Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge  (Przeczytany 2276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Pitek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Staszów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI
  • Miejscowość: Staszów
Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« dnia: Marzec 13, 2018, 15:29:22 »
Witam,
 
wiem,że ten temat był już poruszany,ale u mnie jest jakaś "eletroniczna paranoja", ten komunikat (Battery Charge) pojawia się cyklicznie, na przykład rano po całej nocy, nie działa centralny,kierunki,klima,nawiewy praktycznie "połowa" elektryki samochodu, silnik odpala bez problemu, da się jechać , świeci się oczywiście kontrolka ładowania akumulatora, po przejechaniu kilku kilometrów, lub odczekanie na postoju z włączonym silnikiem kilkunastu minut, i co ważne po zgaszeniu samochodu i odczekaniu pewnego okresu czasu, jest różnie czasem parę minut, kilkadziesiąt minut a czasem kilka lub kilkanaście godzin wszystko wraca do normy....czyli taki problem ,który się pojawia i znika...masakra... mam w miarę nowy akumulator ma dwa lata, ale ten problem był również zaraz po wymianie aku na nowy, alternator po naprawie, byłem już u paru "magików" (widocznie słabych...) i każdy mówi ,że przyjedź Pan jak to będzie się działo ...i tu jest problem, bo tak jak pisałem pojawia się i znika...ręce opadają... czy ktoś miał taki problem i co ważne jak go rozwiązał..aha zauważyłem, że problem się nasila (przynakjmniej tka mi się wydaje) jak pojawia się wilgoć w powietrzu, proszę o jakieś sensowne rady.


Samochód Xsara Picasso 2,0 HDI, 90 km, 2002 rok, lubię go ale powoli tracę nadzieję...pomóżcie jeśli się oczywiście da :(

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2018, 07:14:22 »
Pasek osprzętu nie jest za luźny?
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

Offline Krzysztof Pitek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Staszów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI
  • Miejscowość: Staszów
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2018, 08:10:05 »
Dziękuje za poradę, tego powiem szczerze nie sprawdzałem, jak najszybciej to sprawdzę i napiszę czy pomogło :) , chociaż jak go kupiłem to zmieniałem jakieś koło gumowe-metalowe, pasek osprzętu,rozrząd i coś tam jeszcze ale na pewno sprawdzę. Ten samochód naprawdę potrafi zaskoczyć na plus ,ale też na minus, ostatnio po próbie uruchomienia spryskiwacza tylnej szyby-pikuś spryskuje.... przednią :) i tak zostało(przynajmniej na razie :) )  i jeszcze siadła do tego klima,sprężarka spięta na krótko-działa,błąd czujnika temperatury wyszedł na kompie-czujnik zmieniony i dalej to samo....mechanik rozłożył ręce i powiedział, że to chyba komputer a on się tego nie podejmuje, tak się zastanawiam, czy całe to szaleństwo elektroniki nie wiąże się jednak z wadliwym komputerem ?, oprogramowaniem ?....masakra...


P.S.


Jeszcze jedno pytanie poza konkursem co ile km powinno się zmienić rozrząd ?, ja już przejechałem około 55 tys km i słyszałem różne opinie na temat wymiany rozrządu.


Pozdrawiam


Krzysiek

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2018, 14:24:51 »
ja po 120tys, a z pompką spryskiwacza to kupić zamiennik i wymienić opisane na forum.
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2018, 16:38:25 »
Do przedniego i tylnego spryskiwacza jest jedna pompka. Ma taki zaworek, który zmienia obiegi w zależności co psikasz i tam się lubią dziać cuda. Tak jak wyżej kolega napisał - pompka kosztuje grosze, wymień na nową, nie baw się w naprawę.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2018, 19:07:13 »
Sprawdź tez dobrze masy,  o wyglada ze prąd Ci gdzieś ucieka. Plus problemy z wilgocią. Takie wariowania elektroniki to niestety może być również uszkodzone BSI, chociaż objawy nie są typowe. Aku sprawdź jeszcze raz, a conajmniej doładuj. W aucie żony jak aku był słany to automat zaczął dziwnie się zachowywać, mimo ze auto paliło i niespecjalnie dawało znać ze ma mało prądu. Po porządnym naładowaniu jak ręka odjął. Plus warto oczyścić klemy (akurat w XP słaby dostęp), bo się tam praktycznie nie zagląda, a aku można ładować w komorze silnika.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Pitek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Staszów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI
  • Miejscowość: Staszów
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2018, 08:08:31 »
Dziękuję za wszystkie porady, mam nadzieję,że jakoś ogarnę mojego Pikusia, pompkę od spryskiwacza wymienię w tym tygodniu, rozrząd na szczęście jeszcze nie wymaga wymiany (dopiero mam przejechane na nim około 45-50 tys. :) ). A co do szalejącej elektroniki muszę się rozejrzeć za dobrym-elektrykiem-elektronikiem samochodowym, albo metodą prób i błędów zacznę działać, na początek od najtańszych rzeczy i może się uda... :) , boję się jednak ,że to może być to BSI , bo już kilka osób ( nie tylko na forum) mi mówiło o tym BSI,może kupię używane BSI na "popularnym portalu aukcyjnym", tylko muszę znaleźć do tego jakiegoś kumatego "mechanika-elektronika" i tu może być problem, ja o elektryce-elektronice nie mam bladego pojęcia.


pozdrawiam wszystkich


Krzysiek


XP, 2,0 HDI, 90 KM, 2002 r.

Offline Krzysztof Pitek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Staszów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI
  • Miejscowość: Staszów
Odp: Dziwne następstwo komunikatu Battery Charge
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2018, 08:13:15 »
Jeszcze jedno ,akumulator naładowałem w sobotę a dzisiaj rano,niestety znowu te same objawy...także aku można chyba wykluczyć, będę szukał dalej...