Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]  (Przeczytany 1689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi "Crystal"'2003, drzewiej GSA, CX, XM, Xantia i kilka BXów
  • Zainteresowania: Dwie łapki - aktualnie Yamaha XJ600; cisza i święty spokój.
  • Miejscowość: Warszawa
Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]
« dnia: Styczeń 09, 2018, 15:18:03 »
Wczoraj się zaczęło. Ruszam, jadę normalnie, i zauważyłem, że z tyłu dobiega regularne elektroniczne piskanie. Tak jedno krótkie piśnięcie co dwie - trzy sekundy. Ki czort? Dźwięk skojarzył mi się z czujnikiem cofania, który jednak raczej nie powinien piskać gdy jadę do przodu. Do tego, sam czujnik, gdy cofam - działa bez problemów.
Czy jest możliwe, że jakoś ten czujnik się włącza nawet bez wbitego wstecznego? I czy to na pewno to? Jest jeszcze coś, co może piskać z tyłu podczas jazdy?
90% wypadków zdarza się w domach - ZAKAZAĆ DOMÓW!

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2018, 16:53:32 »
Czujniki są z tyłu ale nie piszczą z tyłu tylko w kabinie, jak ktoś przez net ma Ci zdiagnozować skąd dolatuje dźwięk?

Offline Piotr Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi "Crystal"'2003, drzewiej GSA, CX, XM, Xantia i kilka BXów
  • Zainteresowania: Dwie łapki - aktualnie Yamaha XJ600; cisza i święty spokój.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:48:10 »
Chyba niedokładnie się wyraziłem. Piszczy oczywiście w kabinie, nie na zewnątrz. Tyle, że dźwięk nie dobiega z przodu, z konsoli. Pytanie moje tyczy się nie miejsca, skąd to piszczy, tylko co to jest i czy jest możliwe, że czujnik parkowania uaktywnia się podczas jazdy w przód. Albo, czy w kabinie C5 Mk1 (2003, HDi 2.0 110 kombi dokładnie) jest coś, co może piskać sobie tak bardziej z tyłu, w okolicy bagażnika. Jak się dowiem, co to i gdzie, to sam znajdę  :)
90% wypadków zdarza się w domach - ZAKAZAĆ DOMÓW!

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2018, 21:39:10 »
Na pewno nie czujnik parkowania (chyba,że dokładane na jakims patencie)bo dźwięk od czujnika, niezależnie czy tył czy przód emitowany jest spod konsoli.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2018, 00:40:34 »
Chyba niedokładnie się wyraziłem. Piszczy oczywiście w kabinie, nie na zewnątrz.

Możliwe że coś się dzieje z centralką, lub wiązkami, warto by było podłączyć pod lexię i sprawdzić czy coś będzie widać, ewentualnie niech ktoś nasłuchuje za tylnym siedzeniem po prawej stronie czy nic nie popiskuje.

Na pewno nie czujnik parkowania (chyba,że dokładane na jakims patencie)bo dźwięk od czujnika, niezależnie czy tył czy przód emitowany jest spod konsoli.

No tutaj się mylisz bo w MKI głośnik jest właśnie na prawym nadkolu, pozycja nr 7, do tego w MKI nigdy nie było czujników z przodu:
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Bartosz Krzemiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Joniec
  • Posiadany samochód: citroen C5 mk1
  • Zainteresowania: mechanika,elektronika,zaw.-elektromechanik
  • Miejscowość: Joniec
Odp: Coś piszczy z tyłu [C5 Mk 1]
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2018, 21:18:09 »
Witaj kolego a klocki chamulcowe z tyłu ci się nie kończą?