Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Masa na korku  (Przeczytany 1466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech załuski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: CITROEN XSARA PICASSO
  • Zainteresowania: MOTORYZACJA
  • Miejscowość: Polska
Masa na korku
« dnia: Marzec 01, 2018, 12:55:28 »
Witam czy ktos z was sie moze orientuje czego objawem jest pojawienia sie jasnego sera na korku wlewowym przesyłam zdjęcie w załączniku.Czy to juz jest końcówka mojego silnika??Uszczelka pod głowicą??Podkreśle ze samochod mało jezdzi ewentualnie do 4 km dziennie i raz na jakis czas troche dluższe odcinki do 40km tez tego nie mozna nazwac dłuzszym odcinkiem. XSARA PICASSO 2005 ROK BENZYNA+GAZ PRZEBIEG 176 TYS napewno cofany.Prosze o wypowiedzi.

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Odp: Masa na korku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2018, 13:13:13 »
Po prostu silnik nie jest wystarczająco mocno nagrzany wytrąca sie woda i osadza w najwyższym poziomie silnika.Proponuję nie zawracać sobie głowy,chyba że ubywa płynu chłodniczego.
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

Offline Wojciech załuski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: CITROEN XSARA PICASSO
  • Zainteresowania: MOTORYZACJA
  • Miejscowość: Polska
Odp: Masa na korku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 13:22:24 »
płyn chłodniczy jest ok. A jezeli by uszczelka byla walnieta to jak szybko by ubywało płynu z zbiorniczka?????

Offline Dariusz Gontarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Leicester U.K
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2004
  • Miejscowość: Leicester U.K
Odp: Masa na korku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 19:08:32 »
Tak jak napisał Bartosz. Jak takie krótkie dystanse robisz to normalne jest zjawisko.Tym bardziej w zimie. Jak pojedziesz te 40 km to po zgaszeniu zobacz. Powinno wtedy nie być masełka.

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Masa na korku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2018, 07:18:38 »
Fachowo to się nazywa emulsja, efekt połączenia wody wytrącanej z powietrza i oleju - występuje gdy silnik nie jest dobrze "wygrzewany" - niskie temperatury i duża wilgotność powietrza
Jeśli jest jasnego koloru - nic się nie dzieje, wystarczy raz na jakiś czas zrobić dłuższy odcinek żeby silnik popracował "na gorąco".
Gorzej jeśli emulsja będzie ciemna, brązowa - to może świadczyć o przedmuchu na uszczelce pod głowicą.


To co pokazałeś na zdjęciu to jest nic, moja żona tak załatwiła Hyundaia że emulsję wyciągałem palcem jak masło, nie z korka tylko już bezpośrednio z wlewu oleju - na drugi dzień zabrałem go do pracy, przegoniłem w obie strony po autostradzie  i nie ma śladu, wypłukało wszystko :)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Masa na korku
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2018, 10:08:35 »
W benzynowych, przy takiej eksploatacji to normalne. Polecam jednak sprawdzić drożnośc odmy bo lubi "zamarznąć" i wtedy olej będziesz miał na zewnątrz silnika . Wystarczy odmę przepłukać.