Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Elektronika świruje  (Przeczytany 5935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Elektronika świruje
« dnia: Marzec 15, 2018, 11:07:55 »
Mam Cytrynkę ledwie miesiąc a już zaczyna świrować.
Dzisiaj rano normalnie odpalił. Jak jechałem do pracy po przejechaniu jednego progu zwalniającego zaczęły mi się pokazywać komunikaty Power system i Braking system oraz raz ESP. Zaczęła mi się świecić na stałe kontrolka ASR/ESP.
Po drodze jakieś 2 razy miałem piękną choinkę.
Najciekawsze zostawiła mi pod pracą. Stacyjka wyłączona , kluczyk w ręku a silnik chodzi. Dopiero chyba 3 próba pozwoliła mi go wyłączyć.
Jak jechałem to silnik pracował normalnie, hamulce działały tylko wydawało mi się że jakoś pikanie kierunkowskazów było głośniejsze.

Czy ktoś się z takim czymś spotkał ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Robert Maglewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 Hdi Exclusive Am6 2006r
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2018, 12:07:26 »
Posprawdzaj połączenie wszystkich kostek. Raz mi się zdarzyło podobnie że kluczyk wyciągnąłem a silnik dalej chodził. Nie pomogło nawet odpięcie aku. Z automatem miałem zagwozdkę jak go zgasić bo dodatkowo zblokowało skrzynię na P, a w baku pełno. Abs powinien zgasnąć po ponownym uruchomieniu silnika. U mnie pomogło czyszczenie wszystkich kostek i styków.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2018, 12:51:04 »
A masz na myśli jakieś konkretne kostki?
Szczerze to mnie to dzisiaj trochę więcej niż wkurzyło. Aż strach gdzieś dalej pojechać. Wiem że w Lagunie tak się dzieje i to nawet często ale w C5 się nie spodziewałem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2018, 12:52:29 »
A jak go wtedy zgasiłeś? Ja miałem rano trochę kiepsko z czasem bo przecież zaraz zaczynałem pracę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Robert Maglewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 Hdi Exclusive Am6 2006r
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2018, 13:24:43 »
Próbowałem wszystkiego co mi do głowy przyszło. Dodawałem gazu, wkładałem i wyciągałem kluczyk, próbowałem przekręcać, klemy nawet zerwałem z akumulatora, po którymś razie przekręcając kluczyk silnik zgasł jakby nigdy nic. Automat się odblokował i na dłuższy czas miałem uraz do tego położenia skrzyni. Gasiłem na N i zaciągałem ręczny. Dodam tylko że jak mi się zablokowała to stałem w wąskiej uliczce przy domu bez możliwości dojazdu lawety i nawet wyciągnięcia landary. Oczywiście do pracy nie dojechałem. Generalnie pomyślałem sobie 'O K...A co ja teraz zrobię'. Oddałem auto do speca i powiedział mi że głównym błędem był brak komunikacji skrzyni biegów i kilka wynikających ze słabego akumulatora. Które kostki czyścili nie wiem, powiedzieli że wszystkie po kolei odpinali i czyścili. Pomogło.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2018, 13:55:02 »
Ja podejrzewam że mój Aku też nie jest w najlepszej formie ale rozrusznik kręci.
We wtorek dołożyłem kabelek AUX do radia ale kostkę dobrze docisnąłem. Mam wrażenie że wcześniej była nie do końca zatrzaśnięta . Ale we wtorek i wczoraj dobrze jechał. Dopiero dzisiaj coś się porąbało.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2018, 13:56:13 »
Powoli będę czyścił ale nie dobrze że znowu będzie zimno.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2018, 20:00:11 »
Więc tak. Powrót z pracy do domu. Odpalił normalnie, nawet kawałek przejechał bez problemu ale po ok 200-300m zaczęło się od nowa.
Dodatkowo pojawił mi się komunikat Depollution system faulty, do tego wiele innych o uszkodzeniu hamulców, układu wspomagania, esp a nawet pokazał się komunikat o airbagach.
Samochód normalnie jedzie (choć mam wrażenie że chyba troszkę głośniej pracuje), hamuje ale cały czas piszczy, świeci się kontrolka silnika i co jakiś czas prędkościomierz się wyłącza tak jak i wskazanie przebiegu i komputera.
Jedna sprawa do załatwienia, samochód normalnie wyłączony. Ponowne odpalenie po ok pół godziny, już tylko komunikat Depollution system faulty i kontrolka silnika. Nic więcej się nie świeciło przez jakieś 1,5 km.

Zastanawiam się czy pod deską gdzieś w okolicy radia nie idzie jakaś wiązka bo we wtorek zakładałem ten kabel Jack to może coś się gdzieś ruszyło albo ten kabel robi jakieś zwarcie. Jutro mam zamiar go odłączyć i zobaczyć co będzie.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Krzysztof Waleron

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9 TDI 1999, Xantia 2,0 HDI 2001, Xara Picasso 20HDI 2002 poległ, C5 kombi 2.2HDI biturbo z 2007, C6 2.2HDI z 2006
  • Zainteresowania: ogród, podróże,
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2018, 20:54:07 »
Proponuję zmienić akumulator

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2018, 21:23:21 »
Też nad tym się zastanawiałem, bo w stanie spoczynku po zgaszeniu silnika i odczekaniu chwilę napięcie spoczynkowe miał poniżej 12,5V a wahało się nawet momentami w granicach 12,4V. Wolałbym mieć pewność, niestety nie mam od kogo na krótko pożyczyć żeby to przetestować. Jutro może jeszcze klemy oczyszczę i może podjadę gdzieś kto mi sprawdzi jego stan, niedaleko siebie mam sklep z akumulatorami.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Marek_S

  • Gość
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2018, 21:30:49 »
Kostka stacyjki

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2018, 21:33:36 »
Kostka stacyjki
Tu już pewnie będzie troszkę więcej zabawy :) ale takie życie.

Jestem otwarty na propozycje. Może ktoś coś podobnego miał u siebie. Dziwi mnie, że nagle wszystko zaczęło tak świrować.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Robert Maglewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 Hdi Exclusive Am6 2006r
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2018, 07:00:35 »
Spróbuj "przegazować" auto na postoju i ponownie odpalić powinno zniknąć. Powodów tego błędu może być kilka. Kolega ostatnio dolał STP na 20 litrów paliwa i też mu to wywaliło.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2018, 07:22:13 »
Dzisiaj tak zrobię. Dodatkowo mam zamiar podjechać sprawdzić Aku.
Jedyne rzeczy jakie ostatnio się zmieniły to dołożenie kabelka i zatankowanie na Tesco koło mnie. Nigdy nie miałem z innymi samochodami problemów jak tam tankowałem a o ile lepsze bryki tam tankują.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2018, 11:59:22 »
Relacja z dnia dzisiejszego do godz.11 :)
Dyskoteki rano już nie było, podobnie jak po wczorajszym krótkim postoju. Miałem tylko cały czas Depollution system faulty. Córka do szkoły a ja w powrotnej drodze troszkę bardziej go przeciągnąłem z obrotami (na co dzień jeżdżę spokojnie). Pod blokiem na postoju dostał przegazówki i po chwili wyłączenie silnika. Ponowne odpalenie błąd dalej jest.
Godzina postoju bo wybierałem się na sprawdzenie aku. Odpalam a tu żadnego błędu. Na razie więcej się nie pojawił.

Na teście stan aku pokazał na nawet niezły. Napięcie spoczynkowe 12,57V, prąd taki jak podaje producent (wg gościa aku nie powinien siać syfu do kompa bo jest ok). Tylko napięcie spada przy większym obciążeniu. Zalecenie doładowanie i wtedy ponowne sprawdzenie. Jak będzie tak samo to w nie dalekiej przyszłości najlepiej wymienić (czyli przed zimą). Aktualnie mam włożony jakiś z prądem 650A. Gostek polecał mi TAB 75Ah/750A (jakiś słowiański, 2 lata gwarancji) lub Forse 74Ah/720A (ukraiński - 3 lata gwarancji). Podobno nie są złe (wiem kto się zaraz do mnie odezwie w tej sprawie ...Kob... :) ). Gostek wspominał że Varta Silver o której myślałem jest to nie to samo co kiedyś a droższe.

Wiem że jak będzie cieplej przejrzę sobie kostki połączeniowe itp.
 
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2018, 12:59:21 »
W którymś aucie miałem podobne objawy jak w Twoim aucie. Czy nie objawia się to wtedy jak jest bardzo wilgotna pogoda? U mnie okazało się, że jakimś cudem wiązka która idzie do BSM z auta, wraz z BSM była cała wilgotna. Proponuję Ci sprawdzić czy nie masz wilgotnej tej wiązki. U mnie pomogło s8uszenie, a potem pouszczelniałem co nie co i problemy nie wróciły. Auto sprzedałem i z tego co wiem problem nie pojawił się.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2018, 13:23:21 »
Problemy z wiązką też biorę pod uwagę. Może właśnie to się coś porobiło po wyciąganiu radia. Ta dyskoteka pojawiła się wczoraj, kiedy w sumie nie było wilgotno. Dzisiaj już był spokój. Ale przypomniałem sobie że wczoraj poruszałem klemą akumulatora (jak się na chwilę zatrzymałem), przejechałem jeszcze kawałek. Po ponownym odpaleniu już był spokój. W przyszłym tygodniu jak będę miał kilka dni urlopu a nie będzie zimno to odepnę aku, wyczyszczę klemy i go doładuję.
Zastanawiam się tylko jaka jest później procedura po jego ponownym podpięciu.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Robert Maglewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 Hdi Exclusive Am6 2006r
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2018, 13:52:39 »
U mnie poza kilkoma zaklęciami i groźbami nie było żadnej.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2018, 15:38:24 »
A jakie zaklęcia przychodziły Ci do głowy?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2018, 02:01:54 »
Kostka stacyjki
też tak sądzę, ale naturalnie nie ta łącząca wiązkę, tylko to co jest pod bębenkiem kluczyka.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2018, 07:06:56 »
Kostka stacyjki
też tak sądzę, ale naturalnie nie ta łącząca wiązkę, tylko to co jest pod bębenkiem kluczyka.

Ale wtedy nie było by jeszcze innych problemów jak np. niemożność odpalenia silnika? U mnie niczego takiego nie ma.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2018, 23:15:13 »
Sprawdź podłączenie poduszki airbag kolanowej tej pod kierownicą. Szwagier też tak miał w 2 2 hdi asb i pomogło wypięcie i wpięcie kostki do tej poduszki. Tylko gmeraj z odpiętym akumulatorem tak na wszelki wypadek.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2018, 18:11:41 »
Zmiana pogody i temperatury więc dzisiaj dyskoteka się powtórzyła. Niestety poruszanie klemami nie pomogło. Wszystko wskazuje na to, że jest gdzieś problem z elektryką. Już zakupiłem preparat do czyszczenia styków. Po świętach niech będzie ładna pogoda to będę się trochę z tym bawił.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2018, 18:23:30 »
Wczesniej Ci napisałem , ze mialem bardzo podobnie. Wilgotne dni oznaczaly problem. Mialem mokra wiązke oraz bsm - po wysuszeniu  i uszczelnieniu problem juz nigdy nie powrocił. Dyskoteka, do tego problemy z odpaleniem, zdarzalo się ze wyłaczałem stacyjkę a motor dalej chodzil. Sprawdź tą wiazke u mnie było widac , ze tasma  owijająca wiazke  od wilgoci sparciala. Być może u Ciebie jest podobnie. Zajrzyj tez do BSI czy nie ma zieleniny.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Elektronika świruje
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2018, 18:46:49 »
Wczesniej Ci napisałem , ze mialem bardzo podobnie. Wilgotne dni oznaczaly problem. Mialem mokra wiązke oraz bsm - po wysuszeniu  i uszczelnieniu problem juz nigdy nie powrocił. Dyskoteka, do tego problemy z odpaleniem, zdarzalo się ze wyłaczałem stacyjkę a motor dalej chodzil. Sprawdź tą wiazke u mnie było widac , ze tasma  owijająca wiazke  od wilgoci sparciala. Być może u Ciebie jest podobnie. Zajrzyj tez do BSI czy nie ma zieleniny.
Oki zrobię jak doradzasz ale jeszcze nie rozróżniam BSM od BSI i nie wiem gdzie one są. A co uszczelniłeś przy BSM i jak?
Dzisiaj właśnie tak miałem że nie moglem zgasić.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.