Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze  (Przeczytany 23081 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« dnia: Luty 04, 2018, 13:22:57 »
Witajcie ostatnio jak to sie u nas zima zdarza podczas powrotu w trasie złapał mnie śnieg. Na poczatku opadow poki na drodze leżał sam snieg auto jechalo jak po sznurku. Jak tylko zaczelo robic sie ślisko a snieg przerodzil sie w czarny lód samochod zaczął tanczyc po drodze. Zero przyczepności przy predkosci 50km/h o mało nie obrocilo mnie wokół zwolnilem jeszcze to samo. Tył uciekal raz w lewo raz w prawo.Przy czym nie zauwazylem zadnej reakcji ze strony ESP.Bylo to na autostradzie wiec wszyscy mnie omijali ze zdziwieniem a moja Cytryna nie dalo sie jechac szybciej niz 40.Do domu 200km auto niesterowne. Muszialem uciekac z autostrady. Pytanie moje co moze byc przyczyna? Opony? Fakt nie sa najnowsze ale na deszczu,sniegu trzymają super. Gorzej jak zaczyna sie robic slisko.

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2018, 13:28:22 »
Witajcie ostatnio jak to sie u nas zima zdarza podczas powrotu w trasie złapał mnie śnieg. Na poczatku opadow poki na drodze leżał sam snieg auto jechalo jak po sznurku. Jak tylko zaczelo robic sie slizgo a snieg przerodzil sie w czarny lud samochod zaczął tanczyc po drodze. Zero przyczepności przy predkosci 50km/h o mało nie obrocilo mnie wokół zwolnilem jeszcze to samo. Tył uciekal raz w lewo raz w prawo.Przy czym nie zauwazylem zadnej reakcji ze strony ESP.Bylo to na autostradzie wiec wszyscy mnie omijali ze zdziwieniem a moja Cytryna nie dalo sie jechac szybciej niz 40.Do domu 200km auto niesterowne. Muszialem uciekac z autostrady. Pytanie moje co moze byc przyczyna? Opony? Fakt nie sa najnowsze ale na deszczu,sniegu trzymają super. Gorzej jak zaczyna sie robic slizgo.

Sorry ale Twoje błędy aż rażą oczy.
Nie ,,slizgo" tylko ślisko.
Nie ,,lud" tylko lód.

Jakie i z którego roku masz założone kapcie?
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2018, 13:36:30 »
Przepraszam pisałem z telefonu korzystając ze słownika no co mnie wcale nie usprawiedliwia :) Ale wtopa :)


Kapcie mam stare tak jak pisałem to są Michelin Alpin chyba 3 lub 4 mają ok 8 lat.  Ale jeżdżąc różnymi autami nawet na starych oponach nie miałem takich akcji jak w Cytrynie. Nie zdarzyło mi się nigdy żeby przy 40km/h auto w ten sposób się zachowywało. Po przyjeździe do domu chciałem od razu zamówić komplet nowych opon ale zastanawia mnie to czy aby na pewno opony? Nie chce wydać 2 tyś zł bez sensu. Zbieżność jest na 100% ok bo ustawiałem ją w serwisie i autko jeździ fajnie i prosto :)

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2018, 13:54:02 »
Ja mam na 18-stakach zimowki continentala i pomimo tego że mają ok.7mm jeszcze bieżnika to wiekowo też mają 8 lat,i niestety ale guma jest twarda co skutkowalo tym ze auto totalnie traciło przyczepnosc.Na ten sezon zimowy kupilem toyo i jeździ się zdecydowanie lepiej i bezpiecznej,gumka jest miękka dobrze trzyma.

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2018, 14:41:49 »
Na lód nie ma kozaka, ale skoro Cię wszyscy wyprzedzali (omija to się auto które stoi), to tylko opony. Pytanie jak szybko Cię wyprzedzali, bo jak wolno to może być wszystko ok.

dziara

  • Gość
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2018, 18:02:05 »
Przepraszam pisałem z telefonu korzystając ze słownika no co mnie wcale nie usprawiedliwia :) Ale wtopa :)


Kapcie mam stare tak jak pisałem to są Michelin Alpin chyba 3 lub 4 mają ok 8 lat.  Ale jeżdżąc różnymi autami nawet na starych oponach nie miałem takich akcji jak w Cytrynie. Nie zdarzyło mi się nigdy żeby przy 40km/h auto w ten sposób się zachowywało. Po przyjeździe do domu chciałem od razu zamówić komplet nowych opon ale zastanawia mnie to czy aby na pewno opony? Nie chce wydać 2 tyś zł bez sensu. Zbieżność jest na 100% ok bo ustawiałem ją w serwisie i autko jeździ fajnie i prosto :)

Piszesz, że ESP nie reagował...Nie świeciła Ci się non stop kontrolka? Jak świeciła, migała to reagował tylko sobie rady nie dawał. Kapcie to masz chłopie...wiekowe. Kto to widział, żeby 8 lat na zimowych oponach jeździć. Piszesz, że nie chcesz kasy niepotrzebnie wydawać. Nie obraź się, ale jak spowodujesz wypadek na takich oponkach bo już żadnych parametrów nie trzymają, to nic Cię nie usprawiedliwi. I strata kasy może być Twoim najlepszym zmartwieniem. Moim zdaniem na takich oponach to można sobie w lato jeździć i to też jak jest sucho.....Założę się, że jak mają 2mm bieżnika to i tak dużo...A zimowych do takiego stanu się nie doprowadza.... :( :(

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2018, 19:40:49 »

Myślisz, że jestem takim i.....ą, że mając 2mm bieżnika zadawałbym takie pytanie na forum dlaczego auto się ślizga?  Opony są w bardzo dobrym stanie ewentualnie mogły stracić swoje właściwości przez to, że mają 8 lat. Bardziej podejrzewałem problem z samochodem bo czytałem gdzieś kiedyś na innym forum o takich przypadkach w poprzednim modelu C5, że auto się ślizgało z powodu uszkodzenia tylnego zawieszenia. Założę nowe opony i będzie to samo? Co wtedy? 

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2018, 19:44:33 »
Na lód nie ma kozaka, ale skoro Cię wszyscy wyprzedzali (omija to się auto które stoi), to tylko opony. Pytanie jak szybko Cię wyprzedzali, bo jak wolno to może być wszystko ok.




No omijali kolego bo prawie stałem w miejscu:)

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2018, 19:56:17 »
Niestety, dobre opony zimowe mają to do siebie, że bardzo szybko się starzeją.
4-5 lat i nie nadają się do jazdy po śliskim.
C5 ma fajnie położony środek ciężkości, ale trochę sobie waży. Prowadzi się
bardzo dobrze na śliskim, pod warunkiem dobrego łącznika pomiędzy felgami a asfaltem.

Jak kupiłem swojego "wieloryba" dostałem do niego 2 komplety kół. Zima miała ok. 7 mm.
Niestety, po pierwszym lodowisku trzeba było kupić nowe. Z ciekawości założyłem roczne letnie,
i prowadziła się lepiej niż na zimówkach...
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2018, 19:58:52 »
Zimowki po 8 latach mogą nie trzymać już parametrów, z drugiej strony ja na początku tej zimy jeździłem na letnich Michałkach z 2016r i nawet na lodzie przy 50-60km nie było problemu z jazdą, jedynie odczuwalne było przy hamowaniu, ale tragedii nie było.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2018, 21:51:58 »
Panowie tu nie ma deliberować nad tym tematem, ponieważ odpowiedź jest prosta jak drut - OPONY do wymiany są kolego.
W moim C5 mam założone roczne ( kupiłem nowe w tamtym sezonie ) i czy ślisko czy śnieg, auto zpierdala aż miło  :)
Pozdrawiam

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2018, 22:42:52 »
Na lód nie ma kozaka, ale skoro Cię wszyscy wyprzedzali (omija to się auto które stoi), to tylko opony. Pytanie jak szybko Cię wyprzedzali, bo jak wolno to może być wszystko ok.




No omijali kolego bo prawie stałem w miejscu:)

Napisałeś, że jechałeś 40km/h, prawie robi różnicę.
Nie napisałeś jak szybko na oko Cię wyprzedzali.

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2018, 22:45:41 »
Ośmioletnie opony nadają się jedynie do utylizacji. 4-5 lat to maksymalny czas użytkowania opony. Może mieć 6-7 mm, nie wyglądać na zużytą ale guma już dawno straciła swoje właściwości.
Fantômas se déchaîne...

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2018, 23:11:33 »
Nie popadajmy w skrajności, całe życie jeździłem na używanych w wieku do 10lat a kiedyś i starsze, bo nie było i jakoś nie widziałem problemów dopóki bieżnik był ok i nie były sparciałe. Takie były realia.
4-5 lat? Chyba mało kto kupuje nowe opony co 4 lata. Ja na pewno nie i nie mam z tym problemu. To, że wystąpił tzw. czarny lód jest zjawiskiem dość rzadkim, fizyki się wtedy nie oszuka systemami ASB i ESP, wiem, sam to przeżyłem. Kolega nie napisał jak szybko go wyprzedzali, może tylko nieznacznie szybciej i wtedy nie doszukiwałbym się problemów w oponach tylko w pogodzie. Jeden jedzie 40 drugi 50 a trzeci 60 w takich warunkach, czasem ten co jedzie 40 może mieć najlepsze opony. Co innego jak wszyscy cisnęli z 80-90 dych i więcej.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2018, 23:36:02 »
Może to zależy od producenta opon ale moje ośmioletnie conti tak są twarde że moja stara może nimi schabowe rozbijać ;D a co do częstotliwości wymiany gum to w moim przypadku są to co dwa lata i przebiegi na tych gumach to od 30-40 tyś.km w ciągu tych dwóch lat ale to dlatego że często jeżdżę po autostradach a na tej nawierzchni drze je jak papier ścierny.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2018, 23:44:51 »
Żona w Megane ma zimowe Pirelli, z 2012r czyli już prawie 6 letnie, bieżnik ok 7mm, mało jeździ więc się uchowały ale po śniegu auto idzie jak dzikie, nie zaobserwowałem niepokojących zachowań. W służbowym VW mam jakieś zimowe Firestone, nówki w listopadzie zakładane, specjalnie różnicy nie zauważyłem ale ja "raczej" spokojnie powożę takimi samochodami :)

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2018, 23:54:32 »
Myślę że wielkość i masa auta też ma znaczenie no i rozmiar kapcia, inaczej stara guma będzie się spisywala w aucie klasy compakt a inaczej w klasie typu citroen C5 lub wiekszych.

Offline Łukasz Głowala

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 Hdi 140 KM
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2018, 10:57:30 »
Kolego zacznij od wymiany opon, bo i tak MUSISZ to zrobić. 8 letnie gumy nadają się już tylko i wyłącznie na złom, nawet jeśli wyglądają jeszcze ładnie, guma nie posiada już swoich właściwości. Kasy zatem na pewno nie wyrzucisz w błoto. Jeśli to nie pomoże, zacznij szukać przyczyny w samochodzie.

Pozdrawiam Łukasz.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2018, 16:32:56 »
Nie popadajmy w skrajności, całe życie jeździłem na używanych w wieku do 10lat a kiedyś i starsze, bo nie było i jakoś nie widziałem problemów dopóki bieżnik był ok i nie były sparciałe. Takie były realia.
4-5 lat? Chyba mało kto kupuje nowe opony co 4 lata. Ja na pewno nie i nie mam z tym problemu. To, że wystąpił tzw. czarny lód jest zjawiskiem dość rzadkim, fizyki się wtedy nie oszuka systemami ASB i ESP, wiem, sam to przeżyłem. Kolega nie napisał jak szybko go wyprzedzali, może tylko nieznacznie szybciej i wtedy nie doszukiwałbym się problemów w oponach tylko w pogodzie. Jeden jedzie 40 drugi 50 a trzeci 60 w takich warunkach, czasem ten co jedzie 40 może mieć najlepsze opony. Co innego jak wszyscy cisnęli z 80-90 dych i więcej.
Zgodzę się  kolegą, na takiej nawierzchni to tylko rozum pomoże, bo opony raczej już nie. Ja wpierw bym sprawdzil geometrię, u znajomego, co prawda nie w cytrynie ale były podobne numery , też wymieniał to i tamto - zrobil geometrię z dociążaniem samochody i to był strzał w dziesiątkę. Ustawił i problemy się skończyły - a co śmieszne to w normalnych warunkach auto zachowywało się poprawnie.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2018, 17:05:57 »
Co do opon i jazdy po oblodzonej nawierzchni to kiedys jadąc autostradą w de.w pewnym momencie wystąpiło właśnie takie zjawisko, jechałem wtedy 308 na kolach 17-stkach i w miarę nowych zimówkach z prędkością ok.100 km/h.Zorientowalem się dopiero wtedy jak autem zaczęło lekko zarzucać,wysiadlem z auta zobaczyć co sie dzieje i nawet na nogach nie szło ustać ale auto nie wpadło w poślizg,tak więc uważam że jadąc 40-50 km.autem nie da się jechać mogą się przysłużyć właśnie te stare opony.Jesli nawet się uprzesz i ich w tym roku nie wymienisz to jak dlugo zamierzasz je trzymać?do pełnoletności?

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 678
  • Skąd: Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C6, BX_4x4_TCT, XM_Ambulance
  • Zainteresowania: technika, gry
  • Miejscowość: Gorzow Wlkp.
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2018, 18:42:39 »
Ustaw zbieznosc tylnej i przedniej osi.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Citroen - polubisz każdą plamke   ;)

Offline Robert Szlendak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Kolno
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 SportWagon C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Kolno
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2018, 18:45:43 »
Jedz i sprawdź na szarpakach tylne zawieszenie czy nie ma luzów. Tam z tyłu jest trochę tulejek. Kiedyś w Alfie miałem luz na tuleji przy tylnej " zwrotnicy" i auto na suchym zachowywalo się jakby miało dwie osie skrętne :-D Szybka wymiana i nawet sprawność amortyzatorów wzrosła :-P

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka


Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2018, 21:39:24 »
Panowie co Wy piszecie, przecież gdyby geometria była przestawiona to kolega by natychmiast to odczuł w każdych warunkach na suchej drodze. W tym przypadku jest to ewidentnie wina starych i twardych opon zimowych.


Andrzej masz furę z silnikiem 3.0 HDI i nie stać Cię na nowe opony  :( , ja zawsze mam kupuję nowe opony, na lato i zimę co 4 lata, a jak kupuję nastepne autko i ma stare opony to od razu kupuję nowe na dany sezon. Na oponach i oleju nie ma co oszczędzać, ale widze, że masz inne zdanie na ten temat.
Pozdrawiam

gienas

  • Gość
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2018, 10:13:20 »
Auto, przez opony, ma cztery punkty styku z jezdnią.  Każdy z tych "punktów" ma powierzchnię kartki pocztowej. W cytrynie na każdą "kartkę" naciska  prawie pól tony - teraz wyobraź sobie jakie siły musi przenosić abyś mógł "sobie równo jechać"...
 

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 X7 brak przyczepności na śliskiej drodze
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2018, 12:37:28 »
Andrzej masz furę z silnikiem 3.0 HDI i nie stać Cię na nowe opony  :( , ja zawsze mam kupuję nowe opony, na lato i zimę co 4 lata, a jak kupuję nastepne autko i ma stare opony to od razu kupuję nowe na dany sezon. Na oponach i oleju nie ma co oszczędzać, ale widze, że masz inne zdanie na ten temat.
Tak, mam inne zdanie, wolę kupić roczne, góra dwuletnie opony z bieżnikiem jak nowe 7-8mm, to wcale nie takie trudne znaleźć takie opony za mniej niż połowę ceny nowych. Jeździ się prawie tyle co na nowych. Za mniej niż pół ceny, to po co mam przepłacać? Często nowe są z roku poprzedniego i po jednym użyciu wyglądają identycznie jak te co kupuję. Tu nie chodzi o majątek tylko o kwestię podejścia do tematu. Kosztów nie potrzebuję i nie lubię za coś przepłacać.
Niedługo Wam powiedzą, że góra 2 lata, bo klimat się zmienił czy coś tam. Kiedyś się jeździło na tym co było, nie było zimowych, zimy to dopiero były i było ok. Miałem wtedy Trabanta z oryginalnymi prawie już łysymi oponami Pneumat i dawał radę, w lecie i na śniegu. Wiem, że czasy się zmieniły, nie bronię nikomu kupować co 4 lata nowe, ja mam inne zdanie i nie czuję nawet na milimetr, że tracę coś na bezpieczeństwie, bo jakby tak było to też kupowałbym tylko nowe.