Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.  (Przeczytany 1874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« dnia: Marzec 01, 2018, 16:01:17 »
Witam, Pany!


Ostatnio zabrałem się za wymianę diod podświetlenia w mojej c5. O ile z licznikiem pikuś, bo sobie w mieszkaniu na bieżąco podłączałem pod zasilacz licznik i widziałem co świeci, a co nie. To z klimatronikiem nie mogę wyszukać nigdzie które piny są odpowiedzialne za zapalenie się podświetlenia panelu.


Czy ktoś posiada schemat, by zobaczyć co i jak? Kostka żółta i czarna. Jest problem z kilkoma diodami i co jakiś czas latam do auta, a to mróz i 4-te piętro to mam już dosyć ;p.


Ps. Liczniki wyszły tak jak w załączniku. Jeszcze kminie czym wskazówki pomalować, ta na niebiesko od PB licho świeci.



Offline Sławomir Gawroński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK I 2.0HPi 139KM
  • Zainteresowania: Citrolandia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2018, 16:08:22 »
Witam, Pany!


Ostatnio zabrałem się za wymianę diod podświetlenia w mojej c5. O ile z licznikiem pikuś, bo sobie w mieszkaniu na bieżąco podłączałem pod zasilacz licznik i widziałem co świeci, a co nie. To z klimatronikiem nie mogę wyszukać nigdzie które piny są odpowiedzialne za zapalenie się podświetlenia panelu.


Czy ktoś posiada schemat, by zobaczyć co i jak? Kostka żółta i czarna. Jest problem z kilkoma diodami i co jakiś czas latam do auta, a to mróz i 4-te piętro to mam już dosyć ;p.


Ps. Liczniki wyszły tak jak w załączniku. Jeszcze kminie czym wskazówki pomalować, ta na niebiesko od PB licho świeci.
Wyszło super, szacun

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Citroen C5 2,0 HPi MK1 139KM - 2002
Był:
Citroen C5 2HDi MK1 110KM bez FAP - 2003
Citroen Zx 1.4 - 1994

Diagnostyka Citroen/Peugeot - Cz-wa

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 16:13:48 »
fajnie wyszło - to jest biały zimny ?
niebieske diody potrzebują większego prądu od czerwonych więc należało by jeszcze rezystor podmienić - sprawdź czy diody są łańcuchu/girlandzie i wspólny rezystor czy pojedynczo. Może być też regulator prądu (nie napięcia) do zasilania podświetleń.

pinout klimatronika mogę sprawdzić po 21 :(

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 21:43:49 »
Fajnie, że się podoba ;) Tak to jest biały zimny, ledy bodajże 5050 albo 3528 nic mnie nie kosztowały bo miałem na stanie 10m także najpierw rozebrałem zegar pozostały po skrzyni automatycznej, i później przeszedłem do konkretu.Co do wskazówek, na nich zastosowałem te same ledy (fabrycznie były czerwone). Miałem plan, by dać właśnie białe i wskaźniki pomalować czymś transparentnym, spróbowałem lakierem hybrydowym który to podprowadziłem dziewczynie ale 2 warstwy to chyba za dużo. Wiadomo, można kupić lakier fluorescencyjny ale chciałem wszystko zrobić z tego co mam wokół siebie.. mam jeszcze dużo wskazówek do testów ;p.Co do klimatronika, hmm po 21 troszku późno może na drugim dysku mam jeszcze service boxa wraz z sedre to powinno tam być. A jak nie to jakoś z miernikiem dojdę do tego w aucie tylko ten mróz...




Ps. Jak coś to przy odrobinie sprytu można wszystko lutować zwykłą lutownicą pistoletową, ale szczególna ostrożność


Na stół pójdą jeszcze przełączniki od szyb, zastanawiam się nad kolorem. Wyświetlacz od klimatronika trochę inna sprawa bo ledy muszą być takie
i nigdzie nie mogę znaleźć białych zimnych.

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 22:04:50 »
jak by co schemat podpięcia panelu z zał.

W tme szukałeś? a fotkę skąd masz - znasz symbol ?

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2018, 22:28:53 »
jak by co schemat podpięcia panelu z zał.

W tme szukałeś? a fotkę skąd masz - znasz symbol ?


O dzięki identyczny schemat właśnie też znalazłem na drugim dysku, tak pi razy oko patrzyłem i nie wpadło mi nic do głowy może za słabo szukałem.

fotkę z neta wcześniej miałem rozebrany klimatronik i zobaczyłem jak wyglądają, symbolu nie znam ale obudowa niby plcc2. Jakieś takie ogólnie znalazłem firmy OSRAM ale białych nie widziałem ;/.





Edit:


takie jak z linku, ale brak białego.

https://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category=113363&id_producer=75&s_field=artykul&s_order=ASC&visible_params=2%2C10%2C35%2C120%2C754%2C1088%2C1089%2C1095%2C1096%2C1101%2C1113%2C1594%2C1594%2C2922&used_params=1594%3A454339%3B
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 22:56:57 wysłana przez Sebastian Osowski »

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2018, 02:50:51 »
A dokładnie takie same wymiary? Tu masz taki sam typ obudowy czyli 4040 i jest biała:

https://www.tme.eu/pl/details/lw-a67c-t2u2-5k8l/diody-led-smd-biale/osram/lw-a67c-t2u2-5k8l
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2018, 05:34:41 »
Wiesz wymiar wziąłem z jednych zielonych jakie znalazłem na innej stronie, także powinien być taki sam. Ciut większe/mniejsze nie będą tam problemem. Dzięki za link.

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Odp: Podłączenie podświetlenia klimatronika poza samochodem.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2018, 19:49:09 »
Także tak...


Klimatronik obecnie wygląda tak, wiem dwa przyciski w sumie trzy z pokrętłem się nie podświetlają, chyba źle led przylutowany (nic straconego ;p) już jak zaniosłem do auta, nie chciało mi się poprawiać na dniach to zrobię ;p.

Podświetlenie ekranu jest zrobione na zasadzie takiej, że zdarłem zielony filtr i zostawiłem biały plastik. Jeszcze nie wiem jak to w nocy wygląda, ale jak będę szedł na nockę to pójdę i sprawdzę. Ale powinno być ok. Czerwone ledy od aktywnych przycisków są zaadaptowane z licznika, a mianowicie z podświetlenia wskazówek ;p.


Zastanawia mnie jeszcze jeden patent otóż RGBW ( w jednej diodzie), tylko jak to podłączyć aby można było sterować wszystkimi diodami jednocześnie tak jak są na pasku. Moje rozumowanie jest takie, że nóżki od - lutuję do licznika, a + łączę z każdą diodą (nie lutując do licznika) i podłączam pod zasilanie które idzie na licznik i climatronik rzecz jasna nie pomijając sterownika??