Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie do użytkowników instalacji LPG TECH  (Przeczytany 983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Pytanie do użytkowników instalacji LPG TECH
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 15:20:10 »
Posiadam listwę wtryskową VALTEK czerwoną, mam instalację LPG TECH. Moj serwisant poinformował mnie że na rynku od nie dawna jest najnowszy wymysł czyli listwa wtryskowa z serii DRAGON SILVER I GOLD.  Silver do 50 KM na cylinder a GOLD do 60 KM na cylinder. U mnie spokojnie by wystarczył SILVER bo mam 136KM tylko zastanawiam się czy poczuje różnicę e mocy silnika. Od sprzedawcy w sklepie firmowym LPG TECH usłyszałem że po zmianie z valteka na Dragona będzie taka różnica jak jazda na Maluchu a Mercedesie.  Czy ktoś używa już Dragonów? Koszt takiej listwy z montażem i kalibracją to ok 400 zł bo koszt jednego wtryskiwacza to ok 60 zł. Do tego inny filtr fazy lotnej ze zbiornikiem na ten syf, koszt takiego filtra to 40 zł ale wymieniany co 20 tysięcy,  więc koszt filtra na jedno wychodzi.  Pytanie tylko czy warto i czy faktycznie jest spora różnica

Offline Wojciech Krukowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Skąd: okolice Konina
  • Zainteresowania: krótkofalarstwo-SP3QFV
  • Miejscowość: okolice Konina
Odp: Pytanie do użytkowników instalacji LPG TECH
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:28:46 »
Każde inne wtryskiwacze będą lepsze niż krwawe Waldemary  :P
A tak poważnie pisząc , nie wiem czy te polecane wtryskiwacze są aż tak dobre -patrz
 http://lpg-forum.pl/search.php?keywords=dragon&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Ja osobiście mam założone AC W01 ale mogą być inne .Jak magik da na nie gwarancję to zakładaj -on będzie miał problem( chyba  ;) ) nie Ty.
Xsara Picasso '06r 1,6 (NFU)+LPG -nowy pojazd flagowy ;)
C3 1,4 2006r(TU3A-KFV)+LPG-koleżanki małżonki
C5 '06r 2,0 RFJ +LPG-dziecięcia

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Pytanie do użytkowników instalacji LPG TECH
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2018, 20:04:39 »
No gwarancja jest,  wszystko na legalu,  pod tym względem raczej martwić się nie muszę.  Lepiej jednak gwarancji unikać, zawsze to auto musi być unieruchomione :/

Offline Wojciech Krukowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Skąd: okolice Konina
  • Zainteresowania: krótkofalarstwo-SP3QFV
  • Miejscowość: okolice Konina
Odp: Pytanie do użytkowników instalacji LPG TECH
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2018, 20:06:50 »
Na czas ewentualnej reklamacji to ból głowy magika,zawsze może założyć Waldemary  z powrotem  :P
Xsara Picasso '06r 1,6 (NFU)+LPG -nowy pojazd flagowy ;)
C3 1,4 2006r(TU3A-KFV)+LPG-koleżanki małżonki
C5 '06r 2,0 RFJ +LPG-dziecięcia