Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik deszczu C5 2006  (Przeczytany 1391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper Sochacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Nysa
Czujnik deszczu C5 2006
« dnia: Sierpień 15, 2022, 15:33:51 »
Witam, po zmianie szyby ktora byla wykonana kilka lat temu przestal dzialac czujnik deszczu, na ekranie pokazuje się komunikat, ze automatyczne wycieraczki są wlaczone, jednak dzialaja one na "1 biegu". Po odlaczeniu wtyczki z czujnika wyswietla sie komunikat o niesprawnym czujniku zmierzchu, wiec zakladam ze caly czujnik jest sprawny. Co moze byc powodem tego ze czujnik deszczu nie dziala? Sprawdziłem bezpiecznik F12, jest cały, czujnik zmierzchu działa, czy wymiana żelu pomoże? Na zdjęciu widać że żel jest trochę odklejony z mojego powodu, jednak wcześniej było ok

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2022, 20:16:31 »
Obawiam się że masz założoną złą szybę pod ten konkretnie czujnik. Szyba jest chińskim zamiennikiem i nie bardzo wiem jaką miałeś wcześniej.

 Wymieniałem kilka lat temu szybę i mam nawet wrażenie że działa lepiej po wymianie niż z oryginalną szybą. W zakładzie gdzie to robili żelu na czujniku nie zmieniali na 100%. Możesz próbować go zmienić... Jednak jeśli jest źle dobrana szyba na niewiele się to zda.

 Oczywiście odpowiednia szyba kosztowała odpowiednio...  :/

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2022, 10:05:08 »
Szyba (zamiennik) musi być dobrana po VIN jeśli mają prawidłowo działać czujniki. Dobór jedynie do modelu i rocznika to za mało. "Przetrenowałem" to u siebie. Polecam Pilkington - cena ok, a praktycznie jak oryginał (Saint-Gobain).

Offline Kacper Sochacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Nysa
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2022, 10:49:46 »
Tańsza opcja to zmiana czujnika na pasujący do tej szyby. Czy zna ktoś numery takiego czujnika?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2022, 12:18:14 wysłana przez Kacper Sochacki »

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2022, 13:18:25 »
Był na klubie wątek o oznaczeniach na czujnikach, i były jakieś przypuszczenia który czujnik do której szyby powinien pasować, tylko nie pamiętam czy to nie tyczyło się MKI.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2022, 20:16:08 »
Tańsza opcja to zmiana czujnika na pasujący do tej szyby. Czy zna ktoś numery takiego czujnika?
przerabiałem to, czujniki różniły się małym piktogramem na jednym był trójkącik a na drugim gwiazdka
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Kacper Sochacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Nysa
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2022, 11:42:16 »
Na Facebookowej grupie dotyczącej C5 widziałem post, gdzie jeden z grupowiczów podmienił czujnik na inny pochodzący z X7, wkleił na żel do USG i działało bez problemu, na allegro kosztują 20 zł, może spróbuje tego jeśli zmiana żelu na oryginalnym nie pomoże

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2022, 15:24:04 »
Obawiam się że masz założoną złą szybę pod ten konkretnie czujnik. Szyba jest chińskim zamiennikiem i nie bardzo wiem jaką miałeś wcześniej.

 Wymieniałem kilka lat temu szybę i mam nawet wrażenie że działa lepiej po wymianie niż z oryginalną szybą. W zakładzie gdzie to robili żelu na czujniku nie zmieniali na 100%. Możesz próbować go zmienić... Jednak jeśli jest źle dobrana szyba na niewiele się to zda.

 Oczywiście odpowiednia szyba kosztowała odpowiednio...  :/
Coś może być na rzeczy. Rok temu wymieniałem szybę. I też mam przekonanie że teraz czujnik działa nawet lepiej niż przy starej szybie.
Ja skorzystałem z AC, ale jak pytałem o cenę, to nie było tanio, więc to nie był tani zamiennik

Offline Kacper Sochacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Nysa
Odp: Czujnik deszczu C5 2006
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2022, 12:59:17 »
Na Facebookowej grupie dotyczącej C5 widziałem post, gdzie jeden z grupowiczów podmienił czujnik na inny pochodzący z X7, wkleił na żel do USG i działało bez problemu, na allegro kosztują 20 zł, może spróbuje tego jeśli zmiana żelu na oryginalnym nie pomoże


Udało się, czujnik z X7 działa jak trzeba