo, zuch chłopak. Jak widzisz są problemy z pedałem gazu i hamulca. Do wymiany....
Na deser zostaw sobie braki komunikacji z ABS/ASR. Najpierw wymieniasz pedał gazu i stycznik hamulca, kontrolujesz ich pracę po wymianie (tak aby być pewny swojej roboty).
Wskazana kontrola przewodów i wtyczek.

Co do kontroli poziomu oleju,  wiem że na rozgrzanej skrzyni powyżej 60 st, sprawdza się olej , koledzy niech podpowiedzą inne warunki kontroli....(był ten temat poruszany na forum).

EDIT: dołączam małą literaturę na niedzielę, zapoznaj się.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 21:12:33 wysłana przez Grzegorz Mościszewski »

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2017, 13:55:56 »
Czyli po włączeniu pedału STOP powinien inicjować się razem
"STYCZNIK ŚWIATEŁ STOP" oraz "[/size]POMOCNICZY ZESTYK ŚWIATŁA STOPU"

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2017, 14:14:41 »
Jak najbardziej, system auta powinien widzieć zmianę tych dwóch styków...jeden steruje światłem, drugi jest kontrolą naciskania pedału dla automatyki ABS/ASR.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2017, 17:25:22 »
Grzegorz bardzo dziękuję Ci za pomoc. Mam nadzieję, że po wymianie tego stycznika i pedału będzie wszystko O.K..


Ten stycznik zmylił mnie bo mierząc go miernikiem to para styków była zwarta po naciśnięciu rozwarta a druga odwrotnie. Tak jak powinno być.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2017, 18:42:17 »
mierząc go miernikiem to para styków była zwarta po naciśnięciu rozwarta a druga odwrotnie. Tak jak powinno być.

No to coś jest poza tym stycznikiem. Styki dobre a system auta źle widzi....dalej szukamy. Jakie to były wartości omów?

A sprawdź bezpieczniki w BSI (F4) i BSM (F7)....

Chyba, że rację ma Patryk, kłopoty z komunikacją pomiedzy silnikiem a ESP. Styk główny jest "podpięty" do BSI (ten który zmienia się) a styk pomocniczy podłączony do ECU , więc ESP bierze info styku pedału przekazane siecią CAN.

Muszę pooglądać schematy i pomyśleć....jeszcze raz sprawdzisz styki omomierzem ale na wtykach BSI i ECU. Ale to muszę przegooglać...

EDIT: a więc....Styk główny do świateł masz sprawdzony, działa....wróć do lexii i kontroli styku pomocniczego stopu w kalkulatorze silnika (pokazałeś screen z takim błędem, zwarcie do plusa). Szukasz odczytu stanu tego styku w kalkulatorze silnika - nie ESP !
Przy braku zmiany stanu tego styku, kontrolujesz ten styk omomierzem, bezpośrednio na wyłączniku przy pedale.
Druga możliwość sprawdzenia tego styku: woltomierz do ręki, na pinie G3 odpiętej wtyczki czarnej 48pinowej kalkulatora wtrysku mierzysz 12V przy pedale zwolnionym , 0V przy pedale naciśniętym.
W zależności od efektów może trzeba sprawdzić stan przewodu....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 21:18:04 wysłana przez Grzegorz Mościszewski »

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:37:51 »
Dzięki za info, do piątku jestem w delegacji więc jak przyjadę zaraz się tym zajmę.
Nowy stycznik stopu już zamówiłem 30 zł z wysyłką ( najwyżej będzie na zapas)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:08:14 »
Daj znać co po wymianie stycznika stopu...bo tu mam wątpliwości co do działania i jego sprawdzania.
Pedał gazu i tak trzeba wymienić, szukaj hajsu... ;D

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2017, 21:41:55 »
Przepraszam, że długo to trwało ale po kolei:
1. Kupiłem stycznik hamulca NOWY Oryginalny - niestety po wymianie na nowy brak reakcji, auto zachowuje się jak wcześniej.
2. Kupiłem nowy pedał gazu - po wymianie prócz możliwości załączenia tempomatu nic się nie zmieniło, ( przy uszkodzonym pedale gazu nie mogłem załączyć tempomatu)
3. Sprawdziłem przejście stycznika stopu Tzn na czarnej wtyczce 48PIN na pinie G3 przy zwolnionym hamulcu jest 12V a na wciśniętym waha się w granicach kilku mV.
4. Więc nic została tylko wymiana pompy ABS/ESP ( kupiłem używaną ale z gwarancją) niestety auto dalej zachowuje sie jak wcześniej.
Po przekroczeniu 50km/h błąd ASR/ESP i skrzynia ma problem z przełączeniem.


W załączeniu przesyłam PrtSc.

1. Zaniepokoiło mnie w kalkulatorze Informację z silnika i skrzyni biegów ( Potwierdzenie sygnału z silnika ASR) BRAK DIALOGU ?
2. Następnie wszedłem w stan wejść logicznych i pisze tam (Styk hamulca 2 zamknięty w stanie spoczynkowym)  a pokazuje OTWARTY)


Panowie pomóżcie bo już rozkładam ręce :(

A tutaj film z pomiaru napięcia na stykach hamulca.
https://www.youtube.com/watch?v=oMEeBRiOtYc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 21:59:05 wysłana przez Jacek Wielebski »

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Błąd skrzyni po wymianie elektrozawarów.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2017, 12:50:28 »
Dzisiaj jeszcze przebadałem ciągłość instalacji i tak wszystko jest poza jednym szczegółem
Grzegorz w/g schematów które mi podesłałeś
przewód nr 3 od (stycznika hamulca - 2120) powinien iść do ( kalkulatora wtrysku 1320) na pozycję E4 natomiast u mnie to miejsce jest puste, a przewód sprawdziłem idzie na pozycję G3 gdzie powinien iść przewód od pedału gazu.