Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: DRL  (Przeczytany 1043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olgierd Siwczyński

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Peugeot 4007 2.2 HDI
DRL
« dnia: Marzec 26, 2018, 18:20:30 »
Dokładał ktoś z Was światła do jazdy dziennej do C-Crossera? Chodzi mnie gdzie można podłączyć przewód sterujący. Wpinka w kabelek przy reflektorze jakoś mnie nie odpowiada. Wolałbym to pociągnąć z jakieś skrzynki. Próbowałem się dobrać do tej w komorze silnika ale mimo odczepienia dna nie sposób się dostać do kabli.

Offline Mariusz Łyczko

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C5 X7 1.6HDI 2010 / 4007 2.2HDI 2010
Odp: DRL
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2018, 10:35:27 »
Ja zacząłem zabawę, ale nie dokończyłem.
Lampy nawet zamontowałem i wiązki poprowadziłem do skrzyneczki.

Sprawdziłem tylko miernikiem, że w skrzyneczce bezpieczników pod maską jest i napięcie stałe i jest przekaźnik od świateł.
Spinane na krótko się sprawdziło, ale nie miałem czasu tego dokończyć i szybko go nie znajdę...

Offline Olgierd Siwczyński

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: Peugeot 4007 2.2 HDI
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2018, 19:13:35 »
Przekaźniki od świateł pod maską owszem są ale to są rzeczy od świateł drogowych/mijania. DRL natomiast powinien brać sygnał sterujący ze świateł pozycyjnych. U mnie przekaźnik od pozycyjnych/tablicy rej. jest niestety w kabinie a chciałbym uniknąć przeciągania dodatkowego przewodu przez gródź.
Myślę, że w puszce w komorze silnika jest pewno jakaś łączówka ale chyba raczej do niej nie dotrę bo czuć wyraźny opór kabli przy otwieraniu a przecież nic na siłę.
Na razie impas :)

Offline Mariusz Łyczko

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C5 X7 1.6HDI 2010 / 4007 2.2HDI 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2018, 12:06:03 »
Tak, masz rację są to przekaźniki od świateł mijania, ale przy trybie auto mi to nie robiło różnicy, bo i tak to działałoby na zasadzie albo ledy albo mijania z pozycjami razem.

Czytałem, że przejście do środka auta to masakra niestety i szukam dokładniejszego info, bo dołożyłem jeszcze czujniki parkowania z przodu i chciałem nimi sterować z kabiny.

Offline Lukasz Marcjanski

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C Crosser
  • Zainteresowania: Tuning, detaling
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2018, 20:31:43 »
Tak, masz rację są to przekaźniki od świateł mijania, ale przy trybie auto mi to nie robiło różnicy, bo i tak to działałoby na zasadzie albo ledy albo mijania z pozycjami razem.

Czytałem, że przejście do środka auta to masakra niestety i szukam dokładniejszego info, bo dołożyłem jeszcze czujniki parkowania z przodu i chciałem nimi sterować z kabiny.

A gdzie dokładnie szukac ego przekaźnika? ja mam moduł co daje 70 procent mocy na swiatła i chciałem go zamontowac

Offline Łukasz Pacwa

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: c crosser
  • Zainteresowania: sport
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2018, 15:35:04 »
Witam, sygnał ze świateł pozycyjnych można wziąść bezpośrednio z lampy, a plus po stacyjce z aleternatora (chociaż nie wiem czy nie wywali błędu)...dopiero będe montował to się okaże.

Offline Łukasz Pacwa

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: c crosser
  • Zainteresowania: sport
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2018, 21:52:36 »
Witam, właśnie zamontowałem swoje d z tym że w kierunkowskazy. Montaż ok 15min, podpiołem + pod wolne gniazdo bezpicznikowe w skrzynce pod maską. Jutro wstawie foto. Ps. Tak zamontowane drl mają ok 10s opóźnienia wyłączenia. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2018, 17:55:39 wysłana przez Łukasz Pacwa »