Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania  (Przeczytany 6707 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2018, 00:00:32 »
Paweł oraz Krzysztof posiadają C5 X7 i w ich temacie walczą z hakiem, zatem C4 Picasso nie mieszajmy w to :) .

Jak moduł haka nie jest aktywowany w BSI to bym się nie zabierał za rozkręcanie wtyczek. Jest duże prawdopodobieństwo, że wystarczy aktywować i wszystko będzie ok.
Mój moduł haka był aktywny w BSI, a i tak wykrywał przeszkodę. Oczywiście jak wcześniej wspomniałem czasami tak, czasami nie.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Krzysztof Sobczak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Siedlce/Mazowieckie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Sedan Exclusive 2009
  • Miejscowość: Siedlce/Mazowieckie
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2018, 09:45:18 »
Dopytałem wczoraj wśród znajomych jeszcze i znalazłem kogoś z odpowiednim komputerem także " na tygodniu" coś zadziałam, ewentualnie rozważę tą wymianę gniazda lub po prostu wtyczke w przyczepce nie jest to temat dla mnie gardłowy chodź fajnie jakby działało skoro jest.

Co do kuli mój hak to także Brink model 4462 bynajmniej tak podaje tabliczka a kula jest w zasięgu non stop także ten...nie sądzę aby jakiekolwiek aktywacje to zmieniły dlatego się dopytuje bo może bym sobie jeszcze na spokojnie poszukał innego modelu haka i gdyby się trafił w dobrej cenie zrobiłbym podmiankę bo ogółem da się z tym żyć ale ale ale... :)

Co do spalonych żarówek ostatnio mi nie pokazał spalonego całego podświetlenia tablicy rejestracyjnej także już na te spalone żarówki w przyczepce to nie liczę  ;D

Dzięki za wszystkie sugestię, będę się dalej chwalił lub skarżył jak zrobimy tą aktywację o ile posiadacz komputera umie go jeszcze obsługiwać :)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2018, 10:16:05 »
Gniazdo proponuję zostawić tak jak jest, domontować dodatkowy wyłącznik w bagaźniku, równolegle do tego kontaktronu we wtyczce. Będziesz "ręcznie" sygnalizował dopięcie przyczepki...

Spalona żarówka oświetlenia "nie jest ważna", ale spalona kierunkowskazu , stopu to już tak...powinno ostrzegać kierowcę.

Mając "komputer" zrobisz test styku we wtyczce, czy zmiana stanu jest widoczna w systemie auta....

Offline Rafał Wróblewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Rzuchów
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 7os. 2.0HDI 2008rok
  • Zainteresowania: żeglarstwo
  • Miejscowość: Rzuchów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:14:49 »
Witam
Mam C4P z 2008 roku. Zamontowałem hak, kupiłem BSC B03 o nr S180085003E, bo taki z kocówką 3F  wyłaczał mi skrzynie automatyczną.
Wiązkę sam wylutowałem na podstawie naszego forum. Aktywowałem u lokalnego elektryka. Mam problem, moduł nie reaguje wogóle na styk z gniazda. Przypuszczam, że jest problem z moją wiązką. Proszę o podanie ile przewodów jest w wtyczce z wiązki  którą podłączam do wtyczki AA3 w samochodzie. Oznaczenie według instrukcji 


 https://drive.google.com/file/d/0B0lvJQsNKNQdejdic1dUWUY0N1U/view


I czy we wtyczce AA3 podłączam się do różowego przewodu.


Jeśli ktoś może, to poprosze  o dokłądne rozpisanie wiązki, znaczy nr pinu w gnieżdzie i nr pinu we wtyczkach.


Co do sytuacji, gdzie czujniki parkowania widzą kulę, jak akurat sobie poradziłem, a mianowicie, czujniki w zderzaku są na zatrzaskach, wystarczy delikatnie palec od zewnątrz, nacisnąć na czujnik i spróbować minimalnie skierować go do zewnątrz. Ja dwa środkowe czujniki delikatnie skierowałem na zewnątrz i już nie widzą kuli, a czujniki prawidłowo działają. Dosłowanie o ułamek milimetra.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 27, 2018, 18:42:41 »
7 czy 13 pin?

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 27, 2018, 20:21:31 »
Masz na rysunku ze schematu C5 X7, wiązkę do modułu.....zaznaczone gniazdo 13pinowe i 7pinowe haka. Kombinuj...

Czy na styku wtyczki masz "plusa", czy po wpięciu (zwarciu styku) masz plusa na module? Pomierzyć....

Offline Rafał Wróblewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Rzuchów
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 7os. 2.0HDI 2008rok
  • Zainteresowania: żeglarstwo
  • Miejscowość: Rzuchów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:22:56 »
Witam
Dziękuję za schemacik. Na schemacie widać,  że z pinu 1 wtyczki modułu przewód idzie na mikro styk gniazda i gdzieś jeszcze, nie widać. Bo rysunek jest uciety.
Poproszę jeszcze raz o schemat, tylko cały. Tak aby było widać gdzie jeszcze idzie ten przewód.
Oczywiście gniazdo mam 13 pin.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 29, 2018, 21:00:48 »
Prosze,....pytanie było o połączenia do modułu...

Offline Rafał Wróblewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Rzuchów
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 7os. 2.0HDI 2008rok
  • Zainteresowania: żeglarstwo
  • Miejscowość: Rzuchów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2018, 21:17:07 »
Dziękuję bardzo  :)
I przewód ten idzie do zasilania jakiegoś przekaźnika. Później postaram się rozgrysc co to za przekaźnik.
Jeszcze raz dziękuję

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Fabryczny moduł haka - nie odłącza czujników cofania
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2018, 21:59:36 »
A to nie jest przekaźnik zasilania dodatkowych odbiorników na pokładzie przyczepy?