Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Punkt pomiarowy H1M  (Przeczytany 1006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kostur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK1 HATCHBACK 1.8i 16V 2004r.
  • Miejscowość: Szczecin
Punkt pomiarowy H1M
« dnia: Styczeń 18, 2018, 12:47:18 »
O ile według w instrukcji serwisowej punkt pomiarowy H2M jest ładnie zaprezentowany, to w przypadku H1M jest moim zdaniem gorzej.
Widać jakiś kątownik i wąż którego nie potrafie zlokalizować u siebie pod autem (opis mówi o "kołysce, w tylnej części osłon zamocowania przedniego trójkąta zawieszenia").
W związku z tym proszę o podpowiedź który z punktów na załączonym obrazku będzie moim miejscem pomiarowym H1M :-)

Offline Adam Sernik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 hdi 2006r kombi
  • Zainteresowania: Radia
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Punkt pomiarowy H1M
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2018, 13:37:30 »
Ostatnio sam to mierzyłem ale nie powiem Ci teraz który to dokładnie punkt,słabo widać na zdjęciach,też miałem z tym punktem problem ale udało mi się dopasować zdjęcie do podwozia.Jak na moje sanki i tak są w poziomie więc w okolicach tego punktu wyjdzie Ci podobny wymiar.
U mnie wymiar wyszedł idealnie jak w instrukcji, jednak później przy wizycie u specjalistów  fachowiec na oko stwierdził że przód jest mocno za wysoko.

Offline Marcin Kostur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK1 HATCHBACK 1.8i 16V 2004r.
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Punkt pomiarowy H1M
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2018, 10:19:39 »
Jeżeli zdjecia są słabe zapytam inaczej :) Kołyska - to inaczej sanki, a trójkąt zawieszania - wahacz?
Jeżeli tak to, na wydaje mi się, że punkt 2 bedzie u mnie tym pomiarowym (przykładowo pkt.1 jest 1-2mm wyżej względem pkt.2)