Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: antipollution fault 2.0 HDI 138KM  (Przeczytany 1403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
antipollution fault 2.0 HDI 138KM
« dnia: Grudzień 15, 2017, 21:54:36 »
Koledzy mam do Was pytanie:

Coś mi delikatnie pukało z tyłu. Na stacji diagnostycznej stwierdzono, że to łącznik stabilizatora. Drugi też już zaczynał "pukać.
Umówiłem się na wymianę. Zostawiłem na kilka godzin samochód. Bardzo się spieszyłem odbierając go. Po zapaleniu zobaczyłem świecącą się kontrolkę mil. Pomyślałem, że pewnie odłączali akumulator, albo coś w tym stylu. Po przejechaniu kilometra na wyświetlaczu pojawił się błąd antipollution fault albo coś w tym stylu. Od 1,5 roku użytkuje ten samochód i nigdy nie widziałem świecącej kontrolki od silnika (poza uruchomianiem), a tym bardziej tego błędu. Zbieg okoliczności? Zadzwoniłem do nich, powiedzieli, żeby zawrócić ale tak jak wspominałem nie miałem czasu. Podobno nic nie dotykali nic poza łącznikami. Po powrocie do domu podłączyłem lexię i ukazał się błąd jak w załączniku. Po skasowaniu na razie się nie pojawia.
Jak mogli wywołać ten błąd wymieniając łączniki stabilizatora? Jeżeli dobrze rozumiem odczyt to: "butowali" na zimnym silniku?
Ps. Po wymianie łączników - błoga cisza....

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: antipollution fault 2.0 HDI 138KM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2017, 12:45:10 »
Kolego powiem tak. Coś mi śmierdzi tutaj bo faktycznie łącznik stabilizatora nie ma nic do "mila".

Jak dla mnie to może coś eksperymentowali z Twoim autem bo mieli np drugiego z problemem.  To oczywiście tylko moja hipoteza ale jak się ogląda to i owo .....

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Offline Adrian Lis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 136km
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: antipollution fault 2.0 HDI 138KM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2017, 22:28:00 »
Mi ostatnio wywalilo taki sam blad akurat mialem w pogotowiu na polce drugi czujnik podcianienia (ten w lewym rogu za silnikiem) ale dzisiaj jadac do Lipska znowu wywalilo checka , po podpieciu mam p11aa dodatkowo doszlo p2562 oraz p0102. Narazie sprawdze same przewody podcisnienia a jak to bedzie ok to szarpne sie ma czujnik kopiowania turbo. Lecz sprawdze w parametrach pracy czy wartosci zadane sie pokrywaja. A moze ktos juz to przerabial i wie co zrobic by juz blad nie wywalal?

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: antipollution fault 2.0 HDI 138KM
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2017, 22:56:50 »
Ja w piątek skasowałem błąd, przejechałem ponad 100 km i na razie nie wraca. Na gorącym silniku kręciłem "wysoko" obroty i nie ma błędu.

Offline Adrian Lis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 136km
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: antipollution fault 2.0 HDI 138KM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2017, 23:12:06 »
U mnie wrocil po 4 dniach tzn dzisiaj