Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara II 1.6 VTR  (Przeczytany 873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Goc

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6i Exclusive VTR
  • Zainteresowania: Zdrowie, fotografia
  • Miejscowość: Kraków
Xsara II 1.6 VTR
« dnia: Sierpień 05, 2020, 14:42:27 »
Cześć, już jakiś czas temu dołączyłem do forum, czytając od czasu do czasu niektóre wskazówki dotyczące samochodu, który nabyłem w maju br. Jest to tak jak w tytule Xsara II 1.6 w wersji stylistycznej VTR. Do tej pory było kilka spraw do zrobienia, mianowicie wymiana stalówek na alufelgi z zakupem opon letnich, wymiana tarcz i klocków (przód+tył), wymieniony czujnik biegu wstecznego, mała zaprawka niewielkiego ogniska rdzy na progu, wymiana dwóch wodzików i sierżanta zmiany biegów, wymiana płynu układu kierowniczego i oczywiście serwis filtrowo-olejowy. Te rzeczy zrobiłem z pomocą kumpla, który bardziej zaznajomiony z tematem mechaniki niż ja. Teraz dochodzi kwestia przełącznika zespolonego i czujnika zmroku, który nieco wariuje i oporu na lewarku przy 1. i 2. biegu, ale na to przyjdzie czas. Jest też odbijanie kierownicy, więc możliwa będzie wymiana pompy wspomagania. No i w planach trochę kosmetyki jak polerowanie reflektorów, czernienie plastików i woskowanie całego auta. A przed zimą mam nadzieję jakaś konserwacja, bo poprzedni właściciel podwozie konserwował. Poniżej Xsara w całej okazałości :) Od maja zasadniczo bezproblemowo przejechane 5 tys. km :) 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 14:56:38 wysłana przez Bartek Goc »

Offline Marcin Kubaszek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Podróże małe i duże.
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Xsara II 1.6 VTR
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2021, 22:40:30 »
Ładny kolor i felgi ! :)