Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: X2 VTR - zagwozdka  (Przeczytany 2695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
X2 VTR - zagwozdka
« dnia: Luty 27, 2018, 14:28:49 »
Jak niektórzy z Was wiedzą, mam już drugą z rzędu Xsarę i Xsarę Picasso. Od około roku mam też Astrę II - wziętą od mojej babci, która już nie prowadzi samochodu, a wzięta po to, żeby się żonie z córą w foteliku jeździło wygodniej. 5 drzwi to duża zaleta w porównaniu do 3-drzwiowej Xsary. No i Astra z 2003 roku z przebiegiem 75 tysięcy km w automacie i przyzwoitym wypasie. Stan techniczny bardzo dobry jak na ten wiek.

Xsara ma rocznikowo 18 lat i jest Citroenem, więc i wartość przedstawia niewielką. Trzymaliśmy ją przez ostatni rok, bo w sumie generowała tylko takie koszty jak na OC i przegląd + paliwo do przejechania około 2800 km w całym 2017 roku. Trzymaliśmy ją, bo żona bardzo lubi to auto, a ja sobie pomyślałem, że podpicuję ją i będę się woził po zlotach. Przez rok nic w tym kierunku nie zrobiłem i stwierdziliśmy, że jednak wystawiamy ją na sprzedaż (jest póki co tylko w ogłoszeniach na stronie KC).


Teraz znowu mam mieszane uczucia, bo kusi mnie, żeby coś z nią śmiesznego zrobić. Propozycje są na tzw. "rat style", albo pomalować ją wałkiem na różne kolory, albo pokryć warstwą sztucznej trawy. Zrobić coś wesołego na 2-3 lata i oddać na złom. To co nie wchodzi w grę to obklejenie jej akcesoriami tuningowymi z chińskiego marketu (świecące wentylki, wloty powietrza, wiatraczki na dach, które świecą od pędu powietrza i inne takie) choć przyznaję - kusi pomysł obłożenia jej całej lampkami świątecznymi, przemalowanie wcześniej na czerwono i jeżdżenie do dzieciaków w stroju Mikołaja w porozumieniu z jakąś fundacją organizującą prezenty dla biednych dzieci :)


Co o tym myślicie? Może macie jakieś fajne pomysły co z nią zrobić? Auto brzydkie nie jest, ale może być do tego wesołe :D
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: X2 VTR - zagwozdka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2018, 15:13:44 »
Jak bym stał przed dylematem i miał "nadmiarowe auto na straty" to tylko KJS

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: X2 VTR - zagwozdka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2018, 15:16:05 »
Nie kręci mnie to. Nie mam też warunków ani funduszy by taką zmianę przeprowadzić. Kombinuję coś takiego hand made pod domem w wolnych chwilach. Dla jaj :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: X2 VTR - zagwozdka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2018, 15:27:43 »
Pytanie: co myślicie o zestawieniu srebrny metaliczny lakier karoserii + listwy zderzaków, boczne, klamki oraz felgi w złotym macie? Takim ani jasnym, ani ciemnym. Coś w deseń złota na felgach Subaru Imprezy.


Fajne zestawienie? Ewentualnie jaki kolor fajnie by się jeszcze komponował ze srebrną budą? Zestaw z ciemnymi szarymi listwami już miałem. Baaardzo ładnie to wygląda, takie dwa odcienie szarości na aucie, ale chcę to auto wizualnie podpicować i zrobić coś nowego.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso