Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi  (Przeczytany 4100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Włodarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163KM 2011r kombi
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, budownictwo, projektowanie
  • Miejscowość: Gdańsk
Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« dnia: Marzec 05, 2018, 23:45:42 »
Witam,
Mam od dłuższego czasu problem z wywalaniem błędów najpierw ESP potem ABS, potem błąd układu hamulcowego (czasem wspomagania), prędkościomierz opada w czasie jazdy na zero, brak wskazań temperatur, kontrolka serwis i stop. Ogólnie systemy działają ale cąły czas wrzeszczy bo to co chwila sie samo naprawia (jakby) a po chwili znowu i wkur....a mnie to już bo 3 mechaników sobie nie radzi bo nie moga wywołac błędu. Zostawiłem auto na tydzień zrobili 200 km i nic nie pokazało. Odebrałem, pojezdziłem tydzień i znowu choinka.
Aku nowe jak by co bo wymienione 2 tygodnie temu. Myślałem że pomoże ale pomogło na tydzień.
Podejrzewam że gdzieś jakieś złącze jest uwalone albo kabelek bo zanim wszystko zacznie świecić na desce to kontrolka esp zamruga jakby traciła zasilanie.
Podobno system ESP jest powiązany z ABS i chce zacząć od tego co się najpierw pokazuje na desce czyli wymiana czujnika esp. I teraz pytanie gdzie on jest? Znalazłem na citroen service ładny rysunek ale nie wiem gdzie to jest w aucie bo jakby za duże przybliżenie jest rysunku. Pomóżcie. Aha... kompa nie mam ale magicy się podłączali i pokazywało brak komunikacji z centralą sterującą. Wiem że przez forum to wróżenie ale tylko pytam o lokalizację czujnika esp i czy dam rade to sam wymienić?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2018, 07:23:19 »
Witam,
Mam od dłuższego czasu problem z wywalaniem błędów najpierw ESP potem ABS, potem błąd układu hamulcowego (czasem wspomagania), prędkościomierz opada w czasie jazdy na zero, brak wskazań temperatur, kontrolka serwis i stop. Ogólnie systemy działają ale cąły czas wrzeszczy bo to co chwila sie samo naprawia (jakby) a po chwili znowu i wkur....a mnie to już bo 3 mechaników sobie nie radzi bo nie moga wywołac błędu. Zostawiłem auto na tydzień zrobili 200 km i nic nie pokazało. Odebrałem, pojezdziłem tydzień i znowu choinka.
Aku nowe jak by co bo wymienione 2 tygodnie temu. Myślałem że pomoże ale pomogło na tydzień.
Podejrzewam że gdzieś jakieś złącze jest uwalone albo kabelek bo zanim wszystko zacznie świecić na desce to kontrolka esp zamruga jakby traciła zasilanie.
Podobno system ESP jest powiązany z ABS i chce zacząć od tego co się najpierw pokazuje na desce czyli wymiana czujnika esp. I teraz pytanie gdzie on jest? Znalazłem na citroen service ładny rysunek ale nie wiem gdzie to jest w aucie bo jakby za duże przybliżenie jest rysunku. Pomóżcie. Aha... kompa nie mam ale magicy się podłączali i pokazywało brak komunikacji z centralą sterującą. Wiem że przez forum to wróżenie ale tylko pytam o lokalizację czujnika esp i czy dam rade to sam wymienić?
A magicy podpinali się lexią lub DB czy zwykłym interfejsem? 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2018, 08:11:32 »
Wiem że przez forum to wróżenie ale tylko pytam o lokalizację czujnika esp i czy dam rade to sam wymienić?

Wymienić może dasz radę ale czy pomoże? Przekonywałbym jednak do diagnostyki problemu zanim cokolwiek "wymienisz".... Znajdź następnego mechanika, "nie idź tą drogą".
Jak Michał pyta....wskazane użycie firmowego diagnoskopu, ułatwi diagnozę. Szukaj mechaników którzy "obsługują" auta PSA.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2018, 08:26:02 »
Wiem że przez forum to wróżenie ale tylko pytam o lokalizację czujnika esp i czy dam rade to sam wymienić?
Jeżeli jeden czujnik przedniego koła jest uszkodzony, informacja o prędkości pojazdu zostanie obliczona na podstawie sprawnego czujnika prędkości koła i czujnika prędkości tylnego koła znajdującego się po przekątnej. Jeżeli 2 czujniki przednich kół są uszkodzone, prędkość pojazdu obliczana jest na podstawie informacji z tylnych kół. Jeżeli 2 czujniki są uszkodzone, po tej samej stronie pojazdu, prędkość pojazdu obliczana jest na podstawie informacji z 2 sprawnych czujników pojazdu. Więc nie tędy droga.

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2018, 09:12:36 »
Podobne cuda miałem przy padającym BSI 1,5 roku temu...Tylko w tamtym przypadku cały licznik się resetował, jak byś w czasie jazdy kluczykiem wyłączył zapłon i włączył i na ekranie losowe błędy sypało, między innymi też ABS, ESP...
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2018, 20:33:52 »
Sprawdz kolego czujnik stopu bo to jest bardzo istotny element przy tych systemach mi też tak robił jaja i to przez niego, czasami na postoju się to działo aż w końcu  wyczaiłem ze to on i naprawiłem i po temacie.

Offline Michał Włodarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163KM 2011r kombi
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, budownictwo, projektowanie
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2018, 07:56:40 »
hm, nie no magicy byli typowo od citroenów i peugeotów. z tego co kojarzę to mieli oprogramowanie do PSA.
ale ten czujnik stopu dał mi do myslenia (może błędnego) ale podczas postoju jak otworzę drzwi i mam jednoczesnie błąd esp i kontrolkę silnika na desce(czyli względny spokój)  to zaczyna wariować w ten sposób że dodaje błędy abs, bład systemu hamowania, stop i serwis.

Jestem z gdańska. byłem u konwińskiego i na matemblewskiej. pisze to bo może ktos kojarzy i napisze o nich kilka słów albo powie gdzie pojechać jeszcze.

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2018, 12:08:46 »
Podmień na inny albo go przeczyść i zobaczysz bęzdiesz miał jedną rzecz wyeliminowaną

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2018, 20:33:53 »
Nie sprawdzałem, jak jest w X7, ale w Mk2 czujnik stopu oryginalny kosztował mnie bodajże 21 albo 26zł. Dla pewności można wymienić, w X7 pewnie taki sam albo podobny siedzi. Koszt znikomy, pracy chwilka, a właśnie tą potencjalną przyczynę tanio wyeliminujesz.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Artur Grzelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Trowbridge
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benzyna 2008
  • Zainteresowania: citroen, peugeot, ogólnie PSA
  • Miejscowość: Trowbridge
Odp: Wymiana czujnika ESP w C5 X7 2,0 HDi 2011rok kombi
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2019, 06:04:42 »
Czy udało sie rozwiązać problem u kolegi ? Mam to samo od dwóch tygodni... nie mogę dojść do ładu... nowy akumulator..czujnik hamulca podmieniany...bez skutku...  dodatkowo u mnie jak próbuje zgasić auto...przekrecam kluczyk...wyjmuje... a silnik nadal chwile pracuje... po czym sam gaśnie.