Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox  (Przeczytany 16752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2011, 163 KM
  • Miejscowość: Olsztyn
Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« dnia: Marzec 25, 2018, 20:30:08 »
Przed zimą wyłączyłem sobie składanie lusterek no i teraz nie mogę ich włączyć. Zapamiętałem, że jest w dwóch miejscach mowa o lusterkach w telekodowaniu BSI:
1. Indywidualizacja klient i tam obecność zmultipleksowanych coś tam lusterek
2. Konfguracja auta/zaboeznieczneia, klapy/możliwość sładania lusterek za pomocą pilota ( i chyba to zmieniałem) bo było na NIE
Teraz mam obie mam na TAK a lusterka się nie składają.
Coś pominąłem?

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2018, 20:56:17 »
W poprzednich c5tkach wystarczyło przytrzymać przycisk do składania lusterek z panelu na drzwiach. Panel jest taki sam w x7 więc może uda się bez lexii.
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2018, 21:13:02 »
Bartek, a jak Ty wyłączyłeś sobie składanie lusterek?

Offline Bartłomiej Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2011, 163 KM
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2018, 21:50:28 »
Wyłączyłem na zimę, żeby nie uszkodzić lusterka na mrozach. Chyba to było włąśnie w pkt 2. z mojej pierwszej wypowiedzi ale teraz nie chcą się włączyć.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2018, 22:19:44 »
Najpierw spróbuj to, co napisał Michał, czyli według instrukcji:
"W przypadku ręcznej zmiany położenia długie naciśnięcie dźwigni A umożliwia ponowne włączenie lusterka wstecznego" do składania/rozkładania za pomocą pilota zdalnego sterowania. (koniec zdania dopisałem, bo chyba o to chodzi).
 

Offline Bartłomiej Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2011, 163 KM
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2018, 21:54:29 »
o dziwo zadziałało :)
hmm. wyłączyłem przez lexie a włączenie opcji z powrotem w lexii nic nie dało trzeba było przytrzymać dłużej przycisk.


Dzięki chłopaki!

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2018, 16:48:10 »
I przy włączeniu tej opcji lusterka składają się przy wciśnięciu przycisku na pilocie od zamykania samochodu, a otwierają przyciskiem otwierania samochodu czy tym trzecim przyciskiem?

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2018, 18:12:58 »
I przy włączeniu tej opcji lusterka składają się przy wciśnięciu przycisku na pilocie od zamykania samochodu, a otwierają przyciskiem otwierania samochodu czy tym trzecim przyciskiem?
Od otwierania auta, trzeci przycisk jest od bagażnika lub świateł w zależności kombi/sedan.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2018, 20:34:34 »
I przy włączeniu tej opcji lusterka składają się przy wciśnięciu przycisku na pilocie od zamykania samochodu, a otwierają przyciskiem otwierania samochodu (...)
Tak jak to wyżej napisałeś, o ile nie zamknie się lusterek wcześniej ręcznie.  W przeciwnym wypadku miałbym połamane lusterko kierowcy, jak by mi się samo otwierało przy odpaleniu silnika w garażu. :)
A jeśli jeszcze masz okna otwarte i przytrzymasz dłużej przycisk zamykania auta na pilocie, to okna też Ci się zamkną. Warto to zapamiętać, bo omija "Economy mode" i w awaryjnych sytuacjach deszcz nie wleje się do środka.
Drugie naciśnięcie tego przycisku zamykania na pilocie w odstępie kilku sekund, zamknie też tzw. superblokadę (o ile ją masz), czyli uniemożliwi otwarcie samochodu od środka.
Polecam lekturę instrukcji obsługi. :)

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 057
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2018, 09:46:02 »
trzeci przycisk jest od bagażnika lub świateł w zależności kombi/sedan.
Nie każde kombi ma tylną klapę elektryczną, ja mam w kombi zapalanie świateł bo nie mam el. klapy. W sedanie tylko światła ale w kombi klapa LUB światła.

I przy włączeniu tej opcji lusterka składają się przy wciśnięciu przycisku na pilocie od zamykania samochodu, a otwierają....
Moderator może cię zbanować za nieużywanie instrukcji obsługi gdzie wszystko jest opisane. Instrukcje są ogólnodostępne i wypadało by z nich korzystać.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2018, 11:06:29 »
Nie za bardzo rozumiem za co banować.
Po to jest forum, żeby dzielić się wiedzą.
O ile dobrze kojarzę opcję tę włącza się i wyłącza z poziomu diagboxa.
Pierwszy raz przeczytałem w tym poście, że można to zrobić przyciskiem na drzwiach.
W instrukcji jest to napisane, o ile ta opcja jest włączona.
Ja do tej pory zamykałem ręcznie z przycisku na drzwiach, więc co jest problematycznego, że ktos mi odpowie i przy tym pomoże.


Rozumiem, że przyciskiem na drzwiach można zarówno włączyć ta opcję (zamykania/otwierania lusterek z pilota) jak i ją wyłączyć?
Jak długo trzeba trzymać wciśnięty ten przycisk, żeby aktywować funkcję?
Na włączonym silniku/zapłonie/wyłączonym?


Pozdrawiam

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2018, 12:08:10 »
Nie każde kombi ma tylną klapę elektryczną, ja mam w kombi zapalanie świateł bo nie mam el. klapy. W sedanie tylko światła ale w kombi klapa LUB światła.
Oczywiście ale chodziło tu przede wszystkim o otwieranie lusterek, a do tego żaden nie służy :-)

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2018, 12:30:59 »


I przy włączeniu tej opcji lusterka składają się przy wciśnięciu przycisku na pilocie od zamykania samochodu, a otwierają....
Moderator może cię zbanować za nieużywanie instrukcji obsługi gdzie wszystko jest opisane. Instrukcje są ogólnodostępne i wypadało by z nich korzystać.



To po co to forum jest?? lepsze pytania są w postaci "przy jakiej prędkości pokazuje wam zużycie paliwa" z innego wątku??

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2018, 17:42:18 »
Jestem na tym forum ładnych kilka lat. Byłem na nim jeszcze przy starej wersji forum. Nigdy chyba nie spotkałem sie z sytuacją, żeby ktoś kogoś banował za zadanie nieodpowiedniego pytania. Ew. jeśli nie w tym wątku lub bez prefiksu.
Jak ktoś zna odpowiedź to odpowiada, jeśli nie to nic nie pisze i już.
Nie wchodziłem ostatnio dłuższy czas na forum, ale to co widzę to w wielu wątkach nowe osoby (sądząc po ilości postów) tylko piszą o banowaniu zamiast podejść merytorycznie do problemu i pytań drugiej osoby, a jeśli nie mogą pomóc to nic nie pisać, a nie tworzyć niepotrzebne dyskusje, w których zero merytoryki. W sumie za to bardziej można zbanować, bo wątek jest o konkretnym problemie, a nie o zasadach na forum czy banowaniu.
Ja zawsze korzystałem z forum i uważam, że po to ono jest, żeby sobie wzajemnie pomagać. Zawsze spotykałem się tu z dużą życzliwością bez względu na to jakie pytanie bym nie zadał, chociażby najbardziej banalne dla drugiej osoby. Tak samo ja staram się odpowiadać innym i pomagać bez względu na poziom banalności pytania. Dla jednego coś może być oczywiste, a dla kogoś innego już nie.
Także dziwi mnie liczba postów, szczególnie od młodszej kadry forumowiczów o banowaniu, a tak mało po prostu pomocy. Krócej komuś odpisać rzeczowo niż toczyć długie dyskusje nie na temat.
To tyle odnośnie ad vocem.
Ponawiam swoje pytanie o procedurę włączania i wyłączania opcji składania/rozkładania lusterek z kluczyka.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 057
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Automatyczne składanie lusterek wł/wył diagbox
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2018, 18:22:37 »
Albo możesz złożyć przed zamknięciem jak jesteś jeszcze w aucie, wtedy po otwarciu auta z kluczyka się nie rozłożą i nic się nie połamie np. na mrozie bo bez problemu je oczyścisz, wsiądziesz i dopiero rozłożysz (to samo z wjazdem i wyjazdem z ciasnego garażu). Druga opcja to na stałe wyłączyć/włączyć składanie lusterek z diagboxa. Gdyby była trzecia opcja to by było o tym co chwilę na forum bo model już ma kilka lat.

Co do twojego problemu to akurat nie mam pojęcia skoro w diagboxie telekodujesz opcję (bo rozumiem, że wykonujesz telekodowanie a nie tylko zaznaczenie opcji i wyjście z programu - banalne ale czasem się zdarza)

A co do banowania za nieczytanie instrukcji to widocznie mało jeszcze widziałeś.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie