Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną  (Przeczytany 3440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Adamek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Łódź
Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną
« dnia: Grudzień 31, 2017, 11:46:18 »
Cześć koledzy i koleżanki. Już prawie rok jeżdżę swoją c5 III, ale wciąż nie mogę przyzwyczaić się do nieruchomego środka. Irytuje mnie to do tego stopnia że zacząłem się zastanawiać nad jej wymianą. Czy ktoś  was próbował kiedys, bądź słyszał o takim przypadku,  abyskutecznie udało się  wymienić kierownice na klasyczną?
Od jakiego auta pasuje?
Od Peugeota 508? DS5?

Proszę o konstruktywne opinie, a nie typu "a po co ci to?", "Bez sensu" etc.
Tak jestem w stanie za to zapłacić jeśli tylko się da!

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:32:22 »
Teoretycznie mogło by się to udać, jeśli średnica wieloklina(w zasadzie to chyba wielowpustu, czy jak to tam się nazywa fachowo) od np. 508 byłaby taka sama. Sterowanie w kierownicy na pewno bez problemu dało by się zaadaptować, kwestia przeprogramowania w radiu na odpowiedni typ, podobnie jak i klakson, natomiast pozostaje kwestia poduszek powietrznych w kierownicy. Na pewno jest ona z 2 ładunkami, pytanie, jak auto się zachowa mając podpiętą poduchę od 508. Czy rezystancje zapalników, itp. są podobne. No i zapewne obudowa kolumny kierownicy tez by była do przełożenia to nie wydaje mi się, aby było możliwe do przeprogramowania. Manetki i reszta zapewne zostają bez zmian, ale wg mnie było by to wykonalne, żeby całość uruchomić, tyle, że będziesz miał logo peugeota na kierownicy, lub DSa :)
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Hubert Lizak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 378
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia II 2.0 HDi BREAK, Xantia 3.0 Excl, C5 MKII 2.0 HDi Excl x2, C6 2.7 Excl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:37:42 »
A może cała kolumna od C6?

Offline Krzysiek Pabis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Trzebinia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Trzebinia
Odp: Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2018, 17:31:18 »
Obawiam się, że poza dużym problemem z poduszką powietrzną, problemy mogą być też spore przy montażu wiązki do przycisków w kierownicy. Wszystko będzie musiało iść przez taśmę - teraz połączenie na stałe. Pytanie, czy jest tam miejsce na taką taśmę, czy znowu trzeba rzeźbić.
IMO nieopłacalne.
PS. Ja uwielbiam  nieruchomy środek.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2018, 20:15:12 »
Z poduszką będzie problem wielorakiego rodzaju. Ta montowana w nieruchomej kierownicy w c5 jest inna gabarytowo i ma inny kształt. Ponieważ zawsze odpala w jednej pozycji  nie ma po napełnieniu kształtu okrągłego  tylko bardziej prostokątny, ma większą szerokość niż wsokość, jakby obejmowała głowę nieszczęśnika po bokach.  To ważne zwłaszcza przy kolizjach skośnych - głowa nie ześlizgnie się z niej  np. w lukę między poduszką a przednim lewym słupkiem albo odwrotnie - w stronę radia. Jest skuteczniejsza, jest pojemniejsza, ale zapewne przez to ma nieco inny czas odpalenia, a tu liczą się milisekundy. Nie ryzykowałbym podłączenia poduszki z puga do sterownika pirotechnicznego z C5. PS. uwielbiam ten nieruchomy środek.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Bogusz Naglewicz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 857
  • Skąd: Zagramanica...
  • Posiadany samochód: Są:Hultaj I30CW, Citroen C3 1,4 HDI, 70KM 2012 FAP i inne bzdury...Były:Pug 407 SW 2.0 PB+LPG,Berlingo M59 1.6Hd 2008;Ford Mondeo 2.0TDCi 130 KM 2004; Xantia 1,6 88 KM 1995r. Orga 6378;Mazda mx-5 1.8 146 KM 2001;Fiat Stilo 1,6 103KM 2002
  • Miejscowość: Zagramanica...
Odp: Wymiana kierownicy C5 na tradycyjną
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2018, 20:37:13 »
Temat dotyczy wymiany kierownicy na tradycyjną. Uwagi czy kolega ma zmienić samochód czy nie proszę zostawić dla siebie lub wysyłać na PRIV. Posprzątalem ...
DART

Wir sind zusammen groß
Wir sind zusammen alt
Komm lass 'n bisschen noch zusammen bleiben
Nehmt die Flossen hoch
Und die Tassen auch
Wir feiern heute bis zum Morgengrauen
Denn nur zusammen, ist man nicht allein
Komm lass uns alles miteinander teilen