Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nagrzewnica.  (Przeczytany 2061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Nagrzewnica.
« dnia: Listopad 29, 2017, 22:44:50 »
Przerabialiście temat?

Gorzki płyn pod nogami kierowcy. Przez półtora miesiąca od wymiany płynu chłodzącego ubyło około pół litra ze zbiorniczka wyrównawczego. Ostatnio rankami częściej miewam zaparowane szyby wewnątrz, ale nie zawsze. Wymieniłem filtr powietrza kabinowego i jakby przestało parować.
W związku z powyższym stawiam na walniętą nagrzewnicę. W sieci czytałem, że nie trzeba wywalać całego kokpitu z auta tylko dostęp jest przez dolne obudowy konsoli centralnej. Tak jest?


Jeśli ktoś to robił u mechaniora to prośba o przybliżony koszt naprawy. Chciałbym oszacować czy mi się chce z tym babrać samemu czy z lenistwa oddam do warsztatu ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nagrzewnica.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2017, 13:38:56 »
Jak widzę co się dzieje za oknem to już mi się grzebać odechciewa ;) W poniedziałek auto ląduje na podnośniku.


"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: Nagrzewnica.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2017, 14:54:37 »
Jest wątek stary dotyczący nagrzewnicy - kiedyś z niego korzystałem i był w poradach zrób to sam ale po przejściach ten link nie działa.
Ja wymieniałem osobiście nagrzewnicę. W XP ne trzeba deski demontować, dojście jest od dołu całkiem proste.
Po pierwsze zdejmujesz osłonę tunelu środkowego. Obok pedału gazu jest wylot z nagrzewnicy - nadmuch na stopy. Trochę dalej widać rurki wchodzące do nagrzewnicy.
Musisz stwierdzić gdzie cieknie - może na łączeniu rurek z nagrzewnicą - może wystarczy wymienić oringi. A jeśli nagrzewnica to kup nową i wymieniaj. Ja kupiłem oryginał pare lat temu cena około 160zł ale wymieniłem prawdopodobnie niepotrzebnie i stara jest do użytku gdybyś chciał.
Pozdr
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nagrzewnica.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2017, 17:54:36 »
Wiesz co... lata na forum, setki wpisów i przyznaję bez bicia - albo nie umiem korzystać z forumowej wyszukiwarki, albo jest to najbardziej badziewna wyszukiwarka jaką w życiu widziałem. Robiłem wiele prób i dupa.


Oddaję do mechanika. Nie mam garażu, auto pod chmurką stoi, a napadało ponad 10cm śniegu. W tych warunkach odpuszczam samodzielne grzebanie ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Nagrzewnica.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2017, 13:20:52 »
Niestety forum technicznie jest jakie jest. Jeśli macie jakieś niedziałające linki to mi podrzućcie (może być na pw) to spróbuje coś z tym zrobić. Ale nie zawsze się da.
Z tył uciekaniem płynu to bym jeszcze dobrze obejrzał auto. Niekonieczne nagrzewnicami być przyczyną
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 18:08:24 wysłana przez Jacek Welz »
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)