Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)  (Przeczytany 2466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik Zaczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Głogów Małopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 SX 2002 Benzyna(LPG) 2.0 16V
  • Zainteresowania: muzyka rap
  • Miejscowość: Głogów Małopolski
Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« dnia: Grudzień 10, 2017, 21:20:25 »
Witam,
C5 MK1 2002 2.0i 16V, ostatnio przestał mi odpalać i okazało się że akumulator był na wyczerpaniu, objawami było to że na początku przekrecalem kluczyk z zapłonu na odpalanie i nie działo się nic cisza jak makiem zasiał, ale dwie trzy próby i odpalal normalnie, to z  czasem się powtarzało coraz częściej aż w końcu za nic nie odpalił i wszystkie kontrolki zaczęły wariować i jakieś dziwne pikanie, wyjąłem akumulator naładowałem go i dolalem wody, wsadziłem samochód odpalal no ale sprawdziłem miernikiem w warsztacie i gość mi powiedział że tej zimy ten aku padnie już na amen. Kupilem nowy aku, teraz auto pali jak z nut ale.. Dziś rano wsadzam kluczyk przekrecam i.. nic.. Po dwóch trzech próbach auto odpala.. Co to może być? Słabe przewody czy co niewiem żeby się nie okazało że nowiutki akumulator się zrypie przez jakąś usterkę w aucie. Opisałem tak problem na innym forum (Facebook owym). Tam koledzy doradzili sprawdzić rozrusznik. Więc tutaj pytanie co najpierw zrobić i jeżeli kupować rozrusznik to jaki? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Offline tomasz jakubczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: olsztyn
  • Posiadany samochód: , c5 2.2hdi 2002 , c8 2,2 hdi 2004.jumper 2,8 hdi 2006. kiedyś 406 hdi 2.0 pez fap,jumpy 1,9D 1999
  • Zainteresowania: stare motocykle marki horex. F1
  • Miejscowość: olsztyn
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2017, 21:27:29 »
Witam,
C5 MK1 2002 2.0i 16V, ostatnio przestał mi odpalać i okazało się że akumulator był na wyczerpaniu, objawami było to że na początku przekrecalem kluczyk z zapłonu na odpalanie i nie działo się nic cisza jak makiem zasiał, ale dwie trzy próby i odpalal normalnie, to z  czasem się powtarzało coraz częściej aż w końcu za nic nie odpalił i wszystkie kontrolki zaczęły wariować i jakieś dziwne pikanie, wyjąłem akumulator naładowałem go i dolalem wody, wsadziłem samochód odpalal no ale sprawdziłem miernikiem w warsztacie i gość mi powiedział że tej zimy ten aku padnie już na amen. Kupilem nowy aku, teraz auto pali jak z nut ale.. Dziś rano wsadzam kluczyk przekrecam i.. nic.. Po dwóch trzech próbach auto odpala.. Co to może być? Słabe przewody czy co niewiem żeby się nie okazało że nowiutki akumulator się zrypie przez jakąś usterkę w aucie. Opisałem tak problem na innym forum (Facebook owym). Tam koledzy doradzili sprawdzić rozrusznik. Więc tutaj pytanie co najpierw zrobić i jeżeli kupować rozrusznik to jaki? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
A jak ładowanie alternator ok??mi ostatnio w c8 i c5 skończyły się szczotki w altku...  W przeciągu 2 tygodni.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Offline Dominik Zaczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Głogów Małopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 SX 2002 Benzyna(LPG) 2.0 16V
  • Zainteresowania: muzyka rap
  • Miejscowość: Głogów Małopolski
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2017, 21:55:29 »
Szczerze mówiąc to niewiem, pojęcie o sprawach technicznych samochodu mam znikome także nie sprawdzałem,

podjadę do mechanika i sobie to sprawdzę, a jesli bedzie alternator albo rozrusznik to doradźcie koledzy jaki najlepiej zakupić czy to alternator czy to rozrusznik, najlepiej coś z najwyższej półki.

Offline tomasz jakubczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: olsztyn
  • Posiadany samochód: , c5 2.2hdi 2002 , c8 2,2 hdi 2004.jumper 2,8 hdi 2006. kiedyś 406 hdi 2.0 pez fap,jumpy 1,9D 1999
  • Zainteresowania: stare motocykle marki horex. F1
  • Miejscowość: olsztyn
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:56:46 »
Szczerze mówiąc to niewiem, pojęcie o sprawach technicznych samochodu mam znikome także nie sprawdzałem,

podjadę do mechanika i sobie to sprawdzę, a jesli bedzie alternator albo rozrusznik to doradźcie koledzy jaki najlepiej zakupić czy to alternator czy to rozrusznik, najlepiej coś z najwyższej półki.
Jak szczotki to 12 PLN kosztują, plus  komutator 14.pln..wyjęcie i wymiana...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 08:58:10 wysłana przez tomasz jakubczak »

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:38:34 »
Skoro odpala po którejś próbie to ani akumulator ani alternator bo prąd jest. Piszesz,że nic się nie dzieje wiec albo sygnał ze stacyjki nie idzie na rozrusznik,albo ginie po drodze albo pada cewka na rozruszniku i nie wybija zębatki. Nie kupuje napaleńcze na wyrost tylko trzeba sprawdzić czy prądy dochodzą. Jeśli tak to wyjmij rozrusznik do przeglądu. Jeśli duże luzy na tulejkach to też mogą być przyczyną.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:07:48 »
Dla cierpliwych i zainteresowanych animacja do kontroli problemów z rozrusznikiem. Po francusku, ale wszystko widać na filmiku. http://tiny.pl/gl3p5 Może się komuś przyda, zanim odda  auto do elektryka.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2017, 18:23:45 »
Miałem tak samo u siebie w tym roku, zwykle, jak problem się pojawił to odpalał za drugim, trzecim razem, kiedyś stałem kilkanaście minut i już zwątpiłem w sukces, a stałem w bardzo kiepskim miejscu, ale odpalił. Winny był rozrusznik.
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline rafał kaśkiewicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 416
  • Skąd: poznań
  • Posiadany samochód: C5 mk1 1.8 lpg
  • Miejscowość: poznań
Odp: Problem z odpalaniem, (prawdopodobnie rozrusznik)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2017, 21:03:23 »
Ja miałem podobnie. wymiana szczotek w rozruszniku za 40 pln pomogła.
Ciężko było go wyjąć. Do zdjęcia kolektor dolotowy w benie.
Szukam chętnych na spocik w Poznaniu.
Mam do wypożyczenia blokady rozrządu do 1,8 i 2,0.