Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku  (Przeczytany 19992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2018, 20:23:46 »
Ale ulep z tego autka będzie, chyba za darmo go dorwał, że remontuje, w życiu nie zdecydoweałbym sie na takie rzeczy, a to opadl, miska pęknięta, później skrzynia ASB, a na  nakońcu okaże się, że silnik padnięty  ???
Pozdrawiam

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2018, 12:30:00 »
Dobra ale kolega pisał, że coś tam mu się ukruszyło - jak dla mnie tam nic się nie może ukruszyć, no chyba, że obudowa pękła. I jak dla mnie skrzynia do wyrzucenia !

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:38:34 »
Panowie powoli zmierzam ku końcowi z remontem - i powiem tak wcale nie żałuję, wiem co mam i wiem jak jest zrobione w przeciwieństwie do tych co kupują gotowe a później się okazuje, że ojojojojo co ja kupiłem :)

Panowie ale mam pytanie - po miałem potrzaskaną przepustnicę - kupiłem przepustnicę z wężykami ciśnieniowymi 2 sztuki
i tutaj panowie mam pytanie bo nie wiem gdzie idzie drugi  wężyk. jeden idzie do zaworu ciśnieniowego z tyłu za kolektorem a ten drugi ?? Podpowie ktoś ??
na zdjęciu silnikach w necie widzę, że tam idzie jeden przewód ?? więc co z drugim ??

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 04, 2018, 09:21:24 »
Najlepiej jakbys napisał jaki masz silnik i wrzucił zdjęcie tej przepustnicy. W 163KM drugi kolektor jest nieobsługiwany.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 31, 2018, 23:14:51 »
Artur dzięki za info  temat przepustnicy ogarnięty.  ;D
Natomiast dręczy mnie jeszcze kilka tematow między innymi.
Po odpaleniu silnika ( zimnego) po minucie dwóch pojawia się komunikat, że temperatura silnika jest za wysoka, diody na liczniku na full.
Autko zalane nowym płynem odpowietrzone na termostacie i nagrzewnicy. Co może być przyczyną ???  jak sprawdzić czujnik temperatury płynu i gdzie on się znajduje.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:01:21 »
Uszkodzony czujnik lub wiązka.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2018, 15:35:13 »
a jak sprawdzić czujnik ??


Mam jeszcze poważniejszy problem, Automatyczna skrzynia AM6 :)


w skrzyni był wymieniany uszczelniacz i przy tej okazji spuściłem stary olej, dzisiaj przyszedł Fusch 4400 i zalałem 4 litry uruchamiam silnik przełączam parę razy biegami aby olej się uzupełnił i chce ruszyć a tu nic ani do przodu ani do tyłu - zero reakcji.
Po dodaniu silnie gazu słyszałem tylko jakis stuk i auto ruszyło do przodu gwałtownie ale zahamowałem bo bym uderzył w dom, chciałem cofnąć do tyłu i nic  - zero reakcji.
Po wyjściu z auta pod silnikiem ukazała się dość duża plama oleju ze skrzyni - nie mam pojęcia skąd wyciekł - wydaje mi się , że na łączeniu skrzyni z kołem zamachowym. ale pewien nie jestem. Wiecie co mogło się stać ???
Po podłączeniu  do Diagboxa mam takie błedy:
P0928
U1308
U1108
U1208

 Tak się cieszyłem zalałem nowym LDS-em autko ładnie się wypoziomowało - była radość Ale dość krótko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 18:59:49 wysłana przez Jacek Wielebski »

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 02, 2018, 08:01:56 »
Paweł ja jak sprawdzić czy działa jak mówię, nie było nic ukruszone jak ja to wywnioskowalem - poprostu uszkodzony był siemering skrzyni.  Uszkodzonego było od uderzenia chłodzenie z przodu wygięte rurki - kupione nowe i założone.




Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:08:38 »
Jak kupujesz uszkodzone auto ze skrzynią automatyczną która nosi ślady uszkodzenia i auto nie jeździ to trzeba zakładać że sķrzynia jest też uszkodzona. W tej chwili to trzeba wyjąć skrzynię i sprawdzić czy opłaca się ją naprawiać czy lepiej poszukać sprawnej używki. Chyba że źle założyłes ten zimmering i cały olej wyciekł, ale to też mogło uszkodzić skrzynię.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 03, 2018, 06:50:03 »
4l to zdecydowanie za dużo oleju, należało wlać go 3.5l i przeprowadzić procedurę kontroli poziomu podczas której powinno zlecić jeszcze ok pół litra. Zbyt dużo oleju to zbyt wysokie ciśnienie więc może niepoprawnie działać.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 03, 2018, 08:30:31 »
Ciśnienie wytwarza pompa i za wysoki poziom nie ma na to wpływu. Wygląda na to że skrzynia jest uszkodzona.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 03, 2018, 09:07:27 »
Nie chodzi o ciśnienie hydrauliczne, w silniku też jest pompa olejowa  a jakimś dziwnym trafem wytwarza się też ciśnienie w skrzyni korbowej? Nie słyszałem przypadku aby o 20 czy 30% zwiększony poziom oleju w silniku nie przyniósł negatywnego skutku.
Jacku, odpal samochód, pozostaw do rozgrzania oleju do ok 62st. (Temp. Oleju asb) międzyczasie pomieszaj biegamy. Po osiągnięciu temperatury przekaz skrzynie na P, silnik pozostaw uruchomiony i odkręć śrubę przelewową od skrzyni, zakręć w momencie gdy struga płynącego oleju zmieni się w kapanie.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:07:36 »
Panowie większość pracy tj wyciągniecie silnika włożenie podłączenia wykonuje sam. Nie mam oporu przed takimi pracami. Tak samo ze skrzynią. Nie ma problemu ją wyciągnąć ale w tej chwili już mam włożony silnik i nie mam warunków na wyjecie samej skrzyni. Wcześniej miałem wszystko na wierzchu silnik skrzynia itp...


Mogę nagrzać skrzynię nie ma problemu i sprawdzić stan oleju,  z tym, ze skrzynia powinna choć drgnąć bądź do przodu lub do tyłu a tu nie ma żadnej reakcji.


Panowie jest dylemat bo znawców automatów w mojej okolicy niema a wydać ot tak 1800 zł na skrzynię to....


Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:47:31 »
Jak by to stało się np. po długim postoju to można by dywagować, co się stało i co zrobić, ale jak auto dostało w koło i teraz skrzynia ani drgnie to nie ma co się zbytnio zastanawiać tylko trzeba skrzynię wyjąć, rozebrać i ocenić czy naprawa jest opłacalna czy lepiej nową skrzynię. Byc może urwany jest konwerter lub coś innego uszkodzone, bez rozebrania trudno to ocenić. Jak miałeś skrzynię na wierzchu to trzeba było ją odłączyć od silnika i chociaż ocenić stan konwertera, wałka, itp.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 20, 2018, 15:21:22 »
I tak zrobiłem konwerter wizualnie jak nowy, nawet odkręciłem go od koła zamachowego i przejrzałem. Tak że konwerter wizualnie bo tak tylko mogłem sprawdzić o.K.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:11:33 »
No to jedno przynajmniej wiadomo. Można przeprowadzić test zaworów w sterowniku skrzyni, może któryś się zawiesił i np dwa na raz są w tej samej pozycji. Rozumiem, że w manualu również nic nie drgnie? Jak by był sterownik na podmianę to można by spróbować podmienić i zobaczyć czy zagada. Wymiana sterownika to najprostsza rzecz przy naprawie skrzyni i nie trzeba zrzucać skrzyni. Ten olej co mówiłeś był pod autem to znalazłeś skąd wyleciał?

Offline Krzysztof Leśniczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 223
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Była Xantia 2.0 HDI. Jest Volvo S80 2.0+LPG
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:47:59 »
Podziwiam za robote. Chciało Ci się i ok. Masz czas i możliwości to dłubiesz i wiesz co masz. Inna strona medalu jest taka, że dzięki Tobie można idealnie zobaczyć jak tak naprawde wyglądają samochody delikatnie uszkodzone z przodu. "Panie, chłodnica była wymieniana, zderzak i maska. Nic tylko brać bo chodzi jak igła". Ty próbujesz zrobić porządnie bo robisz dla siebie i sam widzisz z czym wiąze się taki niepozorny dzwon. Miras w komisie zrobi na sztuke byle się trzymało. Do bramy a dalej sie nie znamy i potem płacz że auta na F są do bani a przecież to z Francji sprowadzone.
"Elegancja Francja, monsieur, bonjour, champagne, francuz tylko wino woził do restauracji madame."

O ile Ty masz świadomośc tego co trzeba naprawić i duze prawdopodobieństwo że uda ci sie ze wszystkim uporać o tyle wiele osób nieświadomie jeździ trumnami bo były tanie. Kult zadbanych aut z Niemiec czy Francji to jest jakiś fenomen którego ja nie rozumiem. Ktoś tu pisał że skrzynia pekła i do wyrzucenia. A w życiu! Skleić, pospawać, zasmarować, pobrudzić piachem. Nikt nie zauważy i wytrzyma kilkaset km a może nawet tysiąc i "Ja Pana nie znam, co Pan mi tu umową macha? Sprzedawca to Napoleon Bonaparte z wyspy św Heleny. O proszę, nawet się podpisał! Prosze wyjść i zwrócić się z roszczeniami do Napoleona"

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:54:57 »
Krzysztof masz Rację, Mój naprawdę nie był mocno uderzony a bantkoty uciekają , że hej.
Nie wyobrażam sobie jakbym miał zapłacić mechanikowi za te wszystkie naprawy to lepiej chyba pójść do salonu.
Ale tak jak powiadasz, mam czym jexdzić bo mam jeszcze MK II w benzynce więc nie spieszy mi się by go uglutac jak te wszystkie piekne i tanie, tylko robię porządnie.


Wymiana sterownika to najprostsza rzecz przy naprawie skrzyni i nie trzeba zrzucać skrzyni. Ten olej co mówiłeś był pod autem to znalazłeś skąd wyleciał?
Artur wydaje mi się, że miedzy konwerterem a kołem zamachowym ten olej wyciekł, tutaj jak idzie rura dolna od turbo nad nia bo tam najwięcej oleju było.
tylko skąd wziąć sterownik na podmianę.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 20, 2018, 23:40:42 »
Jeśli tamtędy wywaliło, to mógł polecieć uszczelniacz na wałku skrzyni, lub coś się stało z konwerterem, więc bez rozbiórki się chyba nie obejdzie...

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 21, 2018, 13:53:31 »
no własnie tez mi sie tak wydaje, że może przyczyną być siemering miedzy skrzynią o konwerterem.
Tylko nasuwa się pytanie czy nawet jkby był uszkodzony uszczelniacz to skrzynia powinna chociaż drgnąć przód tył a tutaj nic.
Czy w tych skrzyniach jest tak, że jak cieknie to skrzynia wcale nie rusza ??

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 07, 2018, 09:30:00 »
Panowie wracam z odpowiedzią co ze skrzynią.
Uszkodzona pompa - przez moją głupotę a to taka
Najpierw założyłem przykręciłem sprzęgło kinetyczne i nakładałem skrzynię, wtedy wielokliny od pompy dokładnie nie weszły w sprzęgło hydrokinetyczne i je ścieło.
Piszę tak do przestrogi jak ktoś będzie się sam zajmował naprawą. Nowa pompa zamówiona czekam
Niestety koszty rosną ale jest z tego ogromny plus. Duża nauka dla mnie za którą muszę płacić.


Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 07, 2018, 11:17:45 »
A jak Ci się udało skręcić skrzynię z silnikiem jeśli wielkim nie wszedł do końca?
Panowie wracam z odpowiedzią co ze skrzynią.
Uszkodzona pompa - przez moją głupotę a to taka
Najpierw założyłem przykręciłem sprzęgło kinetyczne i nakładałem skrzynię, wtedy wielokliny od pompy dokładnie nie weszły w sprzęgło hydrokinetyczne i je ścieło.
Piszę tak do przestrogi jak ktoś będzie się sam zajmował naprawą. Nowa pompa zamówiona czekam
Niestety koszty rosną ale jest z tego ogromny plus. Duża nauka dla mnie za którą muszę płacić.

Panowie wracam z odpowiedzią co ze skrzynią.
Uszkodzona pompa - przez moją głupotę a to taka
Najpierw założyłem przykręciłem sprzęgło kinetyczne i nakładałem skrzynię, wtedy wielokliny od pompy dokładnie nie weszły w sprzęgło hydrokinetyczne i je ścieło.
Piszę tak do przestrogi jak ktoś będzie się sam zajmował naprawą. Nowa pompa zamówiona czekam
Niestety koszty rosną ale jest z tego ogromny plus. Duża nauka dla mnie za którą muszę płacić.




A jak Ci się udało skręcić skrzynię z silnikiem jeśli wieloklin nie wszedł do końca?

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 09, 2018, 08:03:33 »
No własnie w tym sęk że bez problemu skręciłem bez żadnego oporu. Dlatego byłem przekonany , że wszystko O.K.


Mam jeszcze problem z czujnikiem temperatury, po odpaleniu wskaźnik idzie po chwili na full, czujnik temperatury silnika wymieniony i to samo, podejrzewam, że może być coś z wiązką, gdzieś przerwana i tutaj pytanie do kolegów czy wspomożecie schematem gdzie prześledzić wiązkę odpowiedzialną za czujnik tem. silnika ??

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 09, 2018, 08:37:25 »
gdyby była przerwana to nie pokazałby nic.Przy wskazaniu na full może byc zwarty do masy.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Citroen C5 X7 2011 r. 2.0 HDI 163KM - nie odpala po wypadku
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 09, 2018, 18:33:33 »
a Tomku możesz podpowiedzieć jak to sprawdzić ?? Lub zdiagnozować