Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowy Cactus 2018 - przed zakupem  (Przeczytany 4722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Wolfowicz

• Wrzuca piąty bieg
  • Posiadany samochód: C5 Mk I 2.0i
Odp: Nowy Cactus 2018 - przed zakupem
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:00:53 »
A jak się sprawuje to nowe zawieszenie ?

Offline Tomasz Daniła

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Cactus FL 1,2 130KM
  • Zainteresowania: Modelarstwo RC
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2018, 22:40:33 »
Na opinie jeszcze za wcześnie. Mam brata w Citroenie i mówi, że ciężko cokolwiek powiedzieć, bo te auta dopiero co wyjeżdżają na ulice. Ja przed zakupem jeździłem Cactusem 1 110KM i Nowym Cactusem 130KM - różnica w wyciszeniu duża, a w komforcie na nierównościach jeszcze większe

Offline Wojciech Piec

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Żaden
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2018, 18:36:26 »
Cześć wszystkim,

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z automatem w nowym kaktusie? Obdzwoniłem dealerów w sporej odległości od Wrocławia i wszyscy oferują jazdy próbne z manualem 130KM. Ciekawi mnie też szyberdach - fajna opcja, ale z zagranicznych recenzji wynika, że wcale nie ma tak dobrej izolacji cieplnej i w nawet pogodny dzień potrafi nagrzać auto.

Żeby nie było, że nie daję nic od siebie to podzielę się wrażeniami z jazdy testowej właśnie benzynką 130KM. Pomijając specyfikację techniczną (przyspieszenie podaje producent), to napiszę że auto zbiera się lepiej niż sądziłem, fotele są bardzo wygodne i przestronne, a amortyzacja działa ok. Zależało mi mocno na wyciszaniu przy prędkościach autostradowych (dużo jeżdżę po mieście, ale mam też częste wypady na trasę) i muszę powiedzieć że jest lepiej niż np. Toyocie Corolli którą wcześniej jeździłem, ale po deklaracji producenta (wyciszona komora silnika, grubsze szyby itp.) spodziewałem się czegoś ciut lepszego. Żeby nie było niedomówień - wątpię żeby w tej cenie dostać cokolwiek lepiej wyciszonego i komfortowego i Cactus moim zdaniem daje radę - może moja wina że nastawiłem się na coś iście z klasy premium  :) [size=78%] Nie dotarłem do żadnego konkretnego testu z pomiarem dB przy np. 130 km/h.[/size]

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych nowym Kaktusem  ;)
Wojtek

Offline Grzegorz Ziomek

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: C4 CACTUS Shine 1.2 PureTech 110KM EB2DT
  • Zainteresowania: Podniebne przygody...
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:27:03 »
Nie wiem co za malkontenci piszą na zagranicznych forach, ale osobiście używam Cactusa z dachem panoramicznym i nigdy nie spotkałem się ze zwiększonym nagrzewaniem auta w słoneczne dni. Sprawdzałem nawet po temperaturze foteli w upalny dzień (a mam „skóry”): fotele nasłonecznione przez dach były lekko ciepłe (tak jak inne elementy w strefie zacienionej), natomiast fotele nasłonecznione przez boczne szyby wręcz parzyły. Takie sprawdzenia robiłem kilkukrotnie i zdecydowanie potwierdzam atermiczność dachu panoramicznego. Do tego masz bajecznie doświetlone wnętrze - szklany dach spodobał się całej rodzinie 8) Ja polecam!
Największe zagrożenia dla Polski to nacjonalizm i klerykalizm.
- Jerzy Giedroyc

Offline Tomasz Daniła

• Nowy Użytkownik
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2018, 08:50:37 »
Ja na początku też myślałem o wersji 110KM i automat, ponoć to zupełnie inna skrzynia niż w Cactusie pierwszym. W każdym razie jak się przejechałem wersja 130KM oraz wersją 110 (Cactus 1) to stwierdziłem, że przeżyje z manualem, byle pod maską 130KM było. Ile czekaliście na odbiór? Dealer zapewniał, że w połowie sierpnia będzie, a w umówie mam koniec września..

Offline Przemek Kamiński

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V,
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 09, 2018, 17:42:38 »
Jeździłem w czerwcu nowym Cactusem ze 130 konnym silnikiem.
Fotele bardzo fajne, wyciszenie bardzo dobre, silnika prawie nie słychać, nie byłem pewny czy go uruchomiłem na początku :D Zbiera się fajnie, ale to było do przewidzenia. Komfort bardzo wysoki.
Dla mnie na minus mała ilość miejsca w środku, niewielki bagażnik, jakość plastików średnia, bez porównania do zwykłego C4, brak obrotomierza wydaje się dziwny, może nie każdy go używa, ale jak ktoś czasem "zwiedza" wyższe obroty to by się przydał, tym bardziej, że silnika bardzo nie słychać.
Co do panoramicznego dachu, to auto stało w pełnym słońcu i był upał, w środku było strasznie gorąco, gałka zmiany biegów aż parzyła. Nie wiem czy to zasługa dachu, ale dla mnie i tak jest zbędny. Do tego dach zabiera i tak niewielką ilość miejsca na głowę pasażerów tylnej kanapy.
Mi się auto bardzo spodobało, nawet bym przełknął brak obrotomierza, ale ilość miejsca jest dla moich potrzeb za mała. I tutaj pojawia się C3 Aircross, cenowo prawie to samo, a wnętrze sporo większe, bagażnik też i ma obrotomierz. Niestety nie jeździłem to nie wiem jak z komfortem.
Citroën C5 3.0 V6 Break
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 570000 km i żyje! ;)

Offline Radek Dissarz

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C4 Cactus Shine 82
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2018, 18:12:51 »
bo ten kaktus to nie 2.0 tylko max 0.75 pierwotnej wersji :)

Offline Norbert Mikła

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 10, 2018, 08:00:22 »

Mi się auto bardzo spodobało, nawet bym przełknął brak obrotomierza, ale ilość miejsca jest dla moich potrzeb za mała. I tutaj pojawia się C3 Aircross, cenowo prawie to samo, a wnętrze sporo większe, bagażnik też i ma obrotomierz. Niestety nie jeździłem to nie wiem jak z komfortem.
Ja mam Aircrossa. Miejsca w środku i bagażniku naprawdę dużo. Pomimo "C3" w nazwie, jest większy od starych i nowych Cactusów. Kupiłem go jako auto "rodzinne" (dwoje malutkich dzieci) bo do Punto nie mieściły się wózki i bagaże. I daje radę ;). Nie wiem co powiedzieć o "komforcie", bo dla mnie to jest kosmos (po przesiadce z Punto). Fotele ma prawdopodobnie te same co nowy Cactus, więc jak Ci pasowały to będzie ok. Zawieszenie ma podobno "twarde" jak na Citroena, ale trudno powiedzieć jak to jest, innym nie jeździłem. Ostry zakręt wezmę z prędkością 50km/h i za bardzo się nie pochyla (Punto to już by się przewróciło ;P), ale po dziurach jeździ się komfortowo.
Aircross w wersji Shine albo z Pakietem Rodzinnym ma dodatkowo dzieloną i niezależnie przesuwaną kanapę tylną, dzięki czemu dodatkowo powiększamy bagażnik. Przy dzieciach, które nie zajmują za dużo miejsca (a tego z tyłu jest dużo) to dodatkowy bajer.

umów się na jazdę próbną i sam oceń :) Polecam.

Offline Przemek Kamiński

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 10, 2018, 11:14:39 »
Kupiłem C4, także już po temacie :P
Przesuwana kanapa - super sprawa (mam w Zx :D) i na tym by mi bardzo zależało, jednak nie rozumiem dlaczego jest tylko w Shine i nie można jej dokupić w niższych wersjach. Bezsens.
Citroën C5 3.0 V6 Break
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM

Offline Robert Gil

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia II (może wkrótce nowy Citroen Cactus?)
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2018, 12:07:36 »
Ja też przejechałem się nowy Cactusem 130 i jestem pod wrażeniem. Cichy, wygodne fotele, dobre przyspieszenie (z lekkim opóźnieniem z powodu turbiny) i jak ktoś pisał wcześniej, niestety mało miejsca. Z przodu jeszcze okay, ale z tyłu czupryną dotykałem sufitu, a nie mam na głowie afro. Ogólne wrażenie na plus, dizajnerskie autko, fajnie wygląda. Dach panoramiczny robi duuuuże wrażenie i wg mnie się nie nagrzewa. Auto ogólnie się nagrzewa z powodu słońca, ale nie jest to dodatkowa wina przeszklonego dachu. Prawdopodobnie kupię we wrześniu, ale niestety w kredycie, komfort i przeraża mnie tak duży koszt całego kredytu. Wiem, że pozmieniały się opłaty w bankach, ale jak 7 lat temu brałem swoją Skodę w kredycie, to spłacałem 6 tys więcej, a nie 13 tys! Muszę się z tym przespać.

Druga sprawa, albo ja jestem cienkim negocjatorem, albo faktycznie na Cactusa do produkcji nie dają żadnych rabatów. Byłem w dwóch salonach i robiłem co mogłem i nikt mi nie zejdzie z ceny. O co chodzi?

Offline Robert Gil

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia II (może wkrótce nowy Citroen Cactus?)
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2018, 12:09:36 »
Przesuwana kanapa - super sprawa (mam w Zx :D ) i na tym by mi bardzo zależało, jednak nie rozumiem dlaczego jest tylko w Shine i nie można jej dokupić w niższych wersjach. Bezsens.

Kupiłeś C4, czy C4 Cactus? Jeśli Cactusa, to czy z salonu, czy do produkcji?

Offline Przemek Kamiński

• Byle do przodu
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2018, 12:18:11 »
Przesuwana kanapa - super sprawa (mam w Zx :D ) i na tym by mi bardzo zależało, jednak nie rozumiem dlaczego jest tylko w Shine i nie można jej dokupić w niższych wersjach. Bezsens.

Kupiłeś C4, czy C4 Cactus? Jeśli Cactusa, to czy z salonu, czy do produkcji?

Kupiłem po prostu C4 :)
Citroën C5 3.0 V6 Break
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM

Offline Tomasz Daniła

• Nowy Użytkownik
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 16, 2018, 18:15:14 »
jak 7 lat temu brałem swoją Skodę w kredycie, to spłacałem 6 tys więcej, a nie 13 tys! Muszę się z tym przespać.

Druga sprawa, albo ja jestem cienkim negocjatorem, albo faktycznie na Cactusa do produkcji nie dają żadnych rabatów. Byłem w dwóch salonach i robiłem co mogłem i nikt mi nie zejdzie z ceny. O co chodzi?

Wyślij zapytanie mailem do różnych salonów. Ja jak szukałem to tak zrobiłem i zaproponowali mi w sumie do 6tyś plnów taniej. Bodaj był to salon w Toruniu. W końcu kupiłem w Opolu, bo dostałem kredyt 50/50 i absolutne zero % więc spłacam tylko cenę auta i to po rabacie. Napisz na priv do mnie to Ci podam więcej szczegółów, potem zadzwoń do Opola i powołaj się na mnie