Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszkodzony parownik klimy c5 X7  (Przeczytany 1689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel Zygmunt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: c5 X7
Uszkodzony parownik klimy c5 X7
« dnia: Kwiecień 25, 2018, 14:29:43 »
Czy ktos z was wymienial parownik klimatyzacji w srodku auta? Czy parownik i nagrzewnica to jedna czesc Dzwonilem do Citroena i na czesciach powiedzial mi ze parownik jest z cala plastikowa obudowa kanalami wentylacji jakies 3ty zl pozniej dzwonilem na serwis ile kosztuje robocizna to powiedzieli ze to jest nagrzewnica okolo 600zl plus 900zl robocizna. Patrzylem na tej stronie co sa czesci citroena online ze zdjeciamy i jest tylko jedna "chlodniczka" 6448 S7 nr czesci i pisze ze jest to nagrzewnica ukladu klimatyzacji. Juz zglupialem jezeli to jest ta czesc od klimy to gdzie jest do ogrzewania? jest elektryczne czy co?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Offline Pawel Zygmunt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: c5 X7
Odp: Uszkodzony parownik klimy c5 X7
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2018, 14:31:16 »
Czy ktos z was wymienial parownik klimatyzacji w srodku auta? Czy parownik i nagrzewnica to jedna czesc Dzwonilem do Citroena i na czesciach powiedzial mi ze parownik jest z cala plastikowa obudowa kanalami wentylacji jakies 3ty zl pozniej dzwonilem na serwis ile kosztuje robocizna to powiedzieli ze to jest nagrzewnica okolo 600zl plus 900zl robocizna. Patrzylem na tej stronie co sa czesci citroena online ze zdjeciamy i jest tylko jedna "chlodniczka" 6448 S7 nr czesci i pisze ze jest to nagrzewnica ukladu klimatyzacji. Juz zglupialem jezeli to jest ta czesc od klimy to gdzie jest do ogrzewania? jest elektryczne czy co?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
zdjecie

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 060
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Uszkodzony parownik klimy c5 X7
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2018, 14:59:02 »
Patrzylem na tej stronie co sa czesci citroena online ze zdjeciamy i jest tylko jedna "chlodniczka" 6448 S7 nr czesci i pisze ze jest to nagrzewnica ukladu klimatyzacji. Juz zglupialem jezeli to jest ta czesc od klimy to gdzie jest do ogrzewania? jest elektryczne czy co?
Skoro patrzysz na klimatyzację to pokazuje ci tylko elementy klimatyzacji a nie ogrzewania.
Spójrz na ogrzewanie/wentylację to będzie widoczna nagrzewnica.
Tak samo jest na schematach elektrycznych PSA - patrzysz na złącze w realu a tam jest 16 kabli - patrzysz na schemat a tam jest np. tylko 5 ale tylko dlatego, że w tym złączu jest np. 5 różnych obwodów a ty oglądasz tylko jeden z nich
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie