Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: klima  (Przeczytany 1498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech załuski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: CITROEN XSARA PICASSO
  • Zainteresowania: MOTORYZACJA
  • Miejscowość: Polska
klima
« dnia: Luty 28, 2018, 12:14:37 »
Witam serdecznie czy wie moze ktos z was czy przy niskich temperaturach jest mozliwe zeby nie właczała sie klimatyzacja Xsara Picasso 1.8

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: klima
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 13:31:14 »
Generalnie klimatyzacja - kompresor - włącza się chyba od +4 w górę, włączony panel będzie zawsze aktywny.
Jeśli Ci o to chodzi oczywiście.

Offline Wojciech załuski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: CITROEN XSARA PICASSO
  • Zainteresowania: MOTORYZACJA
  • Miejscowość: Polska
Odp: klima
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2018, 13:36:18 »
dzieki za odpowiedz. Poprostu chodzi mi o to ze jak teraz sa takie minusowe temp. To po włczeniu klimy nie slysze spręzarki zeby sie włączyła a zawsze było ja słychac. Nie wiem czy klima poprostu zdechła czy klima nie nie załącza przy takich temp.

Offline Dariusz Gontarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Leicester U.K
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2004
  • Miejscowość: Leicester U.K
Odp: klima
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 11:12:10 »
Powinna sie włączać raz na jakiś czas po rozgrzaniu silnika.Można tego nie zauważyć bo uruchamia się na kilka sekund. W każdym aucie które miałem to obserwowałem bo mam zawsze włączoną (cały rok).Przy takich silnych mrozach jak macie w Polsce teraz to już raczej ta klima nie załapie ale przy np minus 5 powinna czasem zaskoczyć.

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: klima
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2018, 07:39:52 »
Powinna sie włączać raz na jakiś czas po rozgrzaniu silnika.Można tego nie zauważyć bo uruchamia się na kilka sekund. W każdym aucie które miałem to obserwowałem bo mam zawsze włączoną (cały rok).Przy takich silnych mrozach jak macie w Polsce teraz to już raczej ta klima nie załapie ale przy np minus 5 powinna czasem zaskoczyć.


Dobrze jest mieć włączoną klimę cały czas, wspomaga odparowywanie szyb a i jak kolega wspomniał, kompresor włącza się co jakiś czas w celach konserwacyjnych - smarowanie.
Wyłączenie klimy na czas zimy, jeszcze dodatkowo w starszych samochodach, może spowodować delikatne zapieczenie kompresora a to już najkrótsza droga do awarii klimy