Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z odpalaniem  (Przeczytany 447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Mikosza

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Citroen C2
Problem z odpalaniem
« dnia: Styczeń 16, 2018, 09:00:40 »
Witam wszystkich, jestem tu nowy i chciałem przedstawić Wam mój problem. Może ktoś z Was miał już taką usterkę i ją rozwiązał, wie co konkretnie trzeba było zrobić, żeby to wyeliminować, bo wnioskując z internetu, to musiałbym wymieniać wiele rzeczy po kolei i na ślepo wydawać pieniądze. W linku poniżej zamieściłem filmik, na którym widać jak zachowuję się auto podczas odpalania, najbardziej jak postoi trochę dłużej. Na początku sam gaśnie, dusi się, a podczas tego duszenia słychać wydech jakby się miał zaraz urwać ( z tym wydechem to tylko wtedy tak jest ), druga sprawa jest taka, że jak trzymam równo gaz to też widać, jak nagle traci moc i wraca do tego samego momentu z powrotem i tak w kółko. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki :)

Citroen C2, 1.1 benzyna rok 2005
https://www.youtube.com/watch?v=FWwsLPjfZ7g&list=UUSEA3Vp6X3TFyvcgJhMIbRg

Offline Michał Sabat

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Citroen C2 VTR Manual, Citroen C2 VTR Sensodrive
Odp: Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2018, 13:09:07 »
Po obejrzeniu filmiku zacząłbym od...... zatankowania  ;) .  Na wskaźniku nie masz ani jednej kreski paliwa wiec może po prostu nie masz paliwa, bo objawy książkowe. Jeżeli to samo jest przy zatankowanym samochodzie to zacząć od sprawdzenia podstawowych rzeczy. Świece, cewka, wymiana filtra paliwa( jeżeli jest) i podłączenie komputera w celu sprawdzenia błędów.

Offline Maciej Karwala

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: C2 1.4 vtr 75km
Odp: Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2018, 21:06:59 »
sprawdź też oprogoramowanie silnika, tzn potrzebny mu reset lub aktualizacja w ASO, koszt około 100-200zł
u mnie też wszystkie czujniki chcieli wymieniać, a nawet przepustnice... silnik odpalał na zimnym, a na ciepłym kręcił i nie zapalał bez dodania gazu