Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: DŁAWI,SZARPIE,SPADEK MOCY 1.8/LPG  (Przeczytany 1752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek kowalik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: xsara picaso
  • Miejscowość: kraków
DŁAWI,SZARPIE,SPADEK MOCY 1.8/LPG
« dnia: Grudzień 10, 2012, 12:35:53 »
Od pół roku mam problem z odpaleniem na zimnym silniku,łapie za 3-5 razem.Sporadycznie w kabinie czuć paliwo .Tydzień temu ujemne temperatury i doszło falowanie obrotów, dławienie przy wciśnięciu pedału zbyt gwałtownie,mruganie żółtej kontrolki, strzelanie w tłumik.Niepokoi też metaliczny dzwięk wydobywający sie w trakcie przyspieszania z katalizatora.Magic podpiął kompa wyszła niesprawna sonda za katalizatorem.Poradził wymiane świec i dolanie specyfiku do paliwa.Specyfik nic nie zdziałał.Swiece wymieniam jutro to napisze o wrażeniach.Następnie zamierzam wymienić sonde za katem.Ale może ktoś z was miał podobne objawy i potrafi doradzić.DZIĘKI :-)  :-)  :-)
Od dziś żyje biednie;ser z pleśnią,stare wina,auto bez dachu,telefon bez klawiatury...

Offline Krzysztof Sanok

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 16v, 2002r, Exclusive, LPG KME Nevo, Hana
  • Zainteresowania: akwarystyka, motoryzacja, fotografia
  • Miejscowość: Łódź
Re: DŁAWI,SZARPIE,SPADEK MOCY 1.8/LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:31:26 »
Objawy które opisujesz najbardziej pasują mi do cewki zapłonowej.
Wszystko co najlepsze jest w ludziach.

Offline jacek kowalik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: xsara picaso
  • Miejscowość: kraków
Re: DŁAWI,SZARPIE,SPADEK MOCY 1.8/LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2013, 15:04:54 »
wymieniłem świece i była delikatna różnica na korzyść,lecz  nadal nie byłem usatysfakcjonowany.Zakupilem cewke zapłonową Valeo i auto chodzi jakbym przed chwilą z salonu wyjechał.wszystko w temacie.
Od dziś żyje biednie;ser z pleśnią,stare wina,auto bez dachu,telefon bez klawiatury...

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: DŁAWI,SZARPIE,SPADEK MOCY 1.8/LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2018, 08:42:01 »
Odgrzeję temat:


Zauważyłem ostatnio, na zimnym silniku, szarpanie obrotów i dławienie podczas mocniejszego naciśnięcia pedału gazu.
Wszystko dzieje się na benzynie. Gdy silnik zagrzeje się do granicy przełączenia na LPG objawy ustępują.
Temperatura przełączenia na LPG jest ustawiona na 35st, czujnik temperatury jest wpięty w przewód chłodzenia więc mierzy faktyczną temperaturę płynu.
Na LPG silnik płynnie pracuje i prawidłowo reaguje na pedał gazu
Świece mają przejechane ok 5 tyś km, miesiąc temu XP był podłączony do LEXII, cewka nie wykazywała żadnych niepokojących objawów.
Przepustnica i krokowiec czyszczone jakiś czas temu.
Czy powyższe objawy mogą mieć coś wspólnego z czujnikiem temperatury silnika?? Od tego bym zaczął. Nie mam "pod ręką" cewki na podmianę ani LEXII do podłaczenia