Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podświetlenie nóg  (Przeczytany 2204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Podświetlenie nóg
« dnia: Styczeń 17, 2018, 14:30:26 »
Witam. Był już ten wątek ale nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie, znalazłem przewód od lampki nóg , podłączyłem lampkę z bagażnika i nic. Wyczytałem na forum iż trzeba tą funkcję aktywować Lexią, oczywiście podjechałem do gościa dałem 30 zyla i gościu nie mógł znaleść tej funkcji. Mam teraz dwa pytania.
1. Gdzie jest ta funkcja w lexi ?
2. Mam miejsce na jeden bezpiecznik tam gdzie wpina się lexie obok 40A bezpiecznika( szósta pozycja od lewej). Może to jest powód ?
3. Aktywował mi niby tylko podświetlenie progów!!!!
4. Czy jest jeszcze trzecia skrzynka z bezpiecznikami ???????
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 15:30:05 wysłana przez Dariusz Rybicki »

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Podświetlenie nóg
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2018, 15:37:50 »
Do moderatora: proszę połączyć z wątkiem:  http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=93363

Na schemacie w SEDRE jeden przewód idzie do masy, drugi bezpośrednio do BSI. Obwód występuje tylko w najwyższej wersji wyposażenia i jest oznaczony linią przerywaną.  W sobotę chcę pomęczyć temat. Możliwe przyczyny:
- wyłączenie softwarowe - lexia lub PP, sprawdzę czy wpisanie inne OPR nie ujawnia dodatkowej opcji
- dodatkowy bezpiecznik w pustym polu (raczej nie sądzę, żeby dla jednego obwodu im się chciało),
- jeśli w naszych autach przewód istnieje i faktycznie jest przejście do wtyku w BSI (tego nie sprawdzałem) to może jeszcze być brak elementów w samym BSI. I tak będę wyjmował BSI to obadam ścieżki.

To są na razie gdybania - wyjmę BSI to sprawdzę.



Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Podświetlenie nóg
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:38:19 »
Będę czekał na wiadomość. Pozdrawiam


Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Podświetlenie nóg
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2018, 22:37:30 »
Będę czekał na wiadomość. Pozdrawiam
Trochę późno mogłem się za to zabrać. W BSI w gnieździe jest pin 3, we wtyczce przewód w tym polu również. Auto pod chmurką zimno i ciemno. Jutro dalej posprawdzam.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Nowe fakty.
We wtyku lampki jest masa, a drugi przewód ma przejście do samej wtyczki, która wchodzi w BSI 40V GR (na złość to jest gniazdo po lewej na samej górze pod tym białym plastikiem z dodatkowymi bezpiecznikami). Więc wywalam BSI (w C2 jest łatwiej) ale poszło. Rozbieram i widok jak na fotce w załączniku. Czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsce do którego biegnie ścieżka od pinu nr 3. Punkt lutowniczy jest pusty! Jutro muszę już autem wyjechać więc nie rozlutowywałem płyt.

Najlepiej było by z jakiegoś exclusiva podejrzeć BSI w środku lub kupić używkę i się pobawić - nawet bez odpalania, byle nie miała 500kkm nabite. A może ktoś się znajdzie co ma uszkodzone BSI z exclusiva z tych roczników do C5.

U mnie jest Valeo BSI J03-00 (naklejka z tyłu) które według modelu było też w 307 - ale nie wiem czy 307 miały podświetlane nogi.

PS. W C5 nie ma oświetlania drogi do domu jak w berlingo czy C2 (BSI SIemens), a BSI jest takie jak w 307 - kuzynki 307 też nie ma oświetlania drogi do domu więc może takie samo BSI.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 13:06:01 wysłana przez Julian Gonet »

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Podświetlenie nóg
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:32:32 »
Witam. Ja mam BSI Siemensa i problem, nie można odczytać numerów możliwe że BSI- B3.  Chyba będzie szybciej i taniej poprowadzić kabelek bezpośrednio z lampki oświetlenia.

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Podświetlenie nóg
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:04:59 »
Nie wytrzymałem i kupiłem BSI za 40zł - Valeo J02, rok starsze od 3.0 V6 licząc że miał oświetlenie nóg. Otwieram zaglądam i widzę układ. Ok, ale trzeba rozlutować płyty, aby się dostać. Faktycznie w miejscu gdzie jest puste miejsce jest Driver (nie taki tam prosty tranzystor) pięć nóg - +12V, 0V, wyjście, sterowanie oraz status - układ zwraca sygnał do procka czy nie został przeciążony itd. Na fotce ten większy w czerwonym kółku. Pytanie czy u mnie jest jeszcze drabinka rezystorów (mniejsze kółko) które fizycznie steruje driverem.
Podsumowując:
 - albo wyjąć znowu moje BSI, rozlutować (nie  :'( ) wlutować układ (nowy lub ten przełożyć) i liczyć że proc go steruje,
- albo zamontować go z drugiej strony płyty i podlutować  w odszukane przelotki (ten chyba rozsądniejszy),
- albo odczytać eprom i wgrać do bsi z V6 (klona zrobić) (najelegantszy),
- abo zamienić pin 4 z 3 w wtyczce idącej do BSI - pin 4 to lampki w drzwiach.

Opcja nr 4 najmniej roboty tylko dojść do BSI, w sumie można na słupku zmostkować przewody (mogę poszukać nr) i nie trzeba ciągnąć przewodów.

Minus taki, że gasną od razu po trzaśnięciu drzwiami bez wygaszania.

PS. Z lewej odnalazłeś wtyk od lampki? Ja szukałem na słupku tak jak z prawej i nie widziałem.

 

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Podświetlenie nóg
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:16:55 »
Jeszcze nie szukałem z lewej strony.
Ja poprowadzę kabel bezpośrednio z lampki to będzie wygasało powoli.