Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stop Engine Temperature High  (Przeczytany 2283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel Aksenczuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Belfast
  • Posiadany samochód: xsara picasso 16 benzyna
  • Zainteresowania: interesuje mnie rozwiazanie problemu z moim autem no i motocyklea
  • Miejscowość: Belfast
Stop Engine Temperature High
« dnia: Styczeń 05, 2018, 18:23:00 »
Witam
Za nim ktoś napisze ze to już było , wyjaśniam ze przejrzałem wszystkie tematy i w zadnym z nich nie znalazłem rozwiązania tego problemu.
Moje auto to xsara picasso 1.6 , 2003r  w benzynie wersja z klima dla ubogich
W kilka sekund po odpaleniu silnika wyświetla się komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika ( pomimo zimnego silnika ) jednocześnie załącza się wentylator chłodnicy na najwyższym biegu  i wskaźnik temperatury na wyświetlaczu wędruje na maximum .

Kroki jakie do tej pory podjąłem to:

wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego ( Dwa piny)
sprawdzenie rezystorów wentylatora
wymiana czujnika ( chyba temperatury silnika  ) jeden pin wkręcony w blok silnika
sprawdzenie wszystkich bezpieczników

Po podłączeniu do komputera  znajduje błąd Coolant Temperature Sensor Circuit High 
Kiedy włączam klimę nie jestem pewien czy załącza się kompresor bo nie słychać gdyż komputer sam dodaje sobie trochę obrotów

Wyczytałem w jednym z tematów ze reset bodajże ECU czasem pomaga ale nie wiem jak to zrobić i czy w ogóle warto ?

Jak ktoś ma dobry pomysł jak naprawić te przypadłość proszę o pomoc .

 Wcześniejsze opisane na forum przypadki dotyczyły jedynie nie działającego wentylatora chłodnicy a u mnie działa jak ma być.
 


Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Stop Engine Temperature High
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2018, 18:53:12 »
Proszę stosować znaki interpunkcyjne. Jeden przecinek w całym poście to stanowczo za mało.
Następny post w tym stylu poleci do śmieci, a Ty dostaniesz ostrzeżenie...

Co do problemu:
Jeśli jesteś pewien (a chyba nie do końca) że czujniki są sprawne, to następnym krokiem powinno
być sprawdzenie stanu połączeń elektrycznych (również tych od ECU), oraz czy któryś przewód nie ma przerwy.
W razie braku komunikacji z czujnikiem temperatury wentylator zawsze startuje na maksymalną prędkość, tak na wszelki wypadek. Na odległość to tylko gdybanie, więc ciężko abyś znalazł tutaj jednoznaczną odpowiedź.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Pawel Aksenczuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Belfast
  • Posiadany samochód: xsara picasso 16 benzyna
  • Zainteresowania: interesuje mnie rozwiazanie problemu z moim autem no i motocyklea
  • Miejscowość: Belfast
Odp: Stop Engine Temperature High
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2018, 21:10:18 »
D. Koleczku .
Nie wiem jak wydedukowałeś ze nie jestem pewien czy czujniki są dobre , przecież napisałem ze wymieniłem na nowe .
Twoja odpowiedz nie jest zbyt pomocna , chyba nie nabijasz sobie takimi odpowiedziami licznika postów .


Biorę udział w dyskusjach na wielu forach  o różnej tematyce i do puki pisze na temat nikt mi nie zwracał jeszcze uwagi na interpunkcje czasem na ortografie ale uprzejmie i bez straszenia BANEM .Jestem więcej niż pewien ze jest to forum motoryzacyjne a nie polonistyczne.
Ktos dal ci funkcje Administratora i chyba sie za bardo przejąłeś .
Za chwile pewnie zostanę zbanowany a post usunięty .Lecz jeśli się tak nie stanie a ktoś chciałby napisać coś pomocnego to czekam na pomocna dłoń . Oczywiście jak uda mi się problem rozwiązać to chętnie napisze jak tego dokonałem .

Podoba ci sie to jak napisalem ten post czy nie dzięki za podpowiedz.

Offline Bogusz Naglewicz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 857
  • Skąd: Zagramanica...
  • Posiadany samochód: Są:Hultaj I30CW, Citroen C3 1,4 HDI, 70KM 2012 FAP i inne bzdury...Były:Pug 407 SW 2.0 PB+LPG,Berlingo M59 1.6Hd 2008;Ford Mondeo 2.0TDCi 130 KM 2004; Xantia 1,6 88 KM 1995r. Orga 6378;Mazda mx-5 1.8 146 KM 2001;Fiat Stilo 1,6 103KM 2002
  • Miejscowość: Zagramanica...
Odp: Stop Engine Temperature High
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2018, 22:09:47 »
Podoba ci sie to jak napisalem ten post czy nie dzięki za podpowiedz.
Mi sie nie podoba....Ban na 7 dni. Pozdrawiam
DART

Wir sind zusammen groß
Wir sind zusammen alt
Komm lass 'n bisschen noch zusammen bleiben
Nehmt die Flossen hoch
Und die Tassen auch
Wir feiern heute bis zum Morgengrauen
Denn nur zusammen, ist man nicht allein
Komm lass uns alles miteinander teilen