Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z odpaleniem na mrozie...  (Przeczytany 93601 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2018, 11:41:27 »
https://youtu.be/oL4sCkd6XuI

13h na prostowniku, poranny rozruch, temp wyższa jak w górach więc nie mogę na 100% powiedzieć że to słaby akumulator robił problem, idzie wiosna do Wrocławia bo ma być i 8-10st.c więc kolejny test zrobię w weekend bo znowu jadę w góry - o ile będzie mróz. Póki co na spokojnie umówię się na sprawdzenie świec / przekaźnika.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2018, 12:12:57 »
Niech Ci mechanik sprawdzi aku pod obciążeniem, to że ma 12V nie znaczy że sobie poradzi.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2018, 13:11:05 »
Tak zrobię. Zastanawiałem się jeszcze nad rozrusznikiem, czy jeśli jest zużyty czy nie pobiera zbyt dużo prądu? Szkoda by było wymieniać aku jeśli winny jest rozrusznik i to on dobija nienajnowszy już akumulator.

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:32:56 »
Teść w 2.0hdi 90KM wymieniał Aku na żelowy (niby lepszy) i bez poprawy, świece ok. Regenerowal rozrusznik i teraz pali bez problemu, a robi odcinki 2-3km i postój cały dzień więc aku nie ma latwego życia.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2018, 20:57:37 »
Ja problem z odpalaniem  2.0 HDI miałem w 407. Samochód kręcił na mrozie ale zapalał za trzecim razem. Mechanik sprawdzał testerem aku i stwierdził, że jest ok. Dałem nawet rozrusznik do regeneracji, ale po rozebraniu inny fachowiec stwierdził, że jest w idealnym stanie. Więc tak jeździłem. Ogólnie jak było zimno to długo trzeba było kręcić i palił "słabo". Pewnego dnia akumulator padł całkowicie. Wymieniłem na nowy i następnej zimy nie było już problemu. Odpalał "z chęcią". Dodatkowo okazało się, że sprawna była tylko jedna świeca. Mimo tego przy zdrowym aku zapalał bez problemu (auto miało niecałe 300tyś).

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:36:02 »
P1351 - to uszkodzenie świecy żarowej. Też mam ten błąd ale pali na dotyk ,ale jeśli masz problem to rzeczywiście zacznij od świec .
Wymień wszystkie 4szt.
Ten błąd oznacza niedziałający przekaźnik podgrzewania. Są duże szanse że jakaś świeca tez padła ale niekoniecznie.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2018, 15:00:18 »
Byłem dzisiaj u specjalisty od akumulatorów - chciałoby się powiedzieć że w jego interesie jest sprzedać więc w większości przypadków powinien powiedzieć że akumulator - złom. W moim tak powiedział :D Zrobił test, ładowanie ok, pod obciążeniem ok, pobór prądu przy rozruchu przez rozrusznik w normie, na testerze wyszło jednak że prąd rozruchowy w tych konkretnie warunkach był na poziomie 280A, gdzie aku to:



Majster zaproponował - zasugerował wymianę, z tego co miał na półce to ceny kształtowały się w granicach 400-450zł za akumulator o podobnych parametrach.
Nawiązał coś do akumulatora który byłby idealny do auta takiego jak C5 z hydro, jakiś pancerny i z dużymi możliwościami rozruchowymi, nie pamiętam co tam w nazwie było ale kosztował 650zł :o na bogato :D

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:53:27 »
Wstaw go na 24h pod prostownik i wtedy pojedź na sprawdzenie. Trochę nie chce mi się wierzyć, że aku co ma 30% pojemności odpali diesla. W świecie obecnych bajek o akumulatorach najrozsądniejszym wyborem jest zakup najtańszego aku - np. Kozak za 200 PLN plus przesyłka. W testach wychodzi tak samo jak Varta a gwarancja i tak jest dla obu tylko na 2 lata. Ja się u siebie zastanawiam nad wymianą, ale na razie mój jeszcze odpala na mrozie, chociaż aku jest już słaby, bo nawet po całonocnym ładowaniu ledwo 12,5V trzyma.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2018, 17:45:10 »
Ja jestem świeżo po wymianie akumulatora. Sytuacja miała miejsce pewnego poranka około -1C odpalam w garażu auto i coś tak niemrawo zaskoczył, wyjechałem z garażu i odruchowo zgasiłem żeby iść zamknąć bramę i już później nie odpaliłem. Zrobił ledwo dwa obroty silnikiem. W miejsce oryginalnej warty 70ah(8-lat wytrzymała) poszedł jenox 77ah i 770 prąd rozruchowy. Narazie jest ok kręci motorem jak szalony.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2018, 19:33:13 »
Ja jestem posiadaczem wspomnianego wcześniej Kozaka. Zapłaciłem 217 zł.
Póki co, po pół roku użytkowania nic złego powiedzieć nie mogę.
Stara szkoła mówiła że akumulator kupuje się na "wagę" - im cięższy tym lepszy. Coś w tym musi być bo wiele osób przy poszukiwaniu nowego aku kazało sprawdzić wagę tego "kozaka".

P.S. Waży 17,7 kg

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:52:37 »
Ja mam Vartę ze zdjęcia Łukasz od 3 lat, narazie 3 obr ma sek wykonuje bez problemu. Jutro zmierzę jaki ma prąd rozruchowy bo mnie to zaciekawiło.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2018, 21:34:44 »
Tak zrobię. Zastanawiałem się jeszcze nad rozrusznikiem, czy jeśli jest zużyty czy nie pobiera zbyt dużo prądu? Szkoda by było wymieniać aku jeśli winny jest rozrusznik i to on dobija nienajnowszy już akumulator.
A ile zim ma Twój akumulator? Mam już drugi taki, zVarty. :)

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 24, 2018, 21:56:32 »
Ja jestem posiadaczem wspomnianego wcześniej Kozaka. Zapłaciłem 217 zł.
Ja też jestem posiadaczem bardzo taniego aku m-ki Hertz, coś w tej cenie jak Kozak. Zaryzykowałem, rozczarowany niską trwałością poprzednich markowych na literę V i B. Na razie jeśli chodzi o wiek, dorównał trwałością markowym poprzednikom i dalej kręci. A w kieszeni zostało na drugi taki.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:47:22 »
Tak zrobię. Zastanawiałem się jeszcze nad rozrusznikiem, czy jeśli jest zużyty czy nie pobiera zbyt dużo prądu? Szkoda by było wymieniać aku jeśli winny jest rozrusznik i to on dobija nienajnowszy już akumulator.
A ile zim ma Twój akumulator? Mam już drugi taki, zVarty. :)

Ciężko powiedzieć, że mną pierwsza, a ile z poprzednim właścicielem to nie wiem.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:48:24 »
Ja mam Vartę ze zdjęcia Łukasz od 3 lat, narazie 3 obr ma sek wykonuje bez problemu. Jutro zmierzę jaki ma prąd rozruchowy bo mnie to zaciekawiło.

Wrzuć informacje jak uda Ci się zmierzyć, jestem ciekaw.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:50:35 »
Akumulator Kozak? :D Nie słyszałem, choć cena brzmi zachęcająco. Widziałem gdzieś w sieci akumulator Bars za chyba 245zł i zastanawialem się co to jest ze tyle kosztuje i co to jest warte?

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:55:00 »
Akumulator Kozak? :D Nie słyszałem, choć cena brzmi zachęcająco.
A nazwa? Nie brzmi zachęcająco? :)

Pozdrawiam,
Lech

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:30:53 »
Kiedyś, jeszcze za czasów MKI, po 4 latach użytkowania padłą mi "wypasiona" Centra. Oczywiście wszystko stało się na wyjeździe - akurat byłem w Zielonej Górze. Trafiłem do firmy? sklepu? AkuBater.  Wybrałem oczami - piękną srebrną, błyszczącą Vartę z prądem rozruchu na poziome 780. Gość , chyba właściciel, wspomniał wtedy, że został mu jeszcze jeden akumulator - bez bajeranckich naklejek, zwykły golas, który jak twierdzi idzie na pierwszy montaż do jakiejś tam marki samochodów. Przekonywał, że te akumulatory mają o wiele lepsze parametry niż te sklepowe i generalnie są trudno dostępne na rynku. Przekonał mnie. Wziąłem. A jak już wziąłem to pokazał mi jak wygląda  zmierzony prąd rozruchu na tej Varcie - niby 780 a tym , który kupiłem - No Name. Varta miała zaledwie 620-630. Ten No Name miał 700 parę.
Z tym akumulatorem jeździłem  kolejne 5 lat i bez jakichkolwiek oznak zużycia sprzedałem razem z samochodem.
Floating on ;)

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:43:53 »
Moja C5 pobiera 300A na rozruch ( 3 próby- 280,330,300A) temp. w garażu 15 stopni.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:41:52 »

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 25, 2018, 13:18:49 »
Wszystko pięknie - sprawny akumulator, dobre paliwo, sprawny układ wtryskowy, sprawne świece żarowe - ale zapominacie o najważniejszej sprawie które dotyczy diesli i ich odpalaniach w mroźne dni - stan silnika - a konkretnie kompresja - przypomnijcie sobie jak działą diesel to szybko odpowiecie sobie na to pytanie co jest kluczowe aby ten silnk odpalił przy minusowych temperaturach.


Co sie tyczy akumulatorów - loteria jak nie wiem ... 5 lat temu mechanik kupował mi akumulator marki "Green cos tam" - przez 4 lata kręcił jak głupi - mam Volvo S70 z 2,5l dieslem od Audi A6 (R5 TDI) ... sporo prądu potrzebuje na rozruch... mogłem kręcić go po 3-4 razy przez 10-15sekund przy minus 15 i dawał radę .... rok temu padł - chciałem ten sam ale okazało się że obecne tej marki nie trzymają parametrów ...
Teraz po selekcji 7 akumulatorów dostałem jakąś Wartę ... nawet nie wiem jaki model ale kręci też jak głupia. Dla ciekawostki dodam że 3 z tych 7 były Wartą , jeden Bosch a inne coś tam.... Część wykazywała 70%, 60% 80% swojej "mocy/życia" zanim znalazł sie jeden który miał 90-95% i tem teraz mam .


Pozd.


Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 25, 2018, 13:21:13 »
Czyli co, Kozak styka? :D

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5549450804

Kozak - rozbawiła mnie ta nazwa:) Ale nazwa chyba zobowiązuje :))
Floating on ;)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 25, 2018, 15:13:03 »
Łukasz sprawdziłeś świece?

Czekam na termin u majstera a w między czasie sprawdziłem aku żeby jedno z dwóch wykluczyć. Aku ponoć śmietnik, może stąd też wieczne economy mode na zegara h!

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 25, 2018, 16:23:29 »
Paweł, dajesz instrukcje to sam to chętnie ogarnę :)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Problem z odpaleniem na mrozie...
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:40:53 »
Dzięki ale przegapiłem twój wcześniejszy wpis, pytanie czy idzie się jakoś dostać do tych świec bo umiejscowienie są dość niefortunnie.?