Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke  (Przeczytany 19794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Makowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 r.
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Żory
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2018, 19:59:09 »
Ja za to myślę, że do skóry naturalnej idealnie nadaje się dokładnie to samo, co do naszej żywej skóry - czyli krem, np. NIVEA za 3.99zł :) Natłuszcza, konserwuje i robi to, co powinien.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2018, 20:05:12 »
Ja w poprzednim C5 miałem ciemne skóry i mogę powiedzieć, że jasne wnętrze dużo mniej się nagrzewa w lecie i pod tym względem jest dużo lepiej. Różnica pomiędzy temperaturą foteli a czarną kierownicą to ze 20-30 stopni - często parzyła w ręce a fotele były OK.

Rzeczywiście, na pewno ma to znaczenie. Poniżej po poprawce:

Nie ma nawiewu, ale jest lepiej, niż inne skóry w C5 :) Jeździłem sporo na 3 zestawach skór w C5 X7:
1. półskóry (jasne)
2. pełne skóry (jasne)
3. pełne skóry z perforacją (brązowa, Criollo)

Jeżeli chodzi o komfort latem to ustawiłbym od najlepszej do najgorszej: 3 > 1 > 2.

Criollo i jasnymi półskórami jeździłem w kilkuletnim odstępie czasu, ale wydaje mi się, że Criollo jest lepsze pod tym względem. Na pewno boczki od półskór były mniej przyjemne latem, bo materiał średnio przyjemny jak jest gorąco.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 20, 2018, 08:41:42 »
Nie rozumiem po co kombinujcie z jakimiś wynalazkami do konserwacji skóry. Jest np. zestaw colourlock soft za 100pln, w zestawie jest cleaner w pianownicy, szczoteczka, impregnat oraz ściereczka. Efekt po uzyciu- skóra matowa i elastyczna. Zestaw wystarczy na 4-5 kompletów foteli. Ja kupiłem do swojego ale jak się później okazało mam półskóre. Do ekoskor jest fajny środek z tenzi, nawet nie drogi.

Offline Bartosz Gnerowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Żelazków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer
  • Miejscowość: Żelazków
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2018, 22:10:09 »
Zamieszczam zdjęcia kostek
Czy będą pasowały plugplay


Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 20, 2018, 23:04:46 »
To nie jest kwestia kostki tylko jej zawartości. Musisz sprawdzić, które piny są w złączu a których brak. Złącze jest to samo dla wszystkich wersji siedzeń tylko różni się ilością pinów.

Fotele trzeba kupować pod swoje auto i pod nowe opcje. Tzn. jeśli obecnie masz asystenta pasa ruchu to w nowych fotelach może go nie być (sprzedający rzadko to wiedzą), kupisz w ciemno i zonk bo nie działa a nie działa pewnie dlatego bo w fotelu kierowcy nie ma silniczków wibratorów. Szukanie odpowiednich foteli to ciężki kawałek chleba bo nie dość, że muszą pasować z zewnątrz to jeszcze muszą mieć obecne funkcje plus nowe, które sobie wymyśliłeś. Oczywiście pełną elektrykę i masaże widać od razu na zdjęciach ale asystenta pasa ruchu i grzanie karku (a nie tylko dolnej części oparcia) już nie.

Trzeba się przygotować też do montażu nowych foteli w oparciu o schematy oraz sprawdzić co jest fizycznie w złączu pod fotelem. Instalację dorabiasz do nowych foteli bo mogą mieć różne opcje nawet w pełnych skórach.

Standardowo przy grzanych stołkach (bo to widzę u ciebie) jest siedem kabli w złączu fotela kierowcy i pasażera. Jeśli jest asystent pasa ruchu to w fotelu kierowcy dochodzą jeszcze trzy kable (w sumie 10). Oświetlenie podłogi drugiego rzędu siedzeń to kolejny dodatkowy kabelek w każdym złączu, idt, itp.

Tutaj plik z opisem pinów w złączach w przednich fotelach https://megawrzuta.pl/download/5a4788bcac306c8fc46cbe5b903782d5.html

a tutaj rysunek chyba z właściwymi kolorami kabli przy czym pin 3 w każdym złączu opisany jako "sterowanie tylnej szyby" jest złączem czujników zapięcia pasa.

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 23:50:24 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Bartosz Gnerowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Żelazków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer
  • Miejscowość: Żelazków
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2018, 06:53:58 »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.. .
Rzeczywiście u mnie jest asystent zmiany pasa ale czy jest on nowych fotelach to nie wiem...
Kluczowe dla mnie jest zdanie kolegi że kupujemy fotele z opcjami takimi jakie posiadamy plus ewentualnie dodatkowe

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2018, 08:46:11 »
Dokładałem pełne skóry to zagłębiłem się w temat. Nawi dotykową też rozpracowałem w razie gdyby ktoś potrzebował dołożyć.

Asystenta pasa mam w fotelach ale nie działa bo w aucie nie było tej opcji a dokładać mi się nie chce, wątpliwa potrzeba (mam w drugim c5 i nie używam) a koszt zbyt duży żeby dołożyć do zderzaka czujniki i instalację bo za używki chcą jak za zboże.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 22:16:45 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2018, 19:07:58 »
Grzanie karku? Tzn, że fotele były różnie podgrzewane? Rozumiem, koło kierownicy jako opcja dodatkowa, ale grzanie karku?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2018, 22:17:58 »
Grzanie karku?
Podejrzewam, że to była opcja na Skandynawię.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2018, 09:06:31 »
Nie wiem bo nie mam ale nie sądzę aby był oddzielny.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:18:08 »
Mógłbym prosić schematy podłączenia elektrycznych foteli?


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2018, 14:42:48 »
Mam tylko to co u góry i według tego robiłem. Plus wymiana wiązki drzwi kierowcy do podłączenia sterowania pamięcią fotela kierowcy
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2018, 21:16:39 »
A czy to jest wtyczka do podłączenia przycisków na drzwiach?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2018, 22:32:24 »
Nie, to jest od lusterek. Jak 2 piny to do fotochromu. Jak więcej pinów to także do pamięci lusterek.

Jakbyś potrzebował to mam kompletną wiązkę drzwi pod pamięć foteli.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 05, 2018, 01:20:55 »
Odnośnie czyszczenia skór i ich wyglądu nie wiem czy są środki do czyszczenia czy konserwacji skór, które pozostawiają po sobie skórę błyszczącą. Natomiast na pewno oznaką zanieczyszczonej skóry jest jej świecenie się, błyszczenie. Zastosowanie profesjonalnych kosmetyków do czyszczenia i pielęgnacji skóry będzie powodowało to, że skóra będzie matowa, nie będzie się świecić i taki stan jest oznaką, że skóra jest czysta.
Najlepiej zastosować najpierw środek do czyszczenia skóry, zwykle w postaci płynu, który się spienia i nakłada się pianę za pomocą szczotki lub gąbki, a następnie po wytarciu do sucha szmatką nakłada się ściereczką środek konserwujący, co też nie spowoduje nabłyszczenia. Skóra powinna pozostać matowa.
W samochodzie używałem kilka razy Colourlock, o którym ktoś wcześniej wspominał. Z tym, że wcześniej ktoś pisał o wersji soft (do skór regularnie pielęgnowanych). Ja używałem wersji strong (do skór bardziej zabrudzonych). W obu zestawach jest płyn do czyszczenia, szczoteczka, płyn do konserwacji i chyba mikrofibra, o ile dobrze pamiętam. Zestaw kosztuje ok. 100 zł.
W domu do mebli skórzanych stosowałem zestaw z IKEA. Też bardzo fajnie czyści, nie wiem natomiast jak do końca z trwałością środka konserwującego czy jest porównywalny ze środkiem z Colourlock. Zestaw z IKEA to koszt bodajże ok. 50 zł.

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2018, 21:52:15 »
Mam pytanie odnośnie pamięci foteli. A mianowicie kupiłem komplet pełnych skór z masażem. Gdzie jest moduł pamięci fotela? W samochodzie była cała instalacja i aktywowałem w DB a mimo to nie działa. Wiązka z drzwi też pochodzi z dawcy i tam było tylko dodatkowo podłączenie guzików od pamięci i oświetlenie schowka.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 27, 2018, 23:36:07 »
W drzwiach pasażera jest moduł "komfortu" ale on chyba tylko za lusterka odpowiada... reszta w załączniku
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:45:14 »
Gdzie jest moduł pamięci fotela?
Pod fotelem
W samochodzie była cała instalacja i aktywowałem w DB a mimo to nie działa.
Tzn. co aktywowałeś? Bo jest kilka miejsc do zmiany w DB poza typem foteli m. in. np. klawiatura zewnętrzna przewodowa, masaż, pamięć fotela kierowcy, podgrzewanie (jeśli go nie było)
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 28, 2018, 20:11:29 »
Byłem w samochodzie z DB i to wszystko jest aktywne. A przyciski od pamięci nie są podświetlone. Możliwe jest w samochodzie była cała wiązka z BSI do fotela a tej do słupka do przycisków brakuje?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Tomek Milewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Krakow-Wilno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi 163km 2010
  • Miejscowość: Krakow-Wilno
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 12, 2019, 07:39:14 »
Witam.
Mam pytanie odnośnie foteli. W aucie mam elektryczne bez grzania półskóry i są już zniszczone. Jak zdobędę fotele półskórzane manualne da się przełożyć samą skórę z pianką na mój stelaż elektryczny?
Z góry dziękuję.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 12, 2019, 11:20:48 »
Jak zdobędę fotele półskórzane manualne da się przełożyć samą skórę z pianką na mój stelaż elektryczny?
Da się bez problemu.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 01, 2020, 15:30:34 »
Panowie odświeżę troszkę temat ?? chcę fotele z c5 X7  przełożyć do innego auta
W/g schematów wyżej fotel pasażera Pin 10 Masa Pin 15 i 19 +12V regulacja fotela działa w każdej pozycji 


Natomiast mam problem z podłączeniem fotela kierowcy
W/g schematów Pin 10 Masa  Pin 12 i 20 +12V nie działa nic.


Możecie podpowiedzieć czy dobrze podłączam zasilanie

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 01, 2020, 23:08:52 »
W obu fotelach zasilanie modułu i prawdopodobnie sterowanie foteli to pin nr 20. Pin 19 to zasilanie podgrzewania foteli a pin nr 12 w fotelu kierowcy to zasilanie CAN, w fotelu pasażera pin 12 nie służy do żadnej funkcji. Bez modułu pod fotelem nie ma sterowania bo obwód jest przerwany.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 02, 2020, 07:03:12 »
W obu fotelach zasilanie modułu i prawdopodobnie sterowanie foteli to pin nr 20. Pin 19 to zasilanie podgrzewania foteli a pin nr 12 w fotelu kierowcy to zasilanie CAN, w fotelu pasażera pin 12 nie służy do żadnej funkcji. Bez modułu pod fotelem nie ma sterowania bo obwód jest przerwany.


Nie masz racji ?? moduł jest w fotelu kierowcy. Tak jak napisałem wcześniej fotel pasażera działa po podłączeniu jak napisałem wcześniej.
Natomiast fotel kierowcy ( pomimo, że moduł jest pod fotelem to nie działa) gdzie mam podłączyć zasilanie.
pin nr 10 to wspólna masa dla obydwóch foteli  a gdzie podłączyć +12V. ??? ??? by fotel kierowcy ożył.

pasażera ma pin 15 - autoryzacja sterowania fotelem a kierowcy tego niema ??

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zmiana foteli z welurowych na skorzane- pytanie o elektryke
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 02, 2020, 08:37:15 »
Nie ma bo piny 15 w obu fotelach sa połączone ze sobą.  Z fotela kierowcy jest wyjście sygnału z modułu a w fotelu pasażera jest odbiór sygnału "zezwolenia"
Jesli nie uruchomisz modułu to musisz przerobić instalacje na wzór tej od fotela pasażera, inaczej nie będzie działać.

To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie