Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wypadanie zapłonu  (Przeczytany 2107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Bulicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: pisz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 2004r byla wspaniala Xantia 1,8 1996r
  • Miejscowość: pisz
Wypadanie zapłonu
« dnia: Grudzień 13, 2017, 18:01:37 »
Witam  Mam problem z wypadaniem zapłonu.  Na zzimnym silniku po odpaleniu wyskakuje wypadanie zapłonu do tego stopnia ze samochod sgasł.  Wymieniłem swiece podmieniłem cewke jest lepiej bo az tak nie rzuca silnikiem ale nadal potrafi zgasnac. Trzeba postac chwilke i podgazowac go.  Ale zauważyłem jeszcze ze jest problem ze wskazaniami temperatury silnika.  Wskazuje jak chce przewaznie nie pokazuje na wyswietlaczu nic  lub na chwilke jedna czy dwie kreski   wystepuje to tez na rogrzanym silniku   Cy moze to miec zwiazek z moim problemem na zimnym silniku.  Czy wymiana czujnika temperatury to załatwi czu tez to wina termostatu . Podczas trasy 55km   pokazywało mi gora dwie kreski ale to wachało sie na bieżąco skakało na wyswietlaczu i nie pokazywało tez nic.  Moze to problem z npieciem na czujnik jak to sprawdzic.   

hak64

  • Gość
Odp: Wypadanie zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2017, 06:36:52 »
Wypadanie zapłonu i niska temperatura pracy silnika, to dwa różne problemy. W pierwszym należy sprawdzić, a najlepiej wymienić świece i kable WN (być może także cewkę), w drugim sprawdzić działanie termostatu (podejrzewam, że się zawiesił i jest stale otwarty /do wymiany/). Czujnik temperatury oraz wyświetlacz także należy sprawdzić.

Offline Mariusz Bulicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: pisz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 2004r byla wspaniala Xantia 1,8 1996r
  • Miejscowość: pisz
Odp: Wypadanie zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2017, 07:27:59 »
Swiece wymienione a cewka podmieniona na druga uzywke.  Jest duzo lepiej ale dalej szwankuje.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Wypadanie zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2017, 11:02:54 »
Spróbuj jednej rzeczy - jak odpalasz samochód to przytrzymaj dosłownie o sekundę dłużej kluczyk w pozycji zapłon. Jak już zaskoczy to momencik dłużej przytrzymaj przekręcony kluczyk.
U mnie to pomogło i problem z szarpaniem i duszeniem się na zimno tuż po odpaleniu zniknął bezpowrotnie. Sprawdziłbym tez czujnik temperatury - w moim 1.8 raz padł jednocześnie czujnik temperatury i termostat. Zachowanie auta było podobne - dławienie i tańce w miejscu.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Mariusz Bulicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: pisz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 2004r byla wspaniala Xantia 1,8 1996r
  • Miejscowość: pisz
Odp: Wypadanie zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2017, 15:16:43 »
Za kazdym odpaleniem tak przytrzymywać czy wystarczy raz.   

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Wypadanie zapłonu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:51:26 »
Ja tak robiłem przez kilka-kilkanaście odpaleń i się uspokoiło. Od kilku miesięcy problem nie wraca, ale raz na czas odpalam "z przytrzymaniem kluczyka".
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso