Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolka ABS  (Przeczytany 2391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Kontrolka ABS
« dnia: Luty 12, 2018, 15:38:39 »
Xsara II 1.6 16V. Kontrolka ABS zapala się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów od uruchomienia silnika. Dopóki się nie zapali ABS działa. Jak się zapali to przy hamowaniu na śliskim koła się blokują i ABS nie działa.

Dzieje się tak od czasu małej stłuczki, którą wyczarowała moja żona.

Gdzie szukać winowajcy? Czujnik? Tylko dlaczego z takim opóźnieniem to się dzieje? Przez tych kilkaset metrow jest jakaś doagnostyka przeprowadzana i dopiero wyskakuje błąd czujnika?
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Kontrolka ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2018, 16:27:14 »
Tak, czujka ABS. U mnie wywalało czujkę w sytuacji gdy koło wpadło w dziurę lub nierówność. Wyłączenie silnika i ponowne włączenie pomagało aż do pierwszej nierówności czyli kilkaset metrów, jakaś lekka nierówność i znajome "piiiii" i dyskoteka na desce :) Czasami rano po odpaleniu kontrolka nie gasła przez jakiś czas i dopiero później znikała. Generalnie rzecz biorąc pojawiała się kiedy chciała. Zmiana czujnika rozwiązała problem i mam spokój do dziś.
Daruj sobie czyszczenie bo pomoże to najwyżej na miesiąc. Nowy czujnik kosztuje niewiele wraz z wymianą w serwisie. Napisałbym Ci dokładnie ile ale nie chce mi się kopać w fakturach.
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Kontrolka ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2018, 15:31:32 »
No i git. Taki czujnik to nie jakieś wielkie pieniądze. Auto wystawiłem w ogłoszeniach na sprzedaż. Jak zdążę to wymienię jak nie to dam gratis nowemu właścicielowi :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso