Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: xsara l by yamnik  (Przeczytany 3589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Bystroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i Opel omega fl 2.6 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
xsara l by yamnik
« dnia: Czerwiec 22, 2017, 20:30:29 »
Witam mam na imię Krzysztof i jestem z krakowa w którym żyje już 33lata :)
Od 2 tygodni stałem się posiadaczem citroena xsara 1 z 1999 roku z silnikiem 1.4i samo bp. Auto jest w wersji golas tak przynajmniej minie się wydaje bo oprócz jednej poduchy nie ma nic... auto kupiłem od swojego ojca który nim smigał około pół roku. Wcześniej podobno miał tylko 2 właścicieli a kupiony był w krakowskim salonie. Obecny przebieg to 183tys.km auto wizualnie nie najgorsze ma drobne rysy jakaś wgniotke itd. Rdzy nie widać gorzej z spodem podłoga zdrowa za to kawałek podluznic i progi...... wymagają niestety ingerencji blacharza. Cytryna ma mi służyć tylko na dojazdy do pracy i czasem gdzieś na zakupy... :) na wypady itd mam inne auta.



Cytryna jak widzę jest wygodna fajnie się nia smiga i jest ekonomiczna ale niestety boryka się z przypadlosciami chyba typowymi dla cytryn...
Nie świeci pokrętło od regulacji nawiewów. .
Predkosciomierz pokazuje zaniżone wartości a zdążyło się ze  przeskoczył za blokadę
Poziom paliwa pokazuje czasem co chce
Zniknęły światła przeciwmgłowe tylne
Ciągle nie działające niektóre żarówki w 3 stop
Przednie światła świecą beznadziejnie...
Hehe i te koła. .. jak w starym zuku... gdzieś tam schowane....


Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2017, 21:09:14 »
Z wierzchu prezentuje się całkiem ładnie jak na pełnoletnią Cytrynę. I nie widać aby rudziała :) Ładne felgi i czerwone bębny - nieźle to wygląda.
Co do reszty to nie sposób się nie zgodzić. U mnie też nie działa podświetlenie całej środkowej konsoli, trzeci stop szczerbaty, wskaźniki czasem pokazują losowe wartości (ale i tak lepiej niż w Xantii), reflektory dopóki nie wymieniłem świeciły gorzej niż fatalnie. No i te tylne koła - bardziej do środka nie mogli ich dać. Ale do miasta fajne wozidło, lepszego nie trzeba :) Szkoda, że bez klimy ;)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Krzysztof Bystroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i Opel omega fl 2.6 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2017, 19:16:26 »
Dziś wreszcie komplet aluskow trafił do cytryny :)
 

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2017, 19:44:16 »
Fajny felunek. Właśnie taki wzór najbardziej mi się podoba. Gdyby nie inne wydatki to zaaplikowałbym takie do swojej. Nawiasem mówiąc w tylnej szybie odkleja się przyciemnianie czy to jakiś refleks świetlny lub zaciek po myciu?
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Krzysztof Bystroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i Opel omega fl 2.6 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:03:14 »
Siema. Wiec tak w małym skrucie. Alusy z oponami kupiłem za 150zl tak 150zl.. 2 opony szrot 2 całkiem ładne na 2 sezony felgi były ogólnie dość przyzwoite ale jedna trochę zrysowana  wiec je polakierowalem.  Rozmiar 14" bo taki chciałem choć chodzi mi po głowie 15"...
Szyby tylne to folia antystatyczna wiec po kilkudziesięciu razach otwierania się popsuła ;) ale narazie jakoś mnie to nie bardzo obchodzi ważne żeby nie zaglądali do środka i żeby się mniej nagrzewalo. .. jednak brak klimy robi swoje..
Z ciekawych rzeczy to pomalowane tylne bębny bo szkoda żeby nowe zaraz zardzewialy wiec i przód tez psikłem
 :)
Zamontowalem kamerę cofania z wyświetlaczem
Nowe radio z okablowaniem i małe co nieco w bagażniku :D
Nowe żarówki +120% może poprawi nieco oswietlenie drogi
Postojówki i oświetlenie wnętrza , wsteczne itd. Wszystko na ledach
Zamontowane światła do jazdy dziennej
Wstawione nowe podluznice i zakonserwowane a w późniejszym czasie będą nowe progi.
Myślę o dystansach bo normalnie nie za ładnie te koła wyglądają. ... zwłaszcza z tyłu. ..

Offline Krzysztof Bystroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i Opel omega fl 2.6 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2017, 19:49:40 »
Że pogoda ładna to cytryna była miejscowo spolerowana (rysy) i nałożony wosk a i przy okazji kilka fotek :)




W cytrynie wreszcie coś tam teraz gra... zestaw głośników + okablowanie+ kondensator+ wzmacniacz i skrzynia basowa :)



A dziś się zająłem wymiana popalonych żarówek i montaż dodatkowego oświetlenia led... wrazie jak by znów się miało coś nie świecić. ... :)

Przy okazji jak będę miał trochę czasu wleca nowe zegary z obrotomierzem ale na to musze się nastawić psychicznie.... grzebania w kabelkach i ciągnięcie nowego przewodu... niech wreszcie widzę  ile mam obrotów przy 180km/h

A tak nawiasem testowalem cytryne na autostradzie ile ten 1.4 da rade wyciągnąć. .. I jestem mile zaskoczony


Z nowości to wymieniłem olej wraz z oryginalnym filtrem
Był lany castrol 10w40
A ja wlalem syntetyka valvoline 5w40
I jak narazie nic nie ubywa i autko lżej pracuje.

Offline Krzysztof Bystroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i Opel omega fl 2.6 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2017, 20:46:30 »
Po rozbiórce deski i dostaniu się do licznikow okazało się ze te co kupiłem z obrotomierzem nie pasują :( wiec prace wstrzymane.
Przy okazji dorwalem się do lewej manetki żeby sprawdzić czy to w niej leży przyczyna nie włączania się swiatel przeciwmgielnych i okazało się ze to ten nieszczęsny kabel się urwał co już o nim czytałem że lubi się urwac. Po wlutowaniu nowego kawałka kabla wszystko zaczęło działać jak fabryka przewidziała :)

O to sprawca


Rozbieranie jak na pierwszy raz nie było takie złe. .. poszło dość szybko i sprawnie.

Offline Krzysztof Bystroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 1.4i Opel omega fl 2.6 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2017, 22:03:12 »
Kolejna modyfikacja.... czyli wpadłem na pomysł ze w tylnych światłach górna część jest nie wykorzystana a po odkreceniu lamp okazało się ze jest tam miejsce idealne no prawie na zarowke wiec długo nie myśląc zrobiłem takie coś.



Mnie się podoba jak i kolegom :)

Offline Adam Komorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: była Xsara 2 1.6 16v tu5jp4 03r.....
  • Miejscowość: Teresin
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2017, 03:57:23 »
Witam, jakie żarówki zastosowałeś do przeróbki tylnych lamp? Czy możesz podesłać na mail jakieś zdjęcie jak to wygląda od środka? Sam już dawno zauważyłem te puste miejsca w lampach i zastanawiałem się jak to ugryźć, żeby miało jakiś efekt

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2017, 11:13:51 »
Fajnie, ale wyszło jak w jakiejś, za przeproszeniem, Skodzie ;)   Ja bym poszedł za ciosem i dorobił po żarówce do przecimgielnego, żeby też świeciło jako pozycyjne, ale żarówka przeciwmgłowa niech tam zostanie.


Tak mi się skojarzyło, bo od dzisiaj mam zastępcze auto - Octavię ;)

"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2017, 20:12:13 »
Wygląda fajnie ale pewnie daje mocno po oczach kierowcom z tyłu. Wiem, jak to irytuje (np. stojąc z hamulcem na światłach; wolę zaciągnąć ręczny). Niemniej jednak takie światła w Skodzie bardzo mi się podobają. A jeszcze bardziej w nowym Superbie.

Dobra Krzysiek, pisz jak to zrobiłeś :)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2017, 21:46:57 »
Jeśli świecą z taką mocną jak standardowe pozycyjne to nie powinny razić. Widziałem kiedyś cudaka w BMW E36, który sobie podłączył przeciwmgielne tak, że świeciły razem z pozycyjnymi i nie zmienił im żarówek na słabsze. To waliło po oczach ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Adam Komorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: była Xsara 2 1.6 16v tu5jp4 03r.....
  • Miejscowość: Teresin
Odp: xsara l by yamnik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2017, 22:45:21 »
Nie było odzewu, więc wziąłem sprawę w swoje ręce  :) żarówki, które zastosowałem to zwykle postojówki 5W, przylutowałem do nich przewody i włożyłem w te puste "gniazda" w lampach. Efekt mi się podoba ps. Po oczach wcale tak nie daje  ;)