Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie klocki i tarcze na przednia oś  (Przeczytany 3337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 20:28:50 »
Witam. Niedawno wymieniłem klocki z tylu, Nowe klocki (breck) nie urywaja wiadomej części ciała.
Na przód chce komplet z wyższej półki, stąd moje pytanie, gdyż cena nie zawsze idzie z jakością. Coś mi mignelo o zestawach TRW. Tarcze przednie na pewno  do wymiany, zaczynają się same kruszyć.
Dzisiaj jadąc miastem ok 20km zaczęły piszczec tak, że wstyd tym jechac.
Wystarcza wentylowane, czy można też nawiercane kupić? Jeżdżę głównie po mieście. Tym razem samochód idzie do mechanika, jednakże części muszę kupić sam, bo to ma być szybka wymiana.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Jan Tabasz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Pilzno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1,8 Mk1 lift
  • Zainteresowania: góry,muzyka,piwo
  • Miejscowość: Pilzno
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2018, 20:34:25 »
Witam. Niedawno wymieniłem klocki z tylu, Nowe klocki (breck) nie urywaja wiadomej części ciała.
Na przód chce komplet z wyższej półki, stąd moje pytanie, gdyż cena nie zawsze idzie z jakością. Coś mi mignelo o zestawach TRW. Tarcze przednie na pewno  do wymiany, zaczynają się same kruszyć.
Dzisiaj jadąc miastem ok 20km zaczęły piszczec tak, że wstyd tym jechac.
Wystarcza wentylowane, czy można też nawiercane kupić? Jeżdżę głównie po mieście. Tym razem samochód idzie do mechanika, jednakże części muszę kupić sam, bo to ma być szybka wymiana.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Już przy trzech autach swoich zakładałem komplety trw. Jestem zadowolony z ceny jak i wykonania oraz hamowania. Uważam,ze nie ma sensu nawiercanych. Nowe tarcze,klocki i co dwa trzy lata wymieniam płyn

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka


Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2018, 20:54:15 »
Ja do swoich aut wsadzam tylko ATE

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2018, 22:58:47 »
Ja do swoich aut wsadzam tylko ATE
mam od 5 lat przy przebiegu ok 10 tys rocznie nadal jest sporo do starcia :)
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2018, 21:49:11 »
Witam. Niedawno wymieniłem klocki z tylu, Nowe klocki (breck) nie urywaja wiadomej części ciała.
Na przód chce komplet z wyższej półki, stąd moje pytanie, gdyż cena nie zawsze idzie z jakością. Coś mi mignelo o zestawach TRW. Tarcze przednie na pewno  do wymiany, zaczynają się same kruszyć.
Dzisiaj jadąc miastem ok 20km zaczęły piszczec tak, że wstyd tym jechac.
Wystarcza wentylowane, czy można też nawiercane kupić? Jeżdżę głównie po mieście. Tym razem samochód idzie do mechanika, jednakże części muszę kupić sam, bo to ma być szybka wymiana.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


W zeszłym roku wymieniałem na komplet Textara , jest OK

Offline Piotr Kuczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Posiadany samochód: C5 Mk II 2,0 HDI Exclusive; 2007 r.
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2018, 07:43:05 »
W! Od roku i 10 tys. km - klocki Jurid White (i felgi czyste) oraz tarcze Ferodo. Wcześniej klocki Ferodo na tarczach "oryginał" (a felgi w brązowym pyle). Różnicy w hamowaniu nie zauważam.
Pozdr.

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2018, 20:08:21 »
Dobra, znalazłem czas zrobić chociażby oględziny sytuacji, no i doszedłem do wniosku, że klocki na pewno są ok.
Dosłownie jakby założone kilkanaście kkm przed zakupem.
Tarcze wydają się ok, jednakże nie mam suwmiarki, by to sprawdzić jak należy. Korozja jest, ale akceptowalna. Do końca roku spokojnie nie trzeba tego dotykać.
Ale po pewnym czasie zaczynają potwornie piszczeć, jakby się przegrzewały zbyt szybko. Faktycznie poprzednie klocki przez uszkodzone uszka ciut wyżej były (ok 1mm) i obecne klocki aktualnie zajmują się przetłoczeniem tarczy. Jednakże pisk staje się tak mocny, że muszę się ratować gwałtownym hamowaniem, bo spokojne nie wchodzi w grę. Przypomnę, że trochę trzeba te hamulce rozgrzać, by to się stało. Hamulce nie trą, tego jestem niemal pewien, bo dzieje się to tylko w korku/miejskim trybie jazdy. Przelot z prędkością 150+ przez 30-50km i również trzeba trochę pohamować, by to nastąpiło.

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2018, 20:35:32 »
Są na miejscu  :)
O ile mowa o tych naklejonych na klocki. Dziwi mnie tylko fakt, że tylko na dobrze rozgrzanych hamulcach się to dzieje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2018, 00:06:57 »
U mnie piszczą tylne ale też nie zawsze. Wiem , że się jeszcze nie kończą więc na razie staram się przyzwyczaić :)
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2018, 08:47:10 »
U mnie tył strasznie piszczy i szura, klocki maja przejechane jakieś 10tys.km ale od początku piszczaly. Klocki TRW. W przyszłym tygodniu je wyrzucam i wsadze ATE i dam znać czy pomoglo

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2018, 11:06:07 »
U mnie tył strasznie piszczy i szura, klocki maja przejechane jakieś 10tys.km ale od początku piszczaly. Klocki TRW. W przyszłym tygodniu je wyrzucam i wsadze ATE i dam znać czy pomoglo
Ja na tyl dałem brecki. Tylko nie wiem, które piszcza, nie mogę do tego dojść.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2018, 11:06:48 »
A szura od dawna na zimnym, Ale to samo zauważyłem w xc60, więc to chyba nic specjalnie zlego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2018, 22:44:08 »
U mnie nie szurają (przynajmniej nic nie słyszę) tylko piszczą , ale też nie słyszałem od razu tylko jak mi moje kobietki powiedziały które siedzą z tyłu.
Jak będę wymieniał to wtedy zobaczę co jest teraz włożone i pewnie już tego samego błędu nie zrobię.

W Mondku jak miałem to z tyłu założyłem komplet hiszpańskiej firmy Remsa i byłem z nich zadowolony.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2018, 12:01:54 »
U mnie nie szurają (przynajmniej nic nie słyszę) tylko piszczą , ale też nie słyszałem od razu tylko jak mi moje kobietki powiedziały które siedzą z tyłu.
Jak będę wymieniał to wtedy zobaczę co jest teraz włożone i pewnie już tego samego błędu nie zrobię.

W Mondku jak miałem to z tyłu założyłem komplet hiszpańskiej firmy Remsa i byłem z nich zadowolony.
Szkoda, że nie słyszałes jak moje piszcza.
W środku nie da się wytrzymac. No dziwne, tarcze proste ładnie się scieraja, klocki też, podkładki też są... może faktycznie te nowe klocki piszcza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2018, 13:09:57 »
Tam napisałem że te tarcze i klocki założyłem na tył ale one zostały założone na przód i wszystko śmigało.
U mnie piszczą tylne ale jak mam zamknięte szyby to jest to mniej wkurzające.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Janusz Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDi 2001 exclusive, BVA
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2018, 20:15:40 »
Ferodo Premier nie są tanie, ale nie piszczą. Na rynku trafiają się podróbki, trzeba uważać.

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2018, 21:31:48 »
Ferodo Premier nie są tanie, ale nie piszczą. Na rynku trafiają się podróbki, trzeba uważać.
Nie widzę powodu, dla którego miałyby one piszczec. Jedyna opcja, to przegrzanie, które doprowadziło do wypalenia taśmy antywibracyjnej (koleżanka ostatnio w alfie to zrobiła, jednak jej to się zapaliło żywym ogniem, na dniach dojdzie jarzmo i składam całość na nowym częściach do kupy) i przez to na rozgrzanych piszcza. Raczej bym nawet powiedział, że wyją. Z racji, że to wyje na prawdę głośno jedyny w miarę dobry test jaki mogłem zrobić na mieście otworzyć przednie i tylne okna mając pasazera. Oboje stwierdziliśmy, że to z przodu. A tego to ja dotykać nie bede. Mam jakieś opory przed grzebaniem w tym aucie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2018, 21:32:47 »
Dzisiaj odniosłem wrażenie że przednie też zaczęły mi piszczeć. Wcześniej były cicho. Czy temperatura zewnętrzna może mieć wpływ na klocki i ich odgłosy?
Na tym przeglądzie co miała cytrynka wyglądało na to że jeszcze się nie kończą.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2018, 11:47:18 »
Dzisiaj odniosłem wrażenie że przednie też zaczęły mi piszczeć. Wcześniej były cicho. Czy temperatura zewnętrzna może mieć wpływ na klocki i ich odgłosy?
Na tym przeglądzie co miała cytrynka wyglądało na to że jeszcze się nie kończą.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja bym raczej powiedział, że u mnie tuż przed zakupem ktoś wymienił komplet na przód :)
Ale faktycznie im cieplej tym szybciej zaczynają wyc.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2018, 13:42:58 »
W żadnym samochodzie nie piszczały mi klocki. Pewnie poprzedni właściciel planował sprzedaż i założył kiepskie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2018, 12:53:35 »
Z przodu mam ATE a klocki TRW, z tyłu mam ATE/ATE. Piszczy tak samo przód jak i tył. :(
Kiedy nie piszczy? Jak porządnie myję felgi i wypłuczę syf z klocków na myjni "karcherem". Nie piszczą też po trasie jak trochę użyję hamulców do hamowania a nie spowalniania w korku jak codzienna dojazdówka do pracy.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Michał Pawlak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Ford Focus MK1 3d 1.8 TDDi było kilka uno, pare fiest, 406tek pare, następnie C5 II, który skutecznie zraził mnie do francuzów :)
  • Zainteresowania: spokój ducha
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2018, 20:57:16 »
Panowie wy sami te klocki wymieniacie?  docisk trzeba trochę skrobnąć w miejscu pracy klocków. Kupiłem ostatnio klocki hart,  chyba najtańsze 49 PLN tył i nic nie piszczy.
Druga sprawa to tarcze które jak są słabej jakości lub przegrzane to nie są odpowiednio sztywne lub są zbyt twarde
Tył wymieniłem sam, nie pierwsze auto w którym grzebalem i wiem jak to się robi
W czerwcu mechanik się tym zajmie. Spróbuje jeszcze karcherem dobrze wyplukac za radą kolegi. Brecki mocno pyla, stąd może piski zaczęły się robić, o ile to tył (chociaż według mnie przód, istnieje możliwość że kończy się tarcza, bo klocki są ok).
Może mi ktoś podać wymiary tarczy? Zmierze suwmiarka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Maciej Dołęga

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 1.8 2007
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Jakie klocki i tarcze na przednia oś
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 19, 2018, 13:03:40 »
tak troche wtrące sie do rozmowy , ma ktoś założone tarcze rotinger GT? bo niedługo będe musiał swoje zmienić a nacinane i nawiercane kuszą wyglądem i w tym wypadku ceną