Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: (X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?  (Przeczytany 2967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Zimny

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: C4 Cactus 1.6 BlueHDI
  • Miejscowość: Leszno
(X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?
« dnia: Listopad 21, 2016, 22:16:28 »
Jak w temacie (tylko nie byłem pewny czy okrągłe, czy kwadratowe nawiasy), jak zdemontować zaślepkę z siłownika sprysku reflektora?
Czy mogę "na siłę" wysunąć sprysk - kiedy się go ciągnie to wysuwa się, ale nie chciałem ryzykować, że popsuję?
Jak już go wysunę, to jak z siłownika zdemontować zaślepkę żeby finalnie zdemontować od środka spryskiwacz. Kiedy się trochę wysunie to zaślepka jest "ruchoma" ale jak ją ściągnąć?
Nie chcę uszkodzić ani zaślepki ani spryskiwacza. Zderzak mam zdemontowany.
Były: Xantia 1.8 16v LPG, C5 MKII 2.0 HDi, C5 X7 1.8 16v LPG, C5 X7 2.0 LPG AL4

Offline Krzysiek Pabis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Trzebinia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Trzebinia
Odp: (X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2016, 09:50:40 »
Ja u siebie miałem problem z niepodnoszącym się jednym spryskiwaczem. Okazało się, że poprzedni właściciel dokupił zaślepkę i zamontował. I tu był problem.
Oryginalnie jest ta sama zaślepka do wersji ze spryskiwaczami i bez. Ma cztery zatrzaski, dwa z nich wskakują w spryskiwacz, dwa w zderzak. Jeśli samochód posiada spryskiwacze, to te dwa od zderzaka trzeba wyłamać = u mnie nie były wyłamane i te dwa wskoczyły w zderzak i już nie wychodziły. Po wyłamaniu wszystko jest ok.
Wynika z tego, że na spryskiwaczu są pozostałe dwa zatrzaski. Nie pamiętam już, czy demontowałem całą zaślepkę do wyłamania, czy nie, ale ostrożnie powinno się to dać bez większych problemów,tylko ostrożnie, rozłączyć.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: (X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2016, 09:57:00 »
Wysunąć spryskiwacz, od dołu delikatnie odhaczyć 2 zaczepy. Ciężko to uszkodzić, plastik jest raczej solidny.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: (X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2016, 10:47:06 »
Prawda, demontowalem je przy ok 15 stopniach i użyłem do tego celu kluczyka od stacyjki. Ale w niskich temperaturach raczej wszystkie plastiki są kruche.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Krzysztof Zimny

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: C4 Cactus 1.6 BlueHDI
  • Miejscowość: Leszno
Odp: (X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2016, 21:11:29 »
Ściągnięte. Faktycznie od dołu trzeba było odhaczyć z zaczepów i wtedy górny puścił przy odgięciu do góry. Wydaje mi się, że ściąganie jest na granicy uszkodzenia, gdyż nie łatwo jest jednocześnie odgiąć z dwóch dolnych zaczepów, a kiedy już to się uda to trzeba odchylać pod górę, żeby górny zaczep "sam się odhaczył". Bardziej bałem się o uszkodzenie spryskiwacza niż o kawałek plastiku jakim jest zaślepka.
Dzięki za podpowiedzi.
Były: Xantia 1.8 16v LPG, C5 MKII 2.0 HDi, C5 X7 1.8 16v LPG, C5 X7 2.0 LPG AL4

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: (X7) demontaż zaślepki z siłownika spryskiwacza?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2020, 08:01:48 »
Zawsze obawiałem się, że przy prędkościach autostradowych zaślepka odfrunie w siną dal.
A tu ostatnio zgubiłem ją pryskając lampy w oczekiwaniu na zmianę czerwonego światła.
Często je gubicie?