Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd alarmu  (Przeczytany 959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Błąd alarmu
« dnia: Styczeń 13, 2019, 09:30:22 »
Witam
Podczas diagnostyki w BSI pojawia mi się zawsze błąd alarmu(którego nie mam). Kalkulator alarmu nie ma łączności z Leksją. Nic dziwnego skoro go niema, ale jest możliwość jego zainstalowania, lub odinstalowania. Myślałem, że ktoś go kiedyś niepotrzebnie zainstalował, więc odinstalowałem. Teraz pokazuje w BSI błąd stały i nie idzie go skasować. Może dlatego, że odinstalowałem alarm. Nie wiem czy, czy zainstalować alarm z powrotem, czy zostawić jak jest? Przed odinstalowaniem, błąd nawet po skasowaniu, i tak zawsze był obecny, gdy co jakiś czas robiłem diagnostykę. Co zrobić, żeby błąd się nie pojawiał? Generalnie nie mam żadnych błędów, oprócz świec. Świece wczoraj wymieniłem i błąd zniknął, mam nadzieję, że na zawsze, a przynajmniej do spalenia którejś świecy. Czy ktoś ma jakąś radę na tę dolegliwość. Chciałbym mieć czystość w kalkulatorach.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Błąd alarmu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2019, 11:00:47 »
Po co Ci ta "czystość"? Błąd może być jednym z błędów który pojawia się po podpięciu interfejsu. Ale to ktoś obeznany z C5 X7 może będzie wiedział lepiej.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: Błąd alarmu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2019, 16:29:00 »
Jak zakładałem alarm, to chyba w 2 albo 3-ech miejscach były jakieś parametry do wpisania/ustawienia.
Także może jeszcze w jakimś innym miejscu musisz coś odhaczyć.
Niestety nie pamietam jak i gdzie to ustawiałem, ale z tego co pamietam jest gdzieś opis na forum...

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Błąd alarmu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:54:21 »
Alarm najprościej telekodować w opcji konfiguracja klient. W bsi można jeszcze włączyć, lub wyłączyć czujniki ultradźwiękowe wnętrza.