Klub Cytrynki
Nowe części oryginalne oraz zamienniki
atrakcyjna zniżka dla użytkowników Klubu Cytrynki!

Autor Wątek: Nowy Cactus 2018 - przed zakupem  (Przeczytany 3204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Wolfowicz

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: C5 Mk I 2.0i
Odp: Nowy Cactus 2018 - przed zakupem
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:00:53 »
A jak się sprawuje to nowe zawieszenie ?

Offline Tomasz Daniła

« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2018, 22:40:33 »
Na opinie jeszcze za wcześnie. Mam brata w Citroenie i mówi, że ciężko cokolwiek powiedzieć, bo te auta dopiero co wyjeżdżają na ulice. Ja przed zakupem jeździłem Cactusem 1 110KM i Nowym Cactusem 130KM - różnica w wyciszeniu duża, a w komforcie na nierównościach jeszcze większe

Offline Wojciech Piec

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Żaden
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2018, 18:36:26 »
Cześć wszystkim,

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z automatem w nowym kaktusie? Obdzwoniłem dealerów w sporej odległości od Wrocławia i wszyscy oferują jazdy próbne z manualem 130KM. Ciekawi mnie też szyberdach - fajna opcja, ale z zagranicznych recenzji wynika, że wcale nie ma tak dobrej izolacji cieplnej i w nawet pogodny dzień potrafi nagrzać auto.

Żeby nie było, że nie daję nic od siebie to podzielę się wrażeniami z jazdy testowej właśnie benzynką 130KM. Pomijając specyfikację techniczną (przyspieszenie podaje producent), to napiszę że auto zbiera się lepiej niż sądziłem, fotele są bardzo wygodne i przestronne, a amortyzacja działa ok. Zależało mi mocno na wyciszaniu przy prędkościach autostradowych (dużo jeżdżę po mieście, ale mam też częste wypady na trasę) i muszę powiedzieć że jest lepiej niż np. Toyocie Corolli którą wcześniej jeździłem, ale po deklaracji producenta (wyciszona komora silnika, grubsze szyby itp.) spodziewałem się czegoś ciut lepszego. Żeby nie było niedomówień - wątpię żeby w tej cenie dostać cokolwiek lepiej wyciszonego i komfortowego i Cactus moim zdaniem daje radę - może moja wina że nastawiłem się na coś iście z klasy premium  :) [size=78%] Nie dotarłem do żadnego konkretnego testu z pomiarem dB przy np. 130 km/h.[/size]

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych nowym Kaktusem  ;)
Wojtek

Offline Grzegorz Ziomek

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: C4 CACTUS Shine 1.2 PureTech 110KM EB2DT
  • Zainteresowania: Podniebne przygody...
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:27:03 »
Nie wiem co za malkontenci piszą na zagranicznych forach, ale osobiście używam Cactusa z dachem panoramicznym i nigdy nie spotkałem się ze zwiększonym nagrzewaniem auta w słoneczne dni. Sprawdzałem nawet po temperaturze foteli w upalny dzień (a mam „skóry”): fotele nasłonecznione przez dach były lekko ciepłe (tak jak inne elementy w strefie zacienionej), natomiast fotele nasłonecznione przez boczne szyby wręcz parzyły. Takie sprawdzenia robiłem kilkukrotnie i zdecydowanie potwierdzam atermiczność dachu panoramicznego. Do tego masz bajecznie doświetlone wnętrze - szklany dach spodobał się całej rodzinie 8) Ja polecam!
Największe zagrożenia dla Polski to nacjonalizm i klerykalizm.
- Jerzy Giedroyc

Offline Tomasz Daniła

« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2018, 08:50:37 »
Ja na początku też myślałem o wersji 110KM i automat, ponoć to zupełnie inna skrzynia niż w Cactusie pierwszym. W każdym razie jak się przejechałem wersja 130KM oraz wersją 110 (Cactus 1) to stwierdziłem, że przeżyje z manualem, byle pod maską 130KM było. Ile czekaliście na odbiór? Dealer zapewniał, że w połowie sierpnia będzie, a w umówie mam koniec września..